Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbo apmokėjimo sistema viešajame sektoriuje: tobulinimas ir geroji praktika

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 7 ak. val.
    Kaina: 110 – 120€
 • Specialus pasiūlymas!

Laikas ir vieta

2024-03-06,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
110€
Darbo apmokėjimo sistema viešajame sektoriuje: tobulinimas ir geroji praktika (tiesioginė seminaro transliacija)
110
2024-03-06,  Vilnius
Viešbutis „Corner Hotel“
120€
Darbo apmokėjimo sistema viešajame sektoriuje: tobulinimas ir geroji praktika
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
120

Investicijos į žinias atsiperka! Dalyvaukite mokymuose su kolegomis ir gaukite nuolaidą:

Dalyvaujant 2-3 dalyviams taikoma 10 % nuolaida

Dalyvaujant 4-5 dalyviams taikoma 15 % nuolaida

Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu 85 2053292

APIE SEMINARĄ

Atkreipiame dėmesį, kad 2024-02-01 – 2024-02-18 dienomis Viešojo valdymo agentūra įvertins ar visų valstybės ar savivaldybės institucijų bei įstaigų darbo apmokėjimo sistemos yra paskelbtos viešai įstaigų interneto svetainėse. (Ši prievolė nustatyta Valstybės tarnybos įstatymo 19 str. 3 d.).

Darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo sistemą biudžetinės įstaigos per gana trumpą laiką turėjo pasirengti jau prieš kelerius metus, Lietuvos Respublikos Seimui 2017 m. priėmus Biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymą. Vienas iš pagrindinių šio įstatymo tikslų buvo siekis įgyvendinti Lietuvos Respublikos Konstitucijos užtikrinamą kiekvieno darbuotojo teisę gauti teisingą apmokėjimą už darbą. Ar ši patirtis padės viešojo administravimo funkcijas vykdančioms biudžetinėms įstaigoms susitvarkyti su nauju 2024 m. iššūkiu – į turimas darbo apmokėjimo sistemas inkorporuoti valstybės tarnautojų darbo apmokėjimo nuostatas? Šių metų pradžios personalo vadybos iššūkio apimtį padidina tai, kad teisės aktuose atsisakoma didžiausio leistino valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų, pareigybių skaičiaus, o Lietuvos Respublikos 2024 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme dėl Biudžeto sandaros įstatymo pakeitimų nebelieka įprastos asignavimų darbo užmokesčiui, kurių jokiomis aplinkybėmis negalima viršyti, eilutės.

Neužtikrinus kiekvieno viešojo sektoriaus darbuotojo vidinio įsitikinimo dėl teisingo apmokėjimo už jo atliekamą darbą principo įgyvendinimo sunkiai pasiekiamu tampa ir efektyvus organizacijos valdymas. Seminaro metu bus išsamiai analizuojamos naujus darbo apmokėjimo pokyčių įstatymus įgyvendinančių Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2023-11-08 nutarimu Nr. 857 patvirtintos Darbo apmokėjimo sistemos nustatymo rekomendacijų nuostatos, paaiškinant galimų skirtingų sprendimų pagal šias nuostatas poveikį darbo apmokėjimo sistemos struktūrinėms dalims bei tuo pačiu – ir įstaigos veiklos tikslų efektyviam siekimui.

Temos

1 dalis. Lektorius Gintautas Vilkelis (10.00–12.15 val.):

 1. Darbo apmokėjimo viešajame sektoriuje teisiniai pagrindai;
 2. Darbo apmokėjimo sistemų kūrimo ir tobulinimo teisinis reguliavimas po 2024 m. sausio 1 d.;
 3. Valstybės tarnautojai, darbuotojai pagal darbo sutartį, valstybės pareigūnai;
 4. Darbo apmokėjimo aktuali teisminė praktika.

2 dalis. Lektorė Renata Inokaitienė (13.15–15.45 val.):

 1. Darbo apmokėjimo sistemos kūrimas arba keitimas, atlygio politikos gairės;
 2. Pareigybių palyginimas ir grupavimas į pareigybių lygius pagal nustatytus kriterijus;
 3. Darbo užmokesčio rėžių/intervalų nustatymas ir priskyrimas pareigybių lygiams;
 4. Valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareiginės algos koeficientų nustatymas ir perskaičiavimas.

3 dalis. Lektorė – Dr. Živilė Simonaitytė (15.45–16.30 val.):

 1. Kaip pasirinkti skaidrią ir darbuotojus motyvuojančią darbo apmokėjimo sistemą?
 2. Kaip įgyvendinti sistemos įvedimą?
 3. Kaip užtikrinti stipriausių darbuotojų išsaugojimą?

ŽINIOMIS DALINASI

Gintautas Vilkelis

Dr. Gintautas Vilkelis yra MRU Viešosios teisės instituto lektorius. mokslinių tyrimų kryptys – valstybės tarnybos teisė, valstybės informacinių išteklių teisė, viešasis administravimas. Dėsto administracinės teisės magistrantūros studentams tematika – “Valstybės tarnybos teisinio reguliavimo problemos”. G. Vilkelis turi didelę praktinio darbo patirtį viešojo administravimo srityje, yra paskelbęs keliasdešimt straipsnių valstybės tarnybos teisės ir administracinės teisės tematika.

Renata Inokaitienė

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos vyriausioji patarėja finansų valdymo klausimais.

Živilė Simonaitytė

Živilė Simonaitytė daugiau kaip 10 metų dirbo Valstybės kontrolėje, kurioje prisidėjo prie įvairiausių organizacijų ir sistemų vertinimo, rekomendacijų dėl jų veiklos tobulinimo teikimo. Dėstė Kazimiero Simonavičiaus ir Vilniaus universitetuose, pastarajame apsigynė daktaro disertaciją vidaus kontrolės vertinimo tema. Pastaruosius metus dirbo Sveikatos apsaugos ministerijoje, kur kuravo pandemijos valdymą, tad gerai išmano veikimą krizės sąlygomis.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

Seminaro informacija

Programa

10:00-16:30 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
14:30-14:45 Pertrauka
12:15-13:15 Pietų pertrauka

Papildoma Informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2024-03-06,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
110€
Darbo apmokėjimo sistema viešajame sektoriuje: tobulinimas ir geroji praktika (tiesioginė seminaro transliacija)
110
2024-03-06,  Vilnius
Viešbutis „Corner Hotel“
120€
Darbo apmokėjimo sistema viešajame sektoriuje: tobulinimas ir geroji praktika
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
120

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.

Tęsti mokymų paiešką: