„Galvų medžioklė“: efektyvūs metodai ir klaidų prevencija

Mokymai vadovams, personalo vadovams ir specialistams.
 
Geri specialistai įmonėse yra vertinami ir puoselėjami, todėl norint pasamdyti aukštos kvalifikacijos ir patyrusį specialistą neretai tenka kreiptis į „galvų medžioklės“ ekspertus. Jeigu nuspręstumėte patys užsiimti šiuo atsakingu darbu, tuomet Jums tikrai pravers išklausyti patyrusios „medžiotojos“, lektorės seminarą, kuriame bus aptariama ne tik tai, kaip tinkamai „medžioti“, bet ir ką daryti, jeigu Jūsų teritorijoje „medžioja“ kiti asmenys.

Temos:

I sesija. Konkretūs atvejai, kai atranka neduoda rezultatų. Viskas apie „galvų medžioklę“: jei nusprendėte tai padaryti patys
Atranka ar „galvų medžioklė“? Pasirinkimo kriterijai.

Konkretūs atvejai, kai tiesioginė paieška – neišvengiama. Kodėl bijome „galvų medžioklės“?
Kokią kainą mokame už „žvaigždę“ iš konkurentų? Nauda ir rizika. „Didžiosios rizikos“: kaip užkirsti kelią nepalankiam „medžioklės“ rezultatui – ilgai medžiojau, o laimikiu bei kai kuriais trofėjais norėčiau kuo greičiau atsikratyti?..

Praktinė užduotis.
Ką daryti, kai kiti „medžioja“ tavo teritorijoje?

II sesija. „Sudėtingų“ pozicijų paieškos ir „galvų medžioklės“ proceso kontrolės ciklas

11 žingsnių, skirtų užtikrinti, kad turėtumėte tą, kokio(s) ir ieškojote: nuo rinkos tyrimo, patrauklaus pozicijos ir organizacijos pristatymo, pretendentų motyvavimo, organizacijos patrauklumo didinimo, iki galutinių derybų bei naujoko įtraukimo į komandą, jos/jo lojalumo stiprinimo priemonių.
Organizacijų praktika ir atvejų analizė.

III sesija. „Galvų medžioklės“ ir atrankos procesas: kriterijai, kandidatų ir jų kompetencijų įvertinimo procedūros. Jų efektyvumas
Kandidato elgesio ir pasisakymo interviu atrankos metu analizė ir sprendimo apie jo tinkamumą priėmimas. Pokalbio vedimas. Pokalbio turinys: darbuotojų kompetencijos įvertinimas.
Pokalbio procesas: pokalbio tipo pasirinkimas; technikos.

Grįžtamasis ryšys darbuotojui / kandidatui. Praktinė užduotis.

IV sesija. Potencialių kandidatų lūkesčių ir atlyginimų kilimo tendencijos: kiek, kada ir ką pasiūlyti? Atrankoje dalyvaujančių kandidatų motyvacijos daugialypiškumas: kandidatų motyvacijos pokyčiai per pastaruosius dvejus metus.
Derybos dėl atlyginimo. Praktinė užduotis.

V sesija. Personalo vadovų ir padalinių vadovų vaidmuo „galvų medžioklėje“ ir atrankoje. Atranka kaip įmonės įvaizdžio valdymo dalis.
Atrankos principai ir procedūros – Jūsų organizacijai. Praktinė užduotis.