Užsieniečių statybininkų įdarbinimas: teisiniai ir mokestiniai aspektai

Mokymų trukmė
8 ak. val.
Organizacijos tipas
Privatus
Lektorius (-iai)
Aprašymas

- KONSULTACINIS SEMINARAS -

Svetlana Naumčik - advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ asocijuota partnerė, Mykolo Romerio universiteto Teisės fakultete 2009 m. įgijusi teisės magistro kvalifikacinį laipsnį. Pastaraisiais metais Svetlana Naumčik nuolat teikia kompleksines teisines paslaugas klientams darbo ir migracijos teisės klausimais, konsultuoja klientus užsieniečių iš trečiųjų šalių ir ES įdarbinimo srityje, be to, pradedant nuo 2007 m. dirba su įvairaus pobūdžio komercinės teisės bylomis. Teisininkės straipsniai darbo ir migracijos teisės temomis spausdinami įvairiuose Lietuvos ir užsienio leidiniuose, o ji pati veda mokymus ir seminarus.

Jurgita Navikienė – auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Įdarbinęs užsienietį, kuomet Lietuvoje trūksta atitinkamos kvalifikacijos ir profesijos darbuotojų, darbdavys turi ne tik vykdyti įprastas funkcijas – apskaityti darbo laiką, mokėti sutartą darbo užmokestį, tačiau neretai pasirūpinti ir gyvenamuoju plotu arba maitinimu. Kaip šios papildomos naudos turi būti apmokestinamos? Kokie kiti iššūkiai laukia darbdavių, kuomet darbuotojai yra užsieniečiai? Apie viską ir su praktiniais pavyzdžiais – seminare.

Temos:

Svetlana Naumčik  9.00 – 12.15 val.

 • Bendrieji aspektai: darbo jėgos samdymas iš trečiųjų šalių ir ES;
 • Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ aktualūs pakeitimai, susiję su statybininkų įdarbinimu;
 • Trūkstamų profesijų sąrašas: statybininkai;
 • Priimtas į darbą užsienio pilietis: kokios prievolės? Kokie pagrindiniai skirtumai nuo Lietuvos piliečio priėmimo į darbą?
 • Užsieniečių darbo sutarčių ypatumai;
 • Leidimas dirbti / sprendimas dėl atitikties darbo rinkos poreikiams. Kada šių dokumentų reikia statybininkams?
 • Užimtumo tarnybai teiktini dokumentai, sprendimo išdavimo tvarka;
 • Užsieniečių statybininkų darbdavio keitimo galimybės ir jų įgyvendinimas praktikoje;
 • Statybininkų įdarbinimas per Lenkiją: ar legalu?
 • Komandiravimo į Lietuvą naujovės. Aktuali teismų praktika;
 • Nacionalinė D viza statybininkams. Kokius dokumentus būtina pateikti?
 • Leidimas laikinai gyventi statybininkams. Migracijos valdybai / departamentui teiktini dokumentai;
 • Šeimos narių legalizavimas Lietuvoje;
 • Praktiniai patarimai darbdaviams.

Jurgita Navikienė  13.15 – 16.30 val.

 • Užsieniečių darbuotojų darbo sutarties ypatumai. Papildomų naudų – apgyvendinimo, maitinimo – apmokestinimas ir priskyrimas leidžiamiems atskaitymams;
 • Komandiruotės. Dienpinigiai. Darbuotojų darbo užmokesčio dydžio įtaka dienpinigių apmokestinimui;
 • Apmokėjimas už darbą lauko sąlygomis ir kilnojamojo pobūdžio darbą. Kompensacijos darbuotojams;
 • Rizika dėl darbo vietos įforminimo, kada darbuotojas tampa mokesčių mokėtoju užsienyje;
 • Darbo apmokėjimo formos ir sąlygos. Nukrypimai nuo normalių darbo sąlygų. Darbo laiko apskaita, suminė darbo laiko apskaita. Ką daryti, kai poilsio laiku statybininkas nori grįžti į tėvynę? Kaip įforminti šį poilsio laiką? 
 • Darbo režimo pasirinkimas. Informacija apie faktiškai dirbtą laiką – kur lieka jos pėdsakai?
 • Darbo užmokesčio sudėtis. Apmokėjimas už viršvalandžius. Premijos ir jų įtaka viršvalandžių skaičiavimui;
 • Atostoginių kaupiniai. Atostogų ir atostoginių apskaičiavimas. Vidutinio darbo užmokesčio apskaita;
 • Darbo sutarties nutraukimas. Nepanaudotų atostogų kompensacija, išeitinės išmokos.

Papildoma informacija:

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 9.00–16.30 val. Registracija 8.30–9.00 val. Pertraukos: 10.30–10.45 val. (kava, arbata, saldumynai), 12.15–13.15 val. (pietų pertrauka), 14.45–15.00 val. (kava, arbata, saldumynai).

Sertifikacija:

„Vadovaujantis advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikacijos tobulinimo ir vertinimo tvarkos aprašo 7 punktu, advokatas ar advokato padėjėjas norintis, kad renginys būtų pripažintas kaip tinkamas kvalifikacijos kėlimui bei skiriami kvalifikacijos kėlimo balai, turi teisę kreiptis į Lietuvos advokatūrą pateikdamas prašymą bei duomenis patvirtinančius kvalifikacijos kėlimo faktą. Remiantis minėto aprašo nuostatomis, UAB „Mokesčių srautas“ organizuojami seminarai teisės klausimais gali būti pripažinti tinkamais kvalifikacijos kėlimui bei už juos skiriami kvalifikacijos kėlimo balai.“

Mokymų forma
Seminarai
Mokymų data ir vieta
Data: 2019-07-17 Miestas: Vilnius Vieta: Viešbutis „Corner Hotel“, Į kalendorių 2019-07-17 09:002019-07-17 16:15Europe/VilniusCountline Seminarai: Užsieniečių statybininkų įdarbinimas: teisiniai ir mokestiniai aspektaiUAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Užsieniečių statybininkų įdarbinimas: teisiniai ir mokestiniai aspektai Seminaro data: 2019-07-17 Seminaro vieta: Viešbutis „Corner Hotel“, Vilnius , Kursų laikas: 09:00 - 16:15 val. Seminaro trukmė: 9.00–16.30 val. Registracija 8.30–9.00 val. Pertraukos: 10.30–10.45 val. (kava, arbata, saldumynai), 12.15–13.15 val. (pietų pertrauka), 14.45–15.00 val. (kava, arbata, saldumynai). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Viešbutis „Corner Hotel“, Vilnius , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt

Registracija į renginį „Užsieniečių statybininkų įdarbinimas: teisiniai ir mokestiniai aspektai"

Renginio vieta

Dalyvių kiekis
su pietumis 110.00 Eur + PVM
DĖMESIO! Toliau nurodyta informacija bus naudojama išrašant sąskaitą faktūrą, todėl prašome patikrinti:
 • ar tikslus įmonės adresas (kuriuo ji užregistruota, arba tas adresas kurį Jūs norėsite matyti sąskaitoje faktūroje).
Fizinio asmens registracija
Informacija apie dalyvius Vardai ir pavardės reikalingi pažymėjimams
 
Pridėti dalyvį

Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.* Visi laukai pažymėti žvaigždute yra privalomi.
Tiesioginė nuoroda: https://www.countline.lt/events/uzsienieciu-statybininku-idarbinimas/