Arčiau laukinės gamtos

 

Kaip manote, kiek žmonių galėtų pasidžiaugti laikę ant rankų mažą tigriuką? Trijų mėnesių pūkuoti, meilūs laukiniai katinėliai su milžiniškomis letenomis laisvai lakstė viename zoologijos parke. Juos lankytojai galėjo ne tik paglostyti, bet ir nufotografuoti visai iš arti, kad vėliau prisimintų buvę šalia laukinio, tačiau neįtikėtinai gražaus žvėries.

Ir visa tai ne kur nors po alinančia Afrikos saule ar klastinguose Indijos miškuose. Vos už poros valandų kelio nuo sostinės, Trakėnuose, įsikūręs nedidelis zoologijos parkas, kuris ir siūlė šią nepakartojamą pažintį savo lankytojams. Dabar tigriukės jau paaugusios, tad daugiau laiko leidžia su savo tėvais nei smalsiems lankytojams ant rankų. O tai visai suprantama, prisiminus, kad diena po dienos šis gyvūnas virsta galingu plėšrūnu, kurį daug jaukiau stebėti per saugų atstumą.

Kelyje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai įsikūrusiame zoologijos parke gyvena ir daugiau įdomių gyvūnų: lankytojus atidžiai akimis seka milžiniškos ilgaplaukės škotiškos karvės, ragais didžiuodamiesi vaikštinėja dėmėtieji, taurieji, Dovydo elniai ir danieliai. Už tvoros dėmesio nepasidalijusios bliauna Kamerūno avys ir ožkos, Jokūbo avys, snieginiai, kalnų, Sibiro ožiai. Kai kurie gyvūnai, pavyzdžiui, lamos, tiek paperka lankytojus, kad šie ima skinti žalius medžių lapus ir kišti pro aptvarą, nors tai daryti griežtai draudžia parko taisyklės.

Šalia laksto šernai, asilai, muflonai, zebrai, ramiai vaikštinėja kupranugariai, nuo smalsių akių bėgioja dygliatriušiai, karpuočiai, pekariai, Vietnamo, minipegų kiaulės, jūros kiaulytės, nutrijos, paprastieji ir ilganosiai meškėnai. Pirštus į lankytojus klastingai tiesia beždžionės, uodegas kilnoja dėmėtieji skunkai. Ir didelius, ir mažus sužavi meilūs, į pliušinius žaislus panašūs poniai.

Parkas didžiuojasi ir savo karališkąja šeimyna – liūtais. Iš pažiūros ramūs, net tingūs gyvūnai oriai vaikštinėja savo teritorijoje arba ramiai guli pavėsy. Tačiau, vos pakėlę milžiniškas galvas ir pražioję nasrus, jie parodo, už ką yra tituluojami. Tankūs karčiai, milžiniškos letenos ir iltys sulig puse delno leidžia įsivaizduoti, kokia jėga slypi to gyvūno kūne.

Zoologijos parkas didžiuojasi ir dar vienais žymiais gyventojais – baltaisiais tigrais. Sunku patikėti, kad jiems vos keli mėnesiai, nes priešais lankytojus laksto kone pusė tigro. Tai nykstantis gyvūnas, gamtoje aptinkamas gana retai. Rūšiai išgyventi būtent ir kliudo baltas kailis, tuoj pat išskiriantis juos iš aplinkos. Manoma, kad visi nelaisvėje gyvenantys baltieji Bengalijos tigrai kilę iš vieno patino vardu Mohanas. Mažasis tigriukas Indijoje buvo pastebėtas ir išgelbėtas. Vėliau sekė daugybė nesėkmingų bandymų išveisti jo palikuonių, kol pamažu pavyko rūšį atgaivinti. Taigi zoologijos parkai tapo neatsiejama šių gyvūnų apsaugos dalimi, kuri padeda išlaikyti šią rūšį ir apsaugoti juos nuo negailestingų brakonierių.

Pasivaikščioję po parką, smalsiausi lankytojai gali drąsiai kalbinti čia pat gyvenančius parko šeimininkus. Juk įdomu sužinoti, kas drįsta šerti liūtus ar tvarkyti tigrų aptvarą.

Atstumas nuo Vilniaus: ~190 km.
Bilieto kaina: iki 3 Eur.