Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbo tarybų efektyvi veikla

Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 100 – 110€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Tiesioginė seminaro transliacija

Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, kartu su registracijos patvirtinimu el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją.

Apie seminarą

Seminaro metu nebus apsiribota tik siaura darbo tarybų rinkimų veikla, bet bus išsamiai aptarti Darbo tarybos, kaip darbuotojų atstovavimo organo, tikslas, veikimo principai, teisės ir pareigos.

Dauguma įmonių, organizacijų ir institucijų jau išsirinko darbo tarybas, todėl kyla klausimas, o kas toliau? Kaip turi vykti bendradarbiavimas?

Sužinosite, kokiu būdu darbdavys turėtų sukurti ir išlaikyti konstruktyvų bendradarbiavimą su darbo tarybos atstovais, kaip toks bendravimas / derybos turėtų būti įforminamos ir kokie dokumentai parengti.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2020-01-13 nutartimi išaiškino darbdavio pareigą informuoti ir konsultuotis su darbo taryba. Tai ypač aktualu šiuo metu, kai šalyje yra paskelbtas karantinas, darbdaviai susiduria su finansiniais sunkumais, dėl ko gali būti peržiūrimos darbo apmokėjimo sistemos, atleidžiami darbuotojai. Lektoriai pateiks įžvalgų ir praktinių patarimų, kaip turėtų būti įgyvendinama privaloma informavimo ir konsultavimo pareiga bei kaip šis procesas turėtų būti įformintas.

Lektoriai pateiks praktinių patarimų, kaip apsaugoti konfidencialią informaciją, kurią gauna darbo tarybos nariai, kokią pagalbą ir priemones darbdavys turi ir gali suteikti darbo tarybai, ar turi būti skiriamos papildomos lėšos darbo tarnybos veiklai organizuoti, kokias garantijas turi darbo tarnybos nariai, darbuotojus atstovaujančių organų darbo tarybos ir profesinės sąjungos atribojimas.

Taip pat nuo 2020-08-01 įsigalioja Darbo kodekso pakeitimai, susiję su darbo tarybos veikla.

 

TEMOS

 1. Lektorius Mantas Mikalopas (10.00–14.00 val.)
  • Darbo tarybos rinkimai: tvarka ir aktualūs praktiniai klausimai;
  • Darbo tarybos teisės dalyvaujant darbo organizavime;
  • Praktinis informavimo ir konsultavimo įgyvendinimas;
  • Darbo tarybos vaidmuo inicijuojant darbo ginčus;
  • Darbo tarybos ir profesinės sąjungos kompetencijų atribojimas;
  • Darbo ginčai dėl teisės: naujienos ir aktualijos.
 2. Lektorė Eglė Makselytė (14.00–15.45 val.)

  Darbo tarybos: teisės aktų reikalavimai vs reali veikla:

  • Darbo tarybų rinkimų organizavimo problemos ir sprendimo būdai;
  • Veiksmai ir pasekmės neišrinkus Darbo tarybos;
  • Kas ir ką turi daryti, jei nelieka nors vieno Darbo tarybos nario;
  • 15+ dažniausiai iškylančių klausimų dėl darbo tarybos;
  • Darbo tarybos veiklos nauda organizacijai.

ŽINIOMIS DALINASI

Eglė Makselytė 

VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ steigėja ir vadovė, lektorė, turinti 26 metų praktinę patirtį personalo organizavimo ir darbuotojų saugos ir sveikatos srityse, 16 metų praktinę vadovų ir organizacijų bei darbuotojų konsultavimo patirtį, VDI Kauno skyriaus darbo ginčų komisijos narė, kolektyvinių darbo ginčų tarpininkė ir arbitrė (LR socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas sąrašas), Verslo moterų tinklo Kauno skyriaus tarybos narė, Kauno verslo vadovų klubo narė. Konsultuoja, vykdo auditus ir ruošia dokumentus darbuotojų saugos ir sveikatos bei personalo organizavimo srityse.

Mantas Mikalopas

Yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.

Informacija dalyvaujantiems seminare auditorijoje:

Laikydamiesi visų Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų institucijų rekomendacijų, užtikriname visišką dalyvių saugumą ir imamės visų būtinų saugumo priemonių, todėl:

 1. Į mokymus bus įleidžiami tik tie dalyviai, kurie dėvės apsaugines kaukes, skydelius ar kitas apsaugines priemones, dengiančias burną ir nosį. Jeigu apsauginės kaukės neturite, ją padovanosime 🙂
 2. Į mokymus nebus įleidžiami dalyviai, kurie karščiuos ar turės kitų matomų peršalimo simptomų. Todėl jeigu sergate, jaučiatės blogai, labai prašome dėl savo ir kitų saugumo rinktis nuotolinius mokymus, tai puiki alternatyva.
 3. Dalyvius, atvykusius į mokymus, primygtinai prašysime prieš patenkant į patalpą dezinfekuoti rankas, o renginio metu laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo bei rankų higienos.
 4. Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

Specialus pasiūlymas! Dalyvaujant daugiau negu vienam atstovui iš tos pačios įmonės antram ir kiekvienam paskesniam dalyviui seminaro kaina 90 Eur + PVM (su pietumis).

Dalyvaujant tiesioginėje seminaro transliacijoje daugiau negu vienam atstovui iš tos pačios įmonės antram ir kiekvienam paskesniam dalyviui seminaro kaina 80 Eur + PVM.

Seminaro informacija

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Kavos pertrauka

Papildoma Informacija

Sertifikatas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku