Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.

Civilinių teisių gynimo būdai, naujausi CPK pakeitimai 2020 m.

Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 90 – 99€

Laikas ir vieta

Tiesioginė seminaro transliacija

Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, kartu su registracijos patvirtinimu el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją.

Apie seminarą

Žinome, kad civilinių teisių gynimas siejamas su priemonėmis, kurias panaudojant galima atkurti pažeistas teises, jas pripažinti ar apsisaugoti nuo galimų pažeidimų ateityje. Ne paslaptis ir tai, kad civilinių teisių gynimo būdų sąrašas yra įtvirtintas įstatyme. Tačiau, ar visada gebame įuos tinkamai pasirinkti, juolab kad gynimo būdo pasirinkimas yra susijęs su tam tikrais teisiniais ypatumais, kuriuos pirmiausia turi įvertinti asmuo, siekiantis pažeistų teisių gynybos, bei jo atstovas. Būtent tinkamo teisių gynimo būdo pasirinkimas yra pirmas žingsnis sėkmės link, nuo šio pirmo žingsnio priklauso, ar pavyks greitai ir efektyviai apginti, užtikrinti savo teises ir teisėtus interesus, ar priešingai – teks įsivelti į ilgą, brangų ir neretai nesėkme pasibaigiantį procesą.

Iš tiesų, siekiant efektyvios aptariamos teisių gynybos būtina įvertinti materialinio teisinio santykio, iš kurio kyla ginčas, prigimtį, atsižvelgti į tai, kokia faktinė situacija yra susiklosčiusi kilus ginčui, ar pasirinktas teisių gynimas gali turėti įtakos trečiųjų asmenų interesams. Šie aspektai yra svarbūs tam, kad būtų pasirinktas geriausias teisių gynimo būdas ir kad teismo sprendimas neliktų tik deklaracija, bet pažeistos teisės būtų apgintos realiai ir veiksmingai. Tai neabejotinai yra susiję ir su procesiniais tokio ginčo nagrinėjimo aspektais: kokios aplinkybės ir kokiomis priemonėmis gali ir turi būti įrodinėjamos, ar kyla poreikis byloje taikyti laikinąsias apsaugos priemones, ar bylos nagrinėjimo metu pasikeitus faktinei situacijai galimas teisių gynimo būdo keitimas.

Šie materialiniai teisiniai ir procesiniai teisiniai aspektai ir naujausi CPK pakeitimai, įsigalioję ir dar įsigaliosiantys 2020 m., bus aptariami mokymų metu, analizuojant praktines situacijas, kartu su mokymų dalyviais.

 

Temos

 1. Civilinių teisių gynimo būdai: materialiniai ir procesiniai teisiniai aspektai:
  • Ieškinių rūšys ⇄ teismo sprendimų rūšys ⇄ teismo sprendimų įgyvendinimas;
  • Papildomos procesinės priemonės klaidoms ištaisyti;
  • Ieškinio dalyko ar pagrindo keitimas;
  • Teisinio ir faktinio ieškinio pagrindo atribojimas;
  • Ieškinio ribos ⇄ bylos nagrinėjimo ribos;
  • Ieškinio reikalavimų didinimas ir mažinimas;
  • Naujo ieškinio pareiškimas nagrinėjamoje byloje;
  • Laikinųjų apsaugos priemonių taikymas, jų ryšys su būsimo teismo sprendimo vykdymu.
 2. Praktinės situacijos analizė;
 3. Praktinės situacijos sprendimų aptarimas;
 4. CPK pakeitimai įsigalioję ir dar įsigaliosiantys 2020 m.

ŽINIOMIS DALINASI

Egidija Tamošiūnienė

Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros partnerystės profesorė, dalyvavo Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko, teisingumo ministro sudarytose darbo grupėse Civilinio proceso kodekso, Antstolių įstatymo, Sprendimų vykdymo instrukcijos pakeitimams ir papildymams parengti, šiuo metu ‑ Civilinio proceso kodekso priežiūros komiteto narė; turi daugiau nei dešimties metų mokymų advokatams, advokatų padėjėjams, teisėjams, teisėjų padėjėjams ir kitiems teisininkams vedimo patirtį.

Dalia Vasarienė

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja, Mykolo Romerio universiteto, teisės mokyklos, privatinės teisės instituto docentė. Veda mokymus teisėjams, teisėjų padėjėjams, advokatams, notarams, antstoliams ir kitiems specialistams.

 

Informacija dalyvaujantiems seminare auditorijoje:

Laikydamiesi visų Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų institucijų rekomendacijų, užtikriname visišką dalyvių saugumą ir imamės visų būtinų saugumo priemonių, todėl:

 1. Dalyvių skaičius yra ribojamas iki 30 dalyvių. Tarp dalyvių yra paliekamas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas ir užtikrinama, kad vienam dalyviui mokymų erdvėje tektų ne mažiau nei 5 kv. metrai.
 2. Į mokymus bus įleidžiami tik tie dalyviai, kurie dėvės apsaugines kaukes, skydelius ar kitas apsaugines priemones, dengiančias burną ir nosį. Jeigu apsauginės kaukės neturite, ją padovanosime 🙂
 3. Į mokymus nebus įleidžiami dalyviai, kurie karščiuos ar turės kitų matomų peršalimo simptomų. Todėl jeigu sergate, jaučiatės blogai, labai prašome dėl savo ir kitų saugumo rinktis nuotolinius mokymus, tai puiki alternatyva.
 4. Dalyvius, atvykusius į mokymus, primygtinai prašysime prieš patenkant į patalpą dezinfekuoti rankas, o renginio metu laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo bei rankų higienos.
 5. Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-14:15 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Lengvi pietūs

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Lektoriaus renginių archyvas

Laikas ir vieta