Gyvybės versmės Birštone

 

Ramybės užutėkis ir energijos šaltinis, kūno ir dvasios gydytojas, įstabios gamtos kraštas – taip galima apibūdinti vieną populiariausių Lietuvos kurortų – Birštoną. Tik įvažiavus juntama ramybė leidžia atitrūkti nuo visų vargų ir pasinerti į kone magišką savęs pažinimo kelionę. O miestą apglėbęs Nemunas tarsi sustabdo laiką, kad galėtume pasimėgauti buvimu čia ir dabar.

Bene pagrindinė ilgesnės viešnagės priežastis – sanatorijos. Profesionalų komanda čia rūpinasi, kad atvykusieji laiką praleistų kuo maloniau, ir siūlo galybę įvairių procedūrų: mineralinio vandens baseinus, pirtis, masažus, purvo vonias ir t. t. Šio kurorto sanatorijos garsėja ne vien priemonėmis, skirtomis kūnui atpalaiduoti, bet ir gydymo procedūromis. Daug dėmesio skiriama reabilitacijai ir terapijai. Didžiulis dėmesys, savo darbą išmanantis personalas, kvapą gniaužianti gamta ir jokio jaudulio – receptas, tinkamas pačiais įvairiausiais atvejais.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai Birštone taip pat ras, kur pasisemti naujų įspūdžių ir ieškoti įkvėpimo būsimiems darbams. Dviračių takais galima aplėkti didžiulę teritoriją ir dar geriau susipažinti su šio krašto gamta ir istoriniu paveldu. Sportui skirti lauko treniruokliai, teniso, petankės, krepšinio aikštelės, centriniame miesto parke įrengti nemokami mini golfo takeliai. Jei norisi daugiau ramybės – pasirinkite žūklę, jei intensyvesnio sporto – jodinėjimą žirgais. Drąsesniems taip pat paruoštas pramogų komplektas – šuoliai parašiutu, skrydžiai oro balionu ar parasparniu. O jei norite romantiškos staigmenos artimam žmogui – Jūsų laukia svajinga kelionė Nemunu.

Miestas itin didžiuojasi savo mineraliniu vandeniu. Aukštos kokybės gavybos įrenginiai ir atsakinga kontrolė suteikia galimybę mėgautis vandeniu, pasižyminčiu išskirtinėmis savybėmis. Jame išties gausu naudingų medžiagų. Negazuoto natūralaus mineralinio vandens galima paragauti mieste įrengtose būdelėse. Skonis tikrai vertas dėmesio.

Viena iš lankomiausių Birštono vietų – Vytauto kalnas. Anksčiau čia stovėjo medinė pilis, Panemunės gynybinės sistemos įtvirtinimas, pastatyta taip sumaniai, jog atlaikė ne vieną kryžiuočių puolimą. Vėliau Birštonas tapo Vytauto Didžiojo pamėgta medžioklės ir poilsio vieta. Taigi net kunigaikštis įvertino šio krašto teikiamas gėrybes ir malonumus. O užlipus į Vytauto kalną atsiveria vienas gražiausių Nemuno vingių.

Nenuostabu, kad Birštonas tapo kurorto sinonimu. Šis įvairiapusis miestas kviečia ir svetingai priima įvairaus amžiaus, pomėgių ir lūkesčių lankytojus, siekdamas, kad viešnagė būtų tarsi gaivus oro gurkšnis, padėsiantis atitrūkti nuo kasdienybės ir mėgautis gyvenimu.

Atstumas nuo Vilniaus: ~92 km.