Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbo kodekso taikymas švietimo įstaigose

Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 80 – 90€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

Artėjant mokslo metų pradžiai, kviečiame Jus į švietimo įstaigoms skirtą seminarą apie darbo teisinius santykius ir Darbo kodekso taikymą. Švietimo įstaigos įrodė, kad yra inovatyvios ir sugebėjo prisitaikyti prie karantino bei darbo nuotoliniu būdu. Švietimo įstaigoms teko pasitvirtinti nuotolinio darbo tvarkas ir spręsti daug naujų teisinių problemų. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga viešai paskelbė, jog sulaukė daugybės skundų iš švietimo įstaigų darbuotojų dėl darbo teisės pažeidimų (pvz., spaudimo pasinaudoti sukauptomis atostogomis ar išeiti neapmokamų atostogų).

Aktualūs Darbo kodekso pakeitimai:

 • nuo 2020-08-01 įsigaliojo daugybė Darbo kodekso pakeitimų, įskaitant dėl darbo užmokesčio, išeitinių išmokų ir t.t.
 • nuo 2020-07-01 naikinamos visos atostogos, sukauptos iki 2017-07-01, tad visos atostogos už daugiau kaip 3 darbo metus bus panaikintos. Kaip reikia nurašyti atostoginių kaupinius nuo liepos 1 d.?
 • 2020 m. rugpjūčio 4 d. įsigalioja LRV nutarimo Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo pakeitimai, kuriuose numatytos  vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo naujovės, darbo laiko režimų nustatymo taisyklės ir kt.

Šiuos ir kitus aktualius klausimus išanalizuos ir išaiškinimą pateiks seminare „Darbo kodekso taikymas švietimo įstaigose“ viena geriausių Lietuvos darbo teisės advokačių Jurgita Venckutė.

 

Temos

 1. Darbo santykių švietimo sektoriuje teisinio reguliavimo apžvalga. Darbo ginčų tendencijos Profesinių sąjungų veikla ir kolektyvinės sutartys.
 2. Pagrindinės rekomendacijos dėl darbdavio vidaus dokumentų ir praktikų. Darbo sutarčių rūšys ir jų panaudojimas švietimo įstaigose. Specialūs susitarimai su darbuotojais.
 3. Darbo ir poilsio laikas švietimo įstaigose. Švietimo darbuotojų darbo užmokestis.
  • Darbo laiko norma ir su tuo susijusios darbuotojų garantijos;
  • Darbo laiko režimo rūšys. Grafikų sudarymas. Suminė darbo laiko apskaita;
  • Kasmetinių atostogų skaičiavimas darbo dienomis. Pailgintos ir papildomos atostogos.
 4. Darbo sutarties nutraukimo pagrindai ir procedūros.
  • Skirtingi darbo sutarties nutraukimo pagrindai;
  • Darbuotojo finansinis paketas;
  • Atleidimo procedūros;
  • Naujas požiūris į derybas dėl darbo sutarties nutraukimo šalių susitarimu.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Venckutė

Advokatė Jurgita Venckutė konsultuoja įmonių valdymo ir personalo politikos klausimais, atstovauja klientus teismuose ir valstybės institucijose, teikia kasdieninę teisinę pagalbą. Jurgita yra darbo teisės ekspertė, turi vertingos patirties įtemptose situacijose, susijusiose su personalo pokyčiais, darbo kokybės valdymu bei nelaimingais atsitikimais darbe. Prieš pradėdama savarankišką profesinę veiklą, Jurgita vadovavo vienos didžiausių Pabaltijo advokatų kontorų regioninei darbo teisės praktikai. Tarptautinis žinynas The Legal 500 EMEA 2017 advokatų kontorai Venckutė ir Karnickas skyrė aukščiausią Tier 1 poziciją darbo teisės srityje, o Jurgitai Venckutei suteikė išskirtinį „Naujosios kartos teisininko“ įvertinimą. Tarptautinis žinynas Chambers Europe rekomenduoja Jurgitą kaip vieną iš penkių geriausių darbo teisės advokatų Lietuvoje ir pažymi: „Jurgita Venckutė yra itin vertinama dėl kompetencijos darbo ginčuose ir darbo sutarčių klausimais. Klientai apibūdina ją kaip „labai ambicingą ir kūrybingą“ ir „visada pasiekiamą, kai reikia patarimo.“

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Tiesioginė seminaro transliacija

Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, kartu su registracijos patvirtinimu el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku