Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Biudžetinių įstaigų darbuotojų kasmetinės veiklos vertinimas 2022 m. Teisiniai ir buhalteriniai aspektai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 7 ak. val.
    Kaina: 110€
 • Specialus pasiūlymas!

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Investicijos į žinias atsiperka! Dalyvaukite mokymuose su kolegomis ir gaukite nuolaidą:

Dalyvaujant 2-3 dalyviams taikoma 10 % nuolaida

Dalyvaujant 4-5 dalyviams taikoma 15 % nuolaida

Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu 85 2053292

APIE SEMINARĄ

Kiekvienais metais biudžetinės įstaigos, atsižvelgdamos į metinio veiklos plano priemones, biudžetinių įstaigų vadovams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, privalo nustatyti metines užduotis, siektinus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius.

2023-01-01 įsigaliojo Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio, taikomo 2023 metais, įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtintas 186 euro pareiginės algos bazinis dydis.

2023-01-01 įsigaliojo  Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pakeitimai, kuriais padidinti minimalūs ir maksimalūs biudžetinių įstaigų darbuotojų A, B ir C pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai.

2023-07-01 turėtų įsigalioti Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymas, taikomas valstybės pareigūnams, kuriems netaikomas Valstybės tarnybos įstatymas, darbo užmokesčio dydžius.

Seime yra užregistruotas Pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio įstatymas, reglamentuojantis valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų, finansuojamų iš valstybės biudžeto, savivaldybių biudžetų darbuotojų pareiginės algos dydžius ir jų peržiūrėjimo tvarką.

Taip pat Seime yra užregistruotas Valstybės politikų darbo užmokesčio įstatymas, nustatantis valstybės politikų, išskyrus Prezidentą ir savivaldybių tarybų narius, darbo užmokesčio dydžius.

Seime yra parengtas LR valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo projektas, kurio įsigaliojimo data numatyta 2023-07-01.

2022-12-07 įsigaliojo įsakymo Nr. 1V-489 pakeitimai, įtvirtinantys pareiginės algos dydžio priemoką už atliktus svarbius darbus įgyvendinant tam tikrus projektus.

Siekiant padėti valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms tinkamai taikyti Valstybės tarnybos įstatymo ir su juo susijusių teisės aktų įgyvendinimo nuostatas, kiek tai susiję su valstybės tarnautojų motyvavimu, 2022-09-02 VTD paskelbė atnaujintas rekomendacijas dėl valstybės tarnautojų skatinimo.

Seminaro metu lektoriai supažindins su aktualiausia teismų praktika, susijusia su ginčais dėl tarnybinių vertinimų ir naujausiais išaiškinimais. Taip pat pristatys naujausius teisės aktų pokyčius ir pasidalins patarimais, kaip išvengti nemalonių situacijų veiklos vertinimo metu.

Temos

1 dalis. Valstybės tarnautojų kasmetinės veiklos vertinimas. Lektorius Gintautas Vilkelis (10.00–12.00 val.):

 1. Kasmetinis valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimas ir jo pasekmės vertinimas (personalo administravimo specialistų vaidmuo, vertinančiojo ir vertinamojo teisės ir pareigos);
 2. Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimas – teisinis reglamentavimas;
 3. Neeilinis valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimas ir jo pasekmės;
 4. Valstybės tarnautojų vertinimo komisijos, jų sudarymo tvarka ir funkcijos;
 5. Biudžetinių įstaigų darbuotojų vertinimas (užduočių nustatymas – ar yra skirtumai su valstybės tarnautojais? Vertinančiojo ir vertinamojo teisės bei pareigos, darbuotojų atstovų vaidmuo);
 6. Tarnybiniai ginčai dėl tarnybinio vertinimo. Aktuali teisminė praktika.

2 dalis. Pasiruošimas kasmetinės veiklos vertinimo pokalbiui. Lektorė dr. Živilė Simonaitytė (13.00–15.30 val.):

 1. Kaip pasiruošti geram metiniam pokalbiui? Ką kalbėti jo metu?
 2. Kaip nustatyti realias, o ne formalias užduotis?
 3. Kaip atrasti kas žmogų motyvuoja?
 4. Kaip tinkamai planuoti valstybės tarnautojų ir darbuotojų tobulėjimą?
 5. Kaip kalbėti su „sunkiais“ darbuotojais?

3 dalis. Darbuotojų kasmetinės veiklos vertinimo įtaka darbo užmokesčio apskaičiavimui ir sistemai. Lektorė – Natalja Kobzevienė (15.30–16.30 val.):

 1. Darbuotojų grupės: valstybės tarnautojai ir pagal darbo sutartis dirbantys darbuotojai. Darbuotojų skatinimo priemonės;
 2. Metinių užduočių parengimas ir vykdymas. Kvalifikacijos vertinimo anketos pildymas ir vertinimas. Darbo užmokesčio fondo planavimas dėl kintamosios dalies nustatymo;
 3. Vertinimo rezultatų įvertinimas balais ir pinigais. Kintamosios darbo užmokesčio dalies nustatymas, keitimas. Darbo užmokesčio registro pildymas. Ataskaitų apie darbo užmokestį pildymas;
 4. Pastoviosios darbo užmokesčio dalies keitimo įtaka kintamosios darbo užmokesčio dalies keitimui. Pareigybės keitimo, kvalifikacijos kėlimo, papildomo darbo įtaka kintamosios darbo užmokesčio dalies keitimui. Kintamosios darbo užmokesčio dalies anuliavimo atvejai.
 5. Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pakeitimai.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

Lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Net 80 proc. mokymų dalyvių Natalją Kobzevienę vertina 9 balais iš 10.
Lektorė nuo 1998 metų teikia asmenines konsultacijas verslo, apskaitos ir mokesčių klausimais.
Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Gintautas Vilkelis

Dr. Gintautas Vilkelis yra MRU Viešosios teisės instituto lektorius. mokslinių tyrimų kryptys – valstybės tarnybos teisė, valstybės informacinių išteklių teisė, viešasis administravimas. Dėsto administracinės teisės magistrantūros studentams tematika – “Valstybės tarnybos teisinio reguliavimo problemos”. G. Vilkelis turi didelę praktinio darbo patirtį viešojo administravimo srityje, yra paskelbęs keliasdešimt straipsnių valstybės tarnybos teisės ir administracinės teisės tematika.

Živilė Simonaitytė

Živilė Simonaitytė daugiau kaip 10 metų dirbo Valstybės kontrolėje, kurioje prisidėjo prie įvairiausių organizacijų ir sistemų vertinimo, rekomendacijų dėl jų veiklos tobulinimo teikimo. Dėstė Kazimiero Simonavičiaus ir Vilniaus universitetuose, pastarajame apsigynė daktaro disertaciją vidaus kontrolės vertinimo tema. Pastaruosius metus dirbo Sveikatos apsaugos ministerijoje, kur kuravo pandemijos valdymą, tad gerai išmano veikimą krizės sąlygomis.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti

Seminaro informacija

Programa

10:00-16:30 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
14:30-14:45 Pertrauka
12:00-13:00 Pietų pertrauka

Papildoma Informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Informacija dalyviams, dalyvaujantiems auditoriniuose seminaruose

 

 • Jeigu mokymų dieną Jums pasireikš karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmūs viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) prašome nevykti į mokymų vietą ir juose dalyvauti nuotoliniu būdu.

 • Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

  Tęsti mokymų paiešką: