Kur Neris po kojom krenta

 

Pasiilgusiems gryno oro ir gamtos vaizdų siūlome pramankštinti per žiemą apsnūdusį kūną ir skirti savaitgalio dieną Neries regioninio parko apžvalgai.

Visai netoli Vilniaus lankytojams įrengti pažintiniai takai, kurie vingiuoja kartu su Nerimi palei senųjų ąžuolų miškus, iškilius piliakalnius, stačias atodangas ir apsamanojusius riedulius. Būkite pasiruošę ne tik maloniam fiziniam išbandymui, bet ir kvapą gniaužiantiems vaizdams.

Viena iš tokių sustoti priverčiančių vietų yra Velniakampio skardis. Žinoma, ši vieta apipinta intriguojančiomis istorijomis, kad kadaise ant šio šlaito raganos susirinkusios kūrendavo laužus, keldavo puotas – iš toli galėjai matyti neaiškių šviesų ir šėlionių vaizdus. Dabar čia kitokio pobūdžio šventes rengti galima – dažnai čia atvyksta jaunavedžių poros, kad įamžintų, kaip po kojomis įspūdingai krenta pati Neris.

Važiuojant nuo Sudervės link Dūkštų lankytojus stabdo Vaigeliškių ąžuolas. Įspūdingas pusantro metro skersmens ir daugiau nei keturių metrų apimties medis jau šimtmetį leidžia šaknis į savą žemę ir visu savo įspūdingu stotu primena, kodėl yra laikomas tvirtybės ir jėgos simboliu.

Pasiruoškite patogią avalynę ir nusiteikite turiningam pasivaikščiojimui po Dūkštos pažintinį pėsčiųjų taką. Penkis kilometrus vingiuojanti trasa jus ves palei Signatarų ąžuolyną, 15 m aukščio Dūkštų atodangą, buvusį vandens malūną ir kelis piliakalnius. Takas nepaklaidins, tačiau pajudinti kojas tikrai privers.

Tiems, kam vaikštinėjimo bus maža, Neries regioninis parkas siūlo ir daugiau pramogų. Žalgirio kaime įkurta „Nuotykių akademija“ ir suaugusiesiems, ir vaikams siūlo neeilinę pramogą, kuri gali tapti puikia šventine staigmena, – kelionę mėlynakių haskių kinkiniu. Pakili nuotaika ir azartas apima kiekvieną, kuris pasiryžta siaurais takais spraustis mišku kartu su veržliais ir energingais šunimis.

Kadangi ši žiema gana atlaidi pasitaikė, puiki proga kuo daugiau laisvo laiko praleisti lauke. O kartais labiausiai nustebina arčiausiai esančios vietos. Tiems, kas nori įkvėpti gryno oro ir pamatyti, kaip Neris išvagojusi aplinkines žemes, siūlome nusiteikti aktyviai išvykai.

Atstumas nuo Vilniaus: apie 44 km.

Daugiau informacijos: www.neriesparkas.lt