Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbo užmokesčio apskaita viešajame sektoriuje. Geroji praktika

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 100€
 • Specialus pasiūlymas!

Laikas ir vieta

2024-03-20,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
100€
Darbo užmokesčio apskaita viešajame sektoriuje. Geroji praktika (tiesioginė seminaro transliacija)
100
2024-03-20,  Vilnius
Viešbutis „Corner Hotel“
100€
Darbo užmokesčio apskaita viešajame sektoriuje. Geroji praktika
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą
100

Investicijos į žinias atsiperka! Dalyvaukite mokymuose su kolegomis ir gaukite nuolaidą:

 • Dalyvaujant 2-3 dalyviams taikoma 10 % nuolaida
 • Dalyvaujant 4-5 dalyviams taikoma 15 % nuolaida

Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu +370 5 205 3292

Apie seminarą

Nuo 2024-01-01 kiekviena įstaiga privalo pasirengti darbo apmokėjimo sistemas vadovaudamasi nutarimu Dėl darbo apmokėjimo sistemos rekomendacijų. STRATA yra parengusi Valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo sistemos kūrimo gaires.

2024-01-01 įsigaliojo Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pakeitimas, kuriuo nuspręsta:

 • didinti pareiginės algos koeficientus;
 • nuo 2024-01-01 įsigaliojus LR pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio nustatymo ir asignavimų darbo užmokesčiui perskaičiavimo įstatymui, keisti pareiginės algos koeficientų ribas, siekiant, kad nustatytas darbo užmokestis nebūtų mažesnis už galiojantį MMA;
 • perskaičiuoti pareiginės algos koeficientus atsižvelgiant į naujai nustatytą pareiginės algos bazinį dydį – 1785,4 Eur;
 • atsisakyti pareiginės algos koeficientų diferencijavimo;
 • palikti darbuotojams tik minimalias koeficientų ribas pagal pareigybių grupes, o konkrečius koeficientų intervalus diferencijuoti pagal kriterijus, kurie bus numatyti darbo apmokėjimo sistemoje;
 • sudaryti galimybę skatinti darbuotojus įvairiais kitais būdais, tokiais kaip piniginė išmoka, pareiginės algos koeficiento padidinimas, papildomos apmokamos poilsio dienos, kvalifikacijos kėlimo finansavimas ar kt. numatant kintamąją dalį darbo apmokėjimo sistemoje arba kolektyvinėje sutartyje.

Valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vertinimo kriterijų įverčių tvarka, įtvirtinanti įstaigų vadovų pareiginės algos nustatymą pagal koeficientą arba koeficientų intervalą, atsižvelgiant į valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos veiklos pobūdį, jos dydį, santykį su pavaldžiais ir nepavaldžiais subjektais.

Nuo 2024-01-01 didėjo MMA ir MVA, kurie turės įtakos nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimams, taip pat 2024-01-01 įsigaliojo GPMĮ pakeitimai, kuriais pakeistos metinės ir mėnesinės NPD formulės.

Temos

 1. Darbuotojų grupės viešajame sektoriuje, valstybės garantijos tam tikrom grupėm;
 2. Pareigybių sąrašo sudarymas įstaigoje, vadovo tvirtinimas;
 3. Kolektyvinė sutartis ar darbo apmokėjimo sistema;
 4. Darbo užmokesčio nustatymas;
 5. Darbo užmokesčio perskaičiavimas nuo 2024-01-01, darbo sutarčių atnaujinimas. Naujas bazinis dydis ir nauji koeficientai.
 6. Darbuotojų vertinimas: kintamoji dalis ar koeficiento didinimas, kokia įtaka DU perskaičiavimui 2025 metais;
 7. Priemokų sistema;
 8. Priedai – kam ir už ką taikomi;
 9. Darbo sudėtingumas – kam ir kaip apmokama;
 10. Skatinimas – kas, kaip, už ką skatinamas, kaip dažnai, iš kokių lėšų;
 11. NPD taikymas;
 12. Atostoginių skaičiavimas ir atostoginių rezervas;
 13. Ligos pašalpa;
 14. Išskaitos iš darbo užmokesčio nuo 2024-01-01;
 15. Darbo stažas ir pensijų kaupimas;
 16. Darbo užmokesčio fondas ir biudžeto sąndaros įstatymas.

ŽINIOMIS DALINASI

NATALJA KOBZEVIENĖ

Lektorė, praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2024-03-20,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
100€
Darbo užmokesčio apskaita viešajame sektoriuje. Geroji praktika (tiesioginė seminaro transliacija)
100
2024-03-20,  Vilnius
Viešbutis „Corner Hotel“
100€
Darbo užmokesčio apskaita viešajame sektoriuje. Geroji praktika
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą
100

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.

Tęsti mokymų paiešką: