Lėlių muziejaus šypsenos

 

   Lietuvos šiaurėje Jūsų laukia visai neatšiauri vieta, primenanti vaikystę, magišką, stebuklingą, rūpesčiu apgaubtą pasaulį, – Nacionalinis lėlių muziejus. Lėlė – tai ypatingas žaislas, šimtmečius lydėjęs ne tik vaikus, bet ir dalyvavęs įvairiose apeigose, tapęs globos simboliu, dažnai pasirenkamas kaip apsauga nuo nelaimių ar sėkmės talismanas.

Daugybė vaikų užmigdavo lėlei dienos rūpesčius palikę. Dažnam lėlė tapdavo nepakeičiama aktore, kuri padėdavo įkūnyti įvairius personažus – mažąją sesutę arba aikštingąją princesę, o gal žavią dainininkę. Ryžtingai nusiteikusios veiksmo figūrėlės tapdavo įsivaizduojamų mūšių herojais, įgydavo ypatingų galių ir virsdavo drąsiais nuotykių ieškotojais.

Istoriniai ir emociniai momentai užfiksuoti ir Nacionaliniame lėlių muziejuje. Beveik tūkstantis lėlių iš daugiau nei 100 pasaulio šalių – saugotos, prižiūrėtos ir vis dar puoselėjamos. Dailios suknios, neįprastos formos, įspūdingos akys ir fantastiški plaukai – kiekviena iš jų unikali, slepianti savitos kultūros pėdsakus, istoriją.

Kas galėtų pagalvoti, kad lėles darydavo ir iš elnio kailio, beržo tošies, ir iš linų, šiaudų, medžio ar molio. Kai kurios iš jų šypsosi prabangiais porcelianiniais skruostais ir sveikina lankytojus dailia balta porceliano rankute. O viena lėlė, atnešusi egzotiškų vėjų, gręžiasi į svečius veidu, darytu iš džiovinto obuolio, ir mirksi iš jūros plaukusiai kaimynei, kurios kūnas suręstas iš vėplio kaulo.

Muziejus atviru glėbiu laukia įdomių naujų lėlių, kurios galbūt namuose vietos neberanda. Čia jas pasitiks ne tik entuziazmo kupini darbuotojai, bet ir smalsūs lankytojai, prikelsiantys lėles antram gyvenimui.

Jei tokius vaikystės sodus aplankius užplūs įkvėpimas, Nacionalinis lėlių muziejus siūlo įvairias pramogas – galėsite patys pasidaryti popierinę lėlę ant piršto ar stalo žaidimams arba sukurti naują žaislą iš sūrios tešlos. Nesvarbu, kiek Jums metų ar kiek lėlių vaikystėje turėjote, – ši pramoga gali tapti puikia galimybe atitrūkti nuo kasdienių darbų ir pažadinti fantaziją gaiviais vėjais.

Vieta: Nacionalinis lėlių muziejus, Šiauliai, P. Cvirkos g. 65-21

Atstumas nuo Vilniaus: apie 215 km

Bilieto kaina: suaugusiems – 8 Lt, vaikams – 5 Lt

Darbo laikas savaitgalį: šeštadienį 10.00–16.00