Vidaus kontrolės sistemos planavimas viešojo sektoriaus vadovams

Įgyvendinimas, veikimo priežiūra, palaikymas ir dokumentavimas

Mokymų trukmė
6 ak. val.
Organizacijos tipas
Viešas
Lektorius (-iai)
Aprašymas

- KONSULTACINIS SEMINARAS -

Renata Maslauskaitė-Meškauskaitė specializuojasi išorės ir vidaus auditų srityse. Lektorė yra atlikusi nemažai didelės apimties išorės auditų viešajame sektoriuje, kaip ekspertė dalyvauja atliekant įstaigų vidaus kontrolės vertinimą. Veda mokymus apie vidaus kontrolę viešajame sektoriuje.

Vidaus kontrolė – viešojo juridinio asmens vadovo sukurta visų kontrolės rūšių sistema, kuria siekiama užtikrinti viešojo juridinio asmens veiklos teisėtumą, ekonomiškumą, efektyvumą, rezultatyvumą ir skaidrumą, strateginių ir kitų veiklos planų įgyvendinimą, turto apsaugą, informacijos ir ataskaitų patikimumą ir išsamumą, sutartinių ir kitų įsipareigojimų tretiesiems asmenims laikymąsi bei su visa tuo susijusių rizikos veiksnių valdymą. Vidaus kontrolė apima skirtingus organizacijos lygius, sprendžia skirtingus uždavinius, todėl ją kuriant ir įgyvendinant turi dalyvauti visų lygių vadovai ir darbuotojai.

Vidaus kontrolę viešojo sektoriaus organizacijose reikėtų suprasti konkrečios organizacijos veiklos kontekste, t. y. kokių tikslų – socialinių ar politinių – jos siekia; kaip naudoja valstybės lėšas; kaip planuoja biudžetą; ar sudėtinga organizacijos veikla ir jos atskaitingumas visuomenei.

Seminaro metu pamėginsime atsakyti į klausimus:

 • Kokia yra vidaus kontrolės paskirtis?
 • Kaip valstybės institucijos turi valdyti riziką, galinčią paveikti paslaugų teikimą ir rezultatus?
 • Kokios informacijos reikia vadovams, siekiant priimti reikiamus sprendimus? Kaip vadovybė turi komunikuoti su darbuotojais, o darbuotojai su vadovybe?
 • Kaip užtikrinti, kad vidaus kontrolė būtų suderinta su pasikeitusiais tikslais, aplinka, ištekliais ir rizika?
 • Kokia yra atsakomybė už vidaus kontrolės sukūrimą ir įgyvendinimą organizacijoje ir kaip ji pasiskirsto tarp vadovo, vidaus auditoriaus ir darbuotojų?

Temos:

 • COSO modelis – kas tai?
 • Kontrolės sąvoka, bendrieji vidaus kontrolės tikslai ir paskirtis.
 • Vidaus kontrolės elementai: kontrolės aplinka, rizikos vertinimas, kontrolės veikla, informavimas ir komunikacija, stebėsena. Praktinių situacijų pavyzdžiai, jų trūkumai, problemos ir sprendimo būdai.
 • Veiklos rizikos vertinimas: rizikos identifikavimas, priemonių rizikoms valdyti parinkimas. Viešajame sektoriuje dažniausiai pasitaikančių situacijų praktinis aptarimas.
 • Vadovo, vidaus auditoriaus ir darbuotojų vaidmuo ir atsakomybė kuriant ir įgyvendinant vidaus kontrolės sistemą organizacijoje.

Papildoma informacija:

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 9.00–14.45 val. Registracija 8.30–9.00 val. Pertraukos: 10.30–10.45 val. (kava, arbata, saldumynai), 12.15–13.15 val. (pietų pertrauka).

 

Mokymų forma
Seminarai
Mokymų data ir vieta
Data: 2019-10-04 Miestas: Vilnius Vieta: Viešbutis „Artis“, Į kalendorių kalendorius2019-10-04 09:002019-10-04 14:45Europe/VilniusCountline Seminarai: Vidaus kontrolės sistemos planavimas viešojo sektoriaus vadovamsUAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Vidaus kontrolės sistemos planavimas viešojo sektoriaus vadovams Seminaro data: 2019-10-04 Seminaro vieta: Viešbutis „Artis“, Vilnius , Kursų laikas: 09:00 - 14:45 val. Seminaro trukmė: 9.00–14.45 val. Registracija 8.30–9.00 val. Pertraukos: 10.30–10.45 val. (kava, arbata, saldumynai), 12.15–13.15 val. (pietų pertrauka). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Viešbutis „Artis“, Vilnius , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt


Jums taip pat gali būti aktualu


Registracija į renginį „Vidaus kontrolės sistemos planavimas viešojo sektoriaus vadovams"

Renginio vieta

Dalyvių kiekis
su pietumis 130.00 Eur
DĖMESIO! Toliau nurodyta informacija bus naudojama išrašant sąskaitą faktūrą, todėl prašome patikrinti:
 • ar tikslus įmonės adresas (kuriuo ji užregistruota, arba tas adresas kurį Jūs norėsite matyti sąskaitoje faktūroje).
Fizinio asmens registracija
Informacija apie dalyvius Vardai ir pavardės reikalingi pažymėjimams
 
Pridėti dalyvį

Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.* Visi laukai pažymėti žvaigždute yra privalomi.
Tiesioginė nuoroda: https://www.countline.lt/events/vidaus-kontroles-sistemos-planavimas-vadovams-igyvendinimas-veikimo-prieziura-palaikymas-ir-dokumentavimas-viesojo-sektoriaus-institucijoje/