Užsieniečių įdarbinimas: kaip nepasiklysti naujose procedūrose?

Mokymų trukmė
5 ak. val.
Organizacijos tipas
Privatus
Lektorius (-iai)
Aprašymas

- KONSULTACINIS SEMINARAS -

ATNAUJINTA PROGRAMA! Lietuvos migracijos procedūros keičiasi bene kelis kartus per metus, o 2019 m. iš tiesų įsigalioja nemažai teisės aktų pakeitimų, turinčių įtakos tiek aukštos profesinės kvalifikacijos, tiek žemesnės kvalifikacijos specialistų atvykimui ir darbui.

Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo svarbūs pakeitimai, tarp jų:
• aiškiai įtvirtinti legalaus darbo atvejai, kai trečiosios šalies pilietis, būdamas Lietuvoje teisėtai, gali pradėti dirbti Lietuvoje dar prieš gaudamas nacionalinę vizą ar leidimą laikinai gyventi;
• aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojams teikiant prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi nebereikia pateikti dokumento, patvirtinančio aukštą profesinę kvalifikaciją;
• leidimo laikinai gyventi prašymas Lietuvos ambasadoje ar konsulate gali būti teikiamas tik keliais išimtiniais atvejais; beveik visi prašymai dėl leidimų laikinai gyventi teikiami Migracijos departamento skyriuose Lietuvoje;
• Šengeno viza gali būti išduodama užsieniečiui, kuris atvyksta į Lietuvą pateikti prašymo dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo;
• Užimtumo tarnybai arba Migracijos departamentui darbdaviai turi pateikti informaciją apie užsieniečio 1 metų darbo patirtį per pastaruosius 5 metus (anksčiau – per pastaruosius 2 metus); patvirtintos įmonės gali pateikti informaciją pasirinktinai arba apie užsieniečio kvalifikaciją, arba apie apie darbo patirtį;
• darbdavys gali būti pakeistas per 1 mėn. pateikus prašymą Migracijos departamentui, nebereikia laukti 3 mėn. iki darbo pas naują darbdavį pradžios;
• lengvinamos leidimų laikinai gyventi išdavimo sąlygos Australijos, JAV, Kanados, Naujosios Zelandijos ir Pietų Korėjos piliečiams ir jų šeimos nariams;
• darbdaviams, įdarbinantiems ir / ar komandiruojantiems darbuotojus iš užsienio, vadovaujantis Užsieniečių teisinės padėties įstatymo 62 str. 7 d., kyla prievolė pateikti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai duomenis apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius.

2019 m. rugsėjo 18 d. įsigaliojo šie naujos redakcijos teisės aktai:
1. Leidimo dirbti užsieniečiams išdavimo tvarkos aprašas;
2. Sprendimo dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams priėmimo tvarkos aprašas;
3. Sprendimo dėl užsieniečio aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujančio darbo atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams priėmimo tvarkos aprašas.

2019 m. rugsėjo 6 d. įsigaliojo naujos šių Migracijos departamentui teikiamų prašymų formos:
1. Prašymo išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje (lietuvių ir anglų k.);
2. Prašymo išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje (lietuvių ir rusų k.);
3. Prašymo pakeisti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje (lietuvių ir anglų k.);
4. Prašymo pakeisti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje (lietuvių ir rusų k.).

Su atnaujintomis formomis galite susipažinti čia.

2019 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo Dokumento, patvirtinančio pakankamas darbdavio metines pajamas, išdavimo tvarkos aprašas. Plačiau…

Aprašas nustato dokumento, patvirtinančio, kad darbdavys, kuris ketina įdarbinti užsienietį dirbti aukštos profesinės kvalifikacijos darbą kaip įmonės vadovą, yra Lietuvos Respublikoje įsteigta įmonė, kurios dalyvio (užsienio valstybėje įsteigtos įmonės ar įmonių grupės) metinės pajamos per paskutinius trejus finansinius metus (jeigu įmonė veikia trumpiau negu trejus metus – nuo įmonės įsteigimo dienos) iki prašymo išduoti leidimą laikinai gyventi bent vienais finansiniais metais yra ne mažesnės negu 1 000 000 Eur, išdavimo tvarką.

2019 m. rugpjūčio 30 d. patvirtintas naujas Profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašas.

Nuo 2019 m. liepos 1 d. nebeliko atskiros sprendimų dėl leidimų gyventi įforminimo procedūros, o biometriniai duomenys renkami prašymo pateikimo metu. Rengiamės migracijos informacinės sistemos MIGRIS įsigaliojimui, kuris numatytas 2019 m. spalio 14 d. Per MIGRIS sistemą pirmiausiai turės būti užpildomas prašymas išduoti ar pakeisti leidimą laikinai gyventi kartu pridedant atitinkamų dokumentų skaitmenines kopijas. Pateikus prašymą per MIGRIS, bus galima rezervuoti laiką pasirinktame Migracijos departamento padalinyje.

Nuo 2020 m. liepos 1 d. įvedamos kvotos į Lietuvą dirbti atvykstantiems užsieniečiams. Nors iki tol liko dar nemažai laiko, tačiau verta suprasti naujus procedūrinius reikalavimus ir pasirengti numatytoms reglamentavimo naujovėms iš anksto.

Verta prisiminti, kad nuo 2019 m. kovo mėn. pagal paslaugų teikimo ar darbų atlikimo sutartį į Lietuvą siunčiami trečiųjų šalių piliečiai gali atvykti tik su sąlyga, kad jiems yra išduoti leidimai dirbti. Kreipiantis į Užimtumo tarnybą, tikrinančią, ar užsieniečio darbas atitinka darbo rinkos poreikius, nebereikia pateikti dokumentų, patvirtinančių užsieniečių turimą kvalifikaciją ir ne mažesnę negu vienų metų darbo patirtį, tam pakanka darbdavio teikiamos pažymos su informacija apie būsimo darbuotojo kvalifikaciją ir darbo patirtį.

Seminaro metu bus aptariami ir kiti naujausi pakeitimai, pateikiami praktiniai patarimai, kaip parengti dokumentus, kad įdarbinimo procedūrose būtų išvengta nesklandumų. Bus skiriama laiko atsakymams į seminaro dalyvių individualius klausimus.

APIE LEKTORĘ. Emilė Kazlauskaitė  Advokatė, nuo 2008 m. specializuojasi darbo teisės ir migracijos teisės srityse. Atstovaudama finansų, gamybos, statybų, informacinių technologijų ir kituose sektoriuose veikiančioms įmonėms Emilė Kazlauskaitė daugiau nei 10 metų padeda darbdaviams ir trečiųjų šalių piliečiams pateikti prašymus dėl nacionalinių vizų, leidimų dirbti ir leidimų gyventi įvairiais Lietuvos Respublikos užsieniečių teisinės padėties įstatyme įtvirtintais pagrindais – įdarbinant pagal darbo sutartį, komandiravimo, investavimo į verslą, šeimos susijungimo ir kitais atvejais. Tad seminaro metu lektorė atskleis praktinius aspektus, remdamasi savo teisinio darbo patirtimi.

 

Temos:

  • Ar gali pradėti dirbti Ukrainos pilietis, atvykęs į Lietuvą tik su biometriniu pasu?
  • Ar gali į Lietuvą teisėtai atvykęs užsienietis pakeisti darbdavį ar darbo funkciją pas tą patį darbdavį ir kiek tai užtrunka?
  • Kokiam laikotarpiui galimas trečiųjų piliečių siuntimas iš Lietuvos darbams į Norvegiją, Vokietiją ir pan.?
  • Kokius kriterijus turi atitikti įmonė, kad patektų į Patvirtintų įmonių sąrašą?
  • Ar galimas Baltarusijos piliečio įdarbinimas Lietuvoje veikiančioje laikinojo įdarbinimo įmonėje?
  • Ar gali Estijos laikinojo įdarbinimo įmonė siųsti trečiųjų šalių piliečius statybos darbams į Lietuvą?
  • Kokias sąlygas turi atitikti investuotojas, kad jam būtų išduotas leidimas gyventi?
  • Kaip IT specialistui gauti startuolio vizą ir kiek ji galios?
  • Kuriais atvejais reikia pirmiausia kreiptis į Užimtumo tarnybą, o kada tiesiai į Migracijos tarnybą?

Papildoma informacija:

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 10.00–14.15 val. Registracija 9.00–10.00 val. Pertrauka: 12.00–12.30 val. (kava, arbata, saldumynai, užkandžiai).

Mokymų forma
Seminarai
Mokymų data ir vieta
Data: 2019-11-19 Miestas: Vilnius Vieta: Viešbutis „Artis“, Į kalendorių kalendorius2019-11-19 10:002019-11-19 14:15Europe/VilniusCountline Seminarai: Užsieniečių įdarbinimas: kaip nepasiklysti naujose procedūrose?UAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Užsieniečių įdarbinimas: kaip nepasiklysti naujose procedūrose? Seminaro data: 2019-11-19 Seminaro vieta: Viešbutis „Artis“, Vilnius , Kursų laikas: 10:00 - 14:15 val. Seminaro trukmė: 10.00–14.15 val. Registracija 9.00–10.00 val. Pertrauka: 12.00–12.30 val. (kava, arbata, saldumynai, užkandžiai). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Viešbutis „Artis“, Vilnius , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt


Jums taip pat gali būti aktualu


Registracija į renginį „Užsieniečių įdarbinimas: kaip nepasiklysti naujose procedūrose?"

Renginio vieta

Dalyvių kiekis
be pietų 100.00 Eur + PVM
DĖMESIO! Toliau nurodyta informacija bus naudojama išrašant sąskaitą faktūrą, todėl prašome patikrinti:
  • ar tikslus įmonės adresas (kuriuo ji užregistruota, arba tas adresas kurį Jūs norėsite matyti sąskaitoje faktūroje).
Fizinio asmens registracija
Informacija apie dalyvius Vardai ir pavardės reikalingi pažymėjimams
 
Pridėti dalyvį

Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.* Visi laukai pažymėti žvaigždute yra privalomi.
Tiesioginė nuoroda: https://www.countline.lt/events/uzsienieciu-idarbinimas-kaip-nepasiklysti-naujose-procedurose/