Civilinių teisių gynimo būdai: materialiniai ir procesiniai teisiniai aspektai

Mokymų trukmė
5 ak. val.
Organizacijos tipas
Privatus
Viešas
Lektorius (-iai)
Aprašymas

- KONSULTACINIS SEMINARAS -

Civilinių teisių gynimas siejamas su priemonėmis, kurias panaudojant galima atkurti pažeistas teises, jas pripažinti ar apsisaugoti nuo galimų pažeidimų ateityje. Civilinių teisių gynimo būdų sąrašas yra įtvirtintas įstatyme, tačiau jų pasirinkimas yra susijęs su tam tikrais teisiniais ypatumais, kuriuos turi įvertinti asmuo, siekiantis pažeistų teisių gynybos. Siekiant tokios gynybos būtina įvertinti materialinio teisinio santykio, iš kurio kyla ginčas, prigimtį, atsižvelgti į tai, kokia faktinė situacija yra susiklosčiusi kilus ginčui, ar pasirinktas teisių gynimas gali turėti įtakos trečiųjų asmenų interesams. Šie aspektai yra svarbūs tam, kad būtų pasirinktas efektyvus teisių gynimo būdas ir kad teismo sprendimas neliktų tik deklaracija, bet pažeistos teisės būtų apgintos realiai ir veiksmingai. Tai neabejotinai yra susiję ir su procesiniais tokio ginčo nagrinėjimo aspektais: kokios aplinkybės ir kokiomis priemonėmis gali ir turi būti įrodinėjamos, ar kyla poreikis byloje taikyti laikinąsias apsaugos priemones, ar bylos nagrinėjimo metu pasikeitus faktinei situacijai galimas teisių gynimo būdo keitimas. Šie materialiniai teisiniai ir procesiniai teisiniai aspektai bus aptariami mokymų metu, analizuojant praktines situacijas, kartu su mokymų dalyviais diskutuojant ir ieškant efektyviausio teisinio sprendimo pažeistoms teisėms apginti.

APIE LEKTORIUS:  Egidija TamošiūnienėLietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros partnerystės profesorė, dalyvavo Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko, teisingumo ministro sudarytose darbo grupėse Civilinio proceso kodekso, Antstolių įstatymo, Sprendimų vykdymo instrukcijos pakeitimams ir papildymams parengti, šiuo metu   Civilinio proceso kodekso priežiūros komiteto narė; turi daugiau nei dešimties metų mokymų advokatams, advokatų padėjėjams, teisėjams, teisėjų padėjėjams ir kitiems teisininkams vedimo patirtį.“.

Dalia Vasarienė – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja, Mykolo Romerio universiteto, teisės mokyklos, privatinės teisės instituto docentė. Veda mokymus teisėjams, teisėjų padėjėjams, advokatams, notarams, antstoliams ir kitiems specialistams.

Temos:

Civilinių teisių gynimo būdai: materialiniai ir procesiniai teisiniai aspektai:

  • Ieškinių rūšys ⇄ teismo sprendimų rūšys ⇄ teismo sprendimų įgyvendinimas;
  • Papildomos procesinės priemonės klaidoms ištaisyti;
  • Ieškinio dalyko ar pagrindo keitimas;
  • Teisinio ir faktinio ieškinio pagrindo atribojimas;
  • Ieškinio ribos ⇄ bylos nagrinėjimo ribos;
  • Ieškinio reikalavimų didinimas ir mažinimas;
  • Naujo ieškinio pareiškimas nagrinėjamoje byloje;
  • Laikinųjų apsaugos priemonių taikymas, jų ryšys su būsimo teismo sprendimo vykdymu.

Praktinės situacijos analizė

Praktinės situacijos sprendimų aptarimas 

Papildoma informacija:

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė:  Seminaro trukmė: Seminaro trukmė: 10.00–14.00 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 11.30–12.00 val. (kava, arbata, saldumynai,užkandžiai).

Mokymų forma
Seminarai
Mokymų data ir vieta
Data: 2019-10-03 Miestas: Vilnius Vieta: Viešbutis „Artis“, Į kalendorių 2019-10-03 10:002019-10-03 14:00Europe/VilniusCountline Seminarai: Civilinių teisių gynimo būdai: materialiniai ir procesiniai teisiniai aspektaiUAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Civilinių teisių gynimo būdai: materialiniai ir procesiniai teisiniai aspektai Seminaro data: 2019-10-03 Seminaro vieta: Viešbutis „Artis“, Vilnius , Kursų laikas: 10:00 - 14:00 val. Seminaro trukmė: 10.00–14.00 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 11.30–12.00 val. (kava, arbata, saldumynai,užkandžiai). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Viešbutis „Artis“, Vilnius , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt

Registracija į renginį „Civilinių teisių gynimo būdai: materialiniai ir procesiniai teisiniai aspektai"

Renginio vieta

Dalyvių kiekis
be pietų 120.00 Eur + PVM
DĖMESIO! Toliau nurodyta informacija bus naudojama išrašant sąskaitą faktūrą, todėl prašome patikrinti:
  • ar tikslus įmonės adresas (kuriuo ji užregistruota, arba tas adresas kurį Jūs norėsite matyti sąskaitoje faktūroje).
Fizinio asmens registracija
Informacija apie dalyvius Vardai ir pavardės reikalingi pažymėjimams
 
Pridėti dalyvį

Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.* Visi laukai pažymėti žvaigždute yra privalomi.
Tiesioginė nuoroda: https://www.countline.lt/events/civiliniu-teisiu-gynimo-budai-materialiniai-ir-procesiniai-teisiniai-aspektai/