Naujojo Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo praktinis taikymas

Mokymų trukmė
4 ak. val.
Organizacijos tipas
Privatus
Viešas
Lektorius (-iai)
Aprašymas

- KONSULTACINIS SEMINARAS -

Advokatas dr. Evaldas Klimas dirba advokatų kontoroje WALLESS. Ilgametė specializacija statybos teisės srityje, taip pat mokslinio ir pedagoginio darbo patirtis (Evaldas Klimas apgynė disertaciją statybos teisės tema Vilniaus universiteto Teisės fakultete, šiuo metu dėsto statybos teisę Mykolo Romerio universitete, statybos teisės temomis veda mokymus įmonėms, valstybės tarnautojams, advokatams ir advokatų padėjėjams) leidžia lektoriui seminaruose ne tik aptarti aktualius teisės aktų pakeitimus, formuojamą teismų praktiką, bet ir dalytis praktine patirtimi.

Ilgiau nei ketvirtį amžiaus Lietuvoje galiojusias bei ne kartą keistas, pildytas Vyriausybės nutarimu patvirtintas Specialiąsias žemės ir miško naudojimo sąlygas nuo 2020 m. sausio 1 d. pakeis visiškai naujas Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas.
Naujasis įstatymas priimtas, be kita ko, siekiant ūkinės ir kitokios veiklos apribojimus nustatyti vienu įstatymu, aiškiau reglamentuoti specialiųjų žemės naudojimo sąlygų turinį ir nuostatas, susijusias su šių sąlygų taikymu, įtvirtinti nuoseklų ir darnų teritorijų, kuriose turi būti taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, nustatymo teisinį reguliavimą ir kitų tikslų.
Tačiau šie naujojo įstatymo rengėjų nurodyti tikslai savaime neatspindi, kas konkrečiai keitėsi, kokia šių pokyčių reikšmė, kokios galimos praktinio naujojo reglamentavimo taikymo problemos, ypač įvertinus tai, kad priimant Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymą kartu buvo keičiamos, pildomos ar naikinamos įvairios dešimčių įstatymų nuostatos, o naujasis reguliavimas neabejotinai implikuoja ir Vyriausybės bei kitų institucijų priimtų norminių aktų pasikeitimus.
Svarbu pastebėti ir tai, kad porą dešimtmečių formuota teismų praktika, susijusi su aptariamais santykiais, savaime nepraranda aktualumo – naujuoju įstatymu nesiekiama kardinaliai pakeisti galiojančio specialiųjų žemės naudojimo sąlygų taikymo teisinio reguliavimo turinio. Todėl kyla klausimas ir dėl to, kokios bendrosios kompetencijos ir administracinių teismų sprendimuose pateiktos aiškinimo ir taikymo taisyklės gali būti reikšmingos ir taikant naująjį reguliavimą.

Atsakymai į svarbiausius klausimus – COUNT LINE organizuojamame seminare, į kurį kviečiame tiek profesionalus, kurie kasdieniame savo darbe susiduria su iš specialiųjų žemės (miško) naudojimo sąlygų taikymo kylančiais klausimais, tiek ir visus tuos, kurie domisi įvairiais žemės ir su jais susijusių teisinių santykių reguliavimo bei praktinio jo taikymo aspektais. Kartu su patyrusiu ir tikrai plačias teorines bei praktines žinias turinčiu lektoriumi seminaro metu apžvelgsime šias temas:

Temos:

  • Naujojo Specialiųjų sąlygų įstatymo nuostatos, jų genezė;
  • Svarbiausių suvaržymų ir apribojimų turinys;
  • Suvaržymų ir apribojimų nustatymo dokumentai, registravimas;
  • Sutikimų gavimas ir kompensavimas už nustatomus suvaržymus ir apribojimus;
  • Aktuali teismų praktika pagal galiojantį teisinį reguliavimą, kuri aktuali besikeičiančio teisinio reguliavimo kontekste.

Papildoma informacija:

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 09.00–12.15 val. Registracija 08:30–09.00 val. Pertrauka: 10.30–10.45 val. (kava, arbata, saldumynai).

Sertifikacija:

„Vadovaujantis advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikacijos tobulinimo ir vertinimo tvarkos aprašo 7 punktu, advokatas ar advokato padėjėjas norintis, kad renginys būtų pripažintas kaip tinkamas kvalifikacijos kėlimui bei skiriami kvalifikacijos kėlimo balai, turi teisę kreiptis į Lietuvos advokatūrą pateikdamas prašymą bei duomenis patvirtinančius kvalifikacijos kėlimo faktą. Remiantis minėto aprašo nuostatomis, UAB „Mokesčių srautas“ organizuojami seminarai teisės klausimais gali būti pripažinti tinkamais kvalifikacijos kėlimui bei už juos skiriami kvalifikacijos kėlimo balai.“

Mokymų forma
Seminarai
Mokymų data ir vieta
Data: 2019-11-05 Miestas: Vilnius Vieta: Viešbutis „Artis“, Į kalendorių kalendorius2019-11-05 09:002019-11-05 12:15Europe/VilniusCountline Seminarai: Naujojo Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo praktinis taikymasUAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Naujojo Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo praktinis taikymas Seminaro data: 2019-11-05 Seminaro vieta: Viešbutis „Artis“, Vilnius , Kursų laikas: 09:00 - 12:15 val. Seminaro trukmė: 09.00–12.15 val. Registracija 08:30–09.00 val. Pertrauka: 10.30–10.45 val. (kava, arbata, saldumynai). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Viešbutis „Artis“, Vilnius , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt


Jums taip pat gali būti aktualu


Registracija į renginį „Naujojo Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo praktinis taikymas"

Renginio vieta

Dalyvių kiekis
be pietų 120.00 Eur
DĖMESIO! Toliau nurodyta informacija bus naudojama išrašant sąskaitą faktūrą, todėl prašome patikrinti:
  • ar tikslus įmonės adresas (kuriuo ji užregistruota, arba tas adresas kurį Jūs norėsite matyti sąskaitoje faktūroje).
Fizinio asmens registracija
Informacija apie dalyvius Vardai ir pavardės reikalingi pažymėjimams
 
Pridėti dalyvį

Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.* Visi laukai pažymėti žvaigždute yra privalomi.
Tiesioginė nuoroda: https://www.countline.lt/events/naujojo-specialiuju-zemes-naudojimo-salygu-istatymo-praktinis-taikymas/