Naujosios bendrovių vertybinių popierių platinimo taisyklės

Rizikos ir galimybės Lietuvos verslui

Mokymų trukmė
4 ak. val.
Organizacijos tipas
Privatus
Lektorius (-iai)
Aprašymas

- KONSULTACINIS SEMINARAS -

Žiniomis dalinasi Audrius Matikiūnas. „INVL Asset Management“ privataus kapitalo investicijų teisės vadovas. Per daugiau nei 12 metų trunkančią karjerą finansų įstaigose (bankuose, finansų maklerio įmonėse, draudimo bendrovėse ir turto valdymo įmonėse) jis sukaupė išskirtinę patirtį bankininkystės, kapitalo rinkų ir finansinių bei investicinių paslaugų srityse. Audrius yra pripažintas teisės ekspertas, nuolat dalyvaujantis kuriant ir įgyvendinant inovatyvius teisinius ir reguliacinius sprendimus Lietuvoje ir už jos ribų. Gilus ir tiesioginis verslo poreikių bei esamo ir naujo reguliavimo supratimas Audriui leidžia pateikti išskirtinę analizę, įžvalgas ir praktinius patarimus taikant tiek ES, tiek ir juos įgyvendinančius Lietuvos teisės aktus. Audrius taip pat aktyviai dalyvauja finansinių ir investicinių paslaugų rinkų dalyvius vienijančių asociacijų veikloje. Tai leidžia jam nuolat būti išsamiai informuotam apie naujausią Lietuvos banko, Finansų ministerijos ir kitų institucijų teisės aktų teisėkūros ir teisės aktų laikymosi priežiūros praktiką.

Bendrovės vertybinių popierių platinimas – tai puiki priemonė bendrovėms, siekiančioms pritraukti kapitalo iš išorinių finansavimo šaltinių. Tačiau šios priemonės įgyvendinimo procedūra nėra lengva, o reikalaujanti daug įvairių žinių ir išteklių.

Visų pirma, bendrovės, nusprendusios platinti vertybinius popierius, pirmasis žingsnis yra pasirinkti vertybinių popierių platinimo būdą. Didžiulėje vertybinių popierių rinkoje egzistuoja keli bendrovių vertybinių popierių platinimo būdai: privatus ir viešas. Vienoms bendrovėms gali būti naudingesnis vienas būdas, kitoms – kitas, pvz., vertybinių popierių platinimas tiesiogiai uždarai investuotojų grupei yra naudingesnis smulkesniems emitentams, nes nėra tarpininkavimo institucijos, o registravimo procedūros paprastesnės ir pan.

Antra, bendrovė, nusprendusi rinkoje platinti vertybinius popierius ir pasirinkus atitinkamą platinimo būdą, neišvengiamai susidurs su teisinėmis procedūromis, kurias atlikus bendrovei bus suteikta teisė platinti vertybinius popierius. Bendrovė, nusprendusi išleisti vertybinių popierių emisiją, turi parengti prospektą – investuotojams ir visuomenei skirtą dokumentą, kuriame pagal teisės aktų nuostatas atskleidžiama informacija apie emitentą (veiklą, finansinę būklę, pagrindinius akcininkus, vadovus, atkreipiamas dėmesys į esamą investavimo riziką ir pan.). Plačiau

Aptariama procedūra tampa tik sudėtingesnė, kai nusprendžiama, kad vertybiniai popieriai bus platinami tarptautiniu mastu.

Šiame kontekste verta paminėti 2019 m. liepos 21 d. įsigaliojusį Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2017/1129 dėl prospekto, kuris turi būti skelbiamas, kai vertybiniai popieriai siūlomi viešai arba įtraukiami į prekybos reguliuojamoje rinkoje sąrašą, ir kuriuo panaikinama Direktyva 2003/71/EB. Viena iš šio reglamento naujovių – nustatytas standartizuotas ir supaprastintas ES augimo prospektas, t. y. mažesnės apimties dokumentas, rengiamas pagal standartinę formą, jam taikomi sutrumpinto turinio reikalavimai.

Lietuvos įstatymų leidėjas taip pat šioje srityje 2019 m. liepos 17 d. priėmė aktualių teisės aktų pakeitimo įstatymus, kurie įsigaliojo 2019 m. liepos 21 d., pvz., informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų valdytojams tenka didesnė reguliacinė našta, nes jų valdomų uždaro tipo kolektyvinio investavimo subjektų atžvilgiu yra taikomi du teisiniai režimai: Informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų įstatymas ir Vertybinių popierių įstatymas.

Paminėtina, kad bendrovei nepakanka vien tik vertybinių popierių išplatinimo rinkoje. Kiekviena bendrovė, į rinką išleisdama vertybinius popierius, nori būti patraukli investuotojams, nes tai yra raktas į sėkmingą bendrovės kapitalo didinimą.

Vertėtų nepamiršti, kad vertybinių popierių platinimas nėra neprižiūrimas, o už šios srities atitinkamo pobūdžio pažeidimus nėra nebaudžiama.

Taigi, šio seminaro metu bus aptariami įvairūs vertybinius popierius platinti rinkoje nusprendusioms bendrovėms aktualūs klausimai, nuo labiausiai bendrovės poreikius atitinkančio platinimo būdo pasirinkimo iki praktinių patarimų atliekant procedūrą ir rengiant dokumentus vertybinių popierių platinimui.

Tam, kad galėtumėte pasirengti vertybinių popierių platinimui rinkoje, leiskite mums Jus pirmiausia supažindinti su nauju teisiniu reguliavimu ir galimomis jo praktinio taikymo problemomis bei perspektyvomis.

Vertybinių popierių platinimui aktualių naujausios redakcijos teisės aktų sąrašas:
1) Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2017/1129 2017 m. birželio 14 d. dėl prospekto, kuris turi būti skelbiamas, kai vertybiniai popieriai siūlomi viešai arba įtraukiami į prekybos reguliuojamoje rinkoje sąrašą, ir kuriuo panaikinama Direktyva 2003/71/EB. Susipažinti galite paspaudę šią nuorodą;
2) Vertybinių popierių įstatymas. Susipažinti galite paspaudę šią nuorodą;
3) Akcinių bendrovių įstatymas. Susipažinti galite paspaudę šią nuorodą;
4) Finansinių priemonių rinkų įstatymas. Susipažinti galite paspaudę šią nuorodą;;
5) Akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių obligacijų savininkų interesų gynimo įstatymas. Susipažinti galite paspaudę šią nuorodą;
6) Informuotiesiems investuotojams skirtų kolektyvinio investavimo subjektų įstatymas. Susipažinti galite paspaudę šią nuorodą;
7) Sutelktinio finansavimo įstatymas. Susipažinti galite paspaudę šią nuorodą.


Temos:

  • Naujosios bendrovių vertybinių popierių platinimo taisyklės: teorija ES ir prognozuojama taikymo praktika Lietuvoje.
  • Kaip išvengti iki 10 mln. Eur siekiančių baudų?
  • Kitos vertybinių popierių platinimo reguliavimo Lietuvoje problemos ir jų sprendimai: viešas ir neviešas platinimas, UAB vertybinių popierių platinimo taisyklės, galimybės platinti vertybinius popierius užsienio šalyse ir kt.
  • Naujųjų bendrovių vertybinių popierių platinimo taisyklių suteikiamos galimybės:
    • „augimo prospekto“ panaudojimas Lietuvos smulkiajam ir vidutiniam verslui pritraukiant naujo kapitalo;
    • sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimo panaudojimas pritraukiant kapitalą į bendrovę pagal naujųjų taisyklių išimtis;
  • Praktiniai patarimai rengiantiems dokumentus vertybinių popierių platinimui.

Papildoma informacija:

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 09:00–12.15 val. Registracija 8.30–09.00 val. Pertraukos: 10.30–10.45 val. (kava, arbata).

 

Mokymų forma
Seminarai
Mokymų data ir vieta
Data: 2019-12-06 Miestas: Vilnius Vieta: Viešbutis „Artis“, Į kalendorių kalendorius2019-12-06 09:002019-12-06 12:15Europe/VilniusCountline Seminarai: Naujosios bendrovių vertybinių popierių platinimo taisyklėsUAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Naujosios bendrovių vertybinių popierių platinimo taisyklės Seminaro data: 2019-12-06 Seminaro vieta: Viešbutis „Artis“, Vilnius , Kursų laikas: 09:00 - 12:15 val. Seminaro trukmė: 09:00–12.15 val. Registracija 8.30–09.00 val. Pertraukos: 10.30–10.45 val. (kava, arbata). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Viešbutis „Artis“, Vilnius , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt


Jums taip pat gali būti aktualu


Registracija į renginį „Naujosios bendrovių vertybinių popierių platinimo taisyklės"

Renginio vieta

Dalyvių kiekis
be pietų 120.00 Eur + PVM
DĖMESIO! Toliau nurodyta informacija bus naudojama išrašant sąskaitą faktūrą, todėl prašome patikrinti:
  • ar tikslus įmonės adresas (kuriuo ji užregistruota, arba tas adresas kurį Jūs norėsite matyti sąskaitoje faktūroje).
Fizinio asmens registracija
Informacija apie dalyvius Vardai ir pavardės reikalingi pažymėjimams
 
Pridėti dalyvį

Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.* Visi laukai pažymėti žvaigždute yra privalomi.
Tiesioginė nuoroda: https://www.countline.lt/events/naujosios-bendroviu-vertybiniu-popieriu-platinimo-taisykles/