Logo Smuikas
UAB Mokesciu srautas


Get Adobe Flash player
Hey.lt - Svetainił reitingai

   98. PVM įstatymas, įstojus į Europos Sąjungą. Pelno mokesčio naujovės.
   Lektorius: auditorius Artūras Kapitanovas          2004.06.17 17:00:00
  grįžti atgal
12093 Ar nuo gegužės 1 d. komunalinių paslaugų ir butų namų valdos įmonės gyventojams už paslaugas turi rašyti PVM sąskaitas faktūras?
12094 Kokiais dokumentais reikės pagrįsti prekių (pagal reklamacinius aktus) grąžinimą iš ES šalių? (Kad galima būtų mažinti pardavimus).
12095 Jeigu sutuoktiniai issiskyre, o tevas moka alimentus, ar jam priklauso NPD 14,5 Lt?
12096 Ar buhalterinius dokumentus registruoti į vidaus informacinių dok.registracijos žurnalą. Gal jų nereikia registruoti. Sąskaitos ar registruojamos.
12097 Ar turi būti skaičiuojamas kelių mokestis nuo ilgalaikio turto pardavimo?
12098 Kaip nuo 2004-05-01 atsiimti pardavimo PVM už paslaugas, apmokėtas iš techninės pagalbos lėšų, gautų iš JAV?
12099 Bendrovės akcininkas, kitas juridinis asmuo, kreipėsi į turto vertintojus dėl bendrovės turto įvertinimo. Ar turto vertinimo išlaidos yra leidžiami bendrovės akcininko atskaitymai?
12104 2000 m. pirkome pastatą su PVM.Nuo 2004 05 01 tame pastate vykdome 94 proc.PVM apmokestinamą veiklą-prekybą , o 6 proc. neapmokestinamą veiklą-patalpų nuomą .
Kitą pastatą 1998m pirkome su PVM.Nuo 2004 05 01 tame pastate vykdome 98 proc. PVM apmokestinamą veiklą-prekybą, o 2 proc. neapmokestinamą veiklą-patalpų nuomą
Klausimas, ar reikes atstatyti PVM? Ar 67 str. reikia taikyti kiekvienam pastatui kuriame vykdoma veikla atskirai, ar visam nekilnojamam turtui bendrai.?

12109 VšĮ nuomoja fiziniams asmenims ir įmonėms sporto salę. Ar reikia sporto salės nuomą apmokestinti PVM?
12110 FMĮ teikia konsultavimo paslaugas. Sutartyse numatytas apmokėjimas lygiomis dalimis kas pusmetį, PVM sąskaitą faktūrą taip pat išrašydavau du kartus per metus, tačiau kiekvieną mėnesį pardavimo PVM priskaičiuodavau avansu nuo 1/12 sutarto atlygio dalies. Ar teisingai elgiausi, ar ir po gegužės 1d. neturėčiau nieko keisti?
12111 Kelionių biuras pagal sutartį su aviakompanijomis, keltų bilietų pardavimo įmonėmis, parduoda bilietus ir gauna komisinį atlygį.
1.Kokį PVM tarifą reikia nurodyti išrašant PVM sąskaitą faktūrą galutiniam vartotojui.
2. Koks Direktyvos str. turi būti nurodomas.

12112 Kelionių biuras pagal sutartį su aviakompanijomis, keltų bilietų pardavimo įmonėmis, parduoda bilietus ir gauna komisinį atlygį. Savo vardu išrašomoje sąskaitoje nurodomas papildomai imamas tarpininkavimo mokestis. Kokiu PVM tarifu apmokestinamas šis mokestis?

12113 Įmonė (tarpininkas) parduoda vizas , kurias perka taip pat iš tarpininko. Tarpininkas išrašytoje sąskaitoje nurodo: konsulinio mokesčio (vizos) sumą, tarpininkavimo paslaugos mokesčio sumą. Įmonė iš galutinio vartotojo irgi ima tarpininkavimo mokestį. Kaip turi būti įforminta galutiniam vartotojui išrašoma sąskaita, kokia nurodoma vizų savikaina?
12114 Bendrovė pasirinko už nuomą ir paskolų palūkanas skaičiuoti PVM. Sutartys sudarytos 2002 ir 2003 metais (PVM skaičiuojamas nuo sutarties sudarymo). Ar tokį sprendimą reikia deklaruoti VMĮ apie sutartis, sudarytas po 2004 m. gegužės 1 d. ar ir apie ankstesnias (28, 31 str.)?
12115 Ar gautas terminuotų depozitų palūkanas reikia rodyti PVM deklaracijos 12 eil.? Depozitų sutartys sudaromos 3 mėn. laikotarpiui, pasibaigus sutarčiai sudaroma nauja - vėl 3 mėn. laikotarpiui ir vėl...
12116 Įmonė perka iš tarpininko ir parduoda galutiniam vartotojui nakvynes viešbučiuose. Už suteiktas paslaugas iš galutinio vartotojo imamas atlygis. Nuo kokios sumos ir kokio dydžio skaičiuojamas PVM mokestis, kai:
1. Viešbučio paslaugos ES
2. Viešbučio paslaugos už ES.
3. Koks Direktyvos str. nurodomas vartotojui išrašytoje s/f (tarpininkavimas ar kelionių org. marža)

12117 Kaip skaičiojamas atostogu rezervas, kur apie tai galima paskaityti
12118 Įmonė 2002 m. į išlaidas neitraukė automobilio nusidevėjimo, kaip galima 2002 m. nusidevėjimą įtraukti į 2003 m. išlaidas.
Nejaugi reikia tikslinti 2002 m. balansą

12119 Transporto kompanija sutiko kompensuoti transportavimo metu sugadintų prekių vertę. Prekių vertė nustatyta pagal tiekėjo invoisą.
1) Kaip mums pripažinti pajamas? Ar mūsų įmonė (prekių gavėja) turi išrašyti transporto įmonei PVM sąskaitą faktūrą? Ar kompensacija už sugadintas prekes yra PVM objektas?
2) Kaip teisingai įforminti šių prekių nurašymą? Ar nuo nurašytų prekių vertės reikės sumokėti pardavimo PVM?
3) Ar nurašytų prekių vertė bus leidžiami atskaitymai?

12120 Įmonė superka medieną iš fizinių asmenų.
Mediena gauta sausio mėn. (yra sudarytas pirkimo aktas), bet dar neatsiskaityta su fizinių asmenų.
Ar įmonei yra prievolė mokėti pajamų mokesti (15 proc.) iki pinigų išmokėjimo (atsiskaitymo užmedieną).

12121 Kokius dokumentus reikia pateikti už 2003 m. į įmonių rejestra (Švitrigailos 7)
Kur galima apie tai paskaityti.

12122 Į ES turime grąžinti prekę. Prekę grąžinsime pirkimo kaina. Transporto įmonei mokėsime už prekių gabenimą į ES. Ar transportavimo sąnaudos bus leidžiami atskaitymai?
12124 Mūsų įmonė prekiauja įranga. Iš ES įmonės gauname detales ir įrankius įrangos garantiniam aptarnavimui. Šie daiktai grąžinami tiekėjui į ES:
a) grąžinamos naujos, nepanaudotos detalės;
b) grąžinamos netinkamos naudoti senos detalės;
c) grąžinami įrankiai, kuriais naudojomės remontuodami įrangą.
Kokia teisinga šių daiktų pajamavimo ir grąžinimo procedūra, jeigu:
1) Išrašytas invoice.
2) Tiekėjas išrašo tik proformą (kaina nurodyta, bet mokėti pagal šį dokumentą nereikia).

12125 Mūsų įmonė prekiauja įranga. 2004 m. sausio mėn. užsienio įmonės atstovas apmokė mūsų įmonės darbuotojus dirbti su nauja įranga. Sąskaita už mokymus buvo išrašyta kovo mėn., mes ją gavome birželio mėn. Į sąskaitą įtrauktos išlaidos už viešbutį,lėktuvo bilietą, vizą ir kt. Kadangi paslauga atlikta Lietuvoje, tai yra PVM objektas. Į PVM deklaraciją PVM suma nuo šios paslaugos nebuvo įtraukta, priedas prie deklaracijos (FR0338) nebuvo pateiktas VMI.
1) Kada reikia priskaityti PVM ir kokius dokumentus pateikti VMI?
2) Ar šią paslaugą reikia apmokestinti pelno mokesčiu prie pajamų šaltinio?

12126 Įmonė įsiveža pati prekes iš ES. Vežama savu transpotu (asmeniniu) darbuotojo automobiliu. Kaip apiforminti transporto išlaidas?
12127 Tiekėjas iš ES , išrašydamas sąskaitas,nenurodo įpakavimo medžiagų ,bet nurodo krovinio svorį netto ir brutto, tai skirtumą sudaro pakuotė.Ar galima , gavus krovinį, patiems indentifikuoti pakuotę,nustatyti jos svorį ir surašius aktą, apskaityti natūriniais vienetais kaip to reikalauja pakuotės mokesčio įstatymas?
Kai kurias prekes iš ES tiekėjų gauname metaliniuose konteineriuose,tačiau sąskaitose jie nebūna išskirti, bet jų svoris yra įskaičiuotas į brutto svorį.Metalinius konteinerius turime grąžinti tiekėjui į ES.Kaip teisingai visa tai apskaityti , nepriskiriant konteinerių pakuotei?

12128 Ar reikia prisiskaičiuoti importo PVM jeigu grąžinamos prekės iš ES (pvz. Latvijos)? jei jos buvo parduotos prieš gegužės 1, ir kaip po geg. 1. Jei taip į kurią 0600 eilutę įrašyti sumas ?
12129 Įmonė sudariusi nuomos sutartis su darbuotojais jų lengviesiems automobilius už 500 Lt per mėn. Kokiais mokesčiais ir kiek procentų reikia apmokestinti šią suma?
12130 Įmonė yra išsinuomojusi poisines prie ezero. Vasaros metu jas nuomoja fiz.asmenims. Koks būtų PVM mokesčio tarifas? 18 ar 5 procentai?
12131 Lietuvos įmonė (PVM mokėtoja) teikia tarpininkavimo paslaugas (atsiskleidęs tarpininkas) ES įmonei (PVM mokėtojai) parduodant gamybinius įrengimus užsienyje (ES ir ne ES šalims), ir gauna už tai komisinius. Ar tokios paslaugos apmokestinamos taikant 0 (nulinį) PVM tarifą? Ar tai PVM neapmokestinamos tarpininkavimo paslaugos? Jeigu ne, tai kokia straipsnio dalį reikia nurodyti išrasomoje PVM SF? Ka daryti, jeigu išrašėme PVM SF 2004 05 15 su PVM 0% tarifu, o reikėjo PVM neiškirti? Kokiose PVM deklaracijos laukeliuose įrašoma tarpininkavimo paslaugų komisiniai?
12132 1.Įmonės sandėlyje esančias prekes užliejo vanduo ir sugadino (trūko vamzdis).Ar reikia atstatyti PVM?
2.Nuo elektros instaliacijos užsidegė pastatas, kuris sudegė kartu su visomis prekėmis.Įrodymo, kad tai nusikalstama trečių asmenų veikla nėra.Ar reikia atstatyti PVM?

12133 Įmonė teikia keleivių vežimo paslaugas.Vairutojai grįžę iš komandiruočių pateikia transporto priemonių parkavimo bilietus iš įv. Lietuvos miestų (Trakų, Nidos,Kauno).
Ar norėdama pagrįst sąnaudas įmonė privalo kreiptis į šių miestų įmones išduodančias tokius bilietus, kad išrašytų PVM sąskaitas faktūras.(Bilietai turi ir seriją; ir numerį ir paslaugas teikiančios įmonės rekvizitus, trūksta tik įmonės pirkėjos rekvizitų).

12134 Latvijos įmonė suteikė reklamos paslaugas (reklaminis straipsnis apie įmonę laikraštyje , kuris yra leidžiamas Latvijoje; Estijoje ir Lietuvoje).
Ar teisingai suprantu, kad gavus sąskaitą turiu prisiskaičiuoti 18proc. PVM ir traukti į įsigytų prekių (paslaugų) PVM mokesčio registravimo žurnalą.
O ką daryti su 04 mėn. sąskaita, nes INVOICE už 04 ir 05 mėn.gavau tik 05 mėn.pabaigoje kartu su 05 mėn.sąskaita.

12135 Kokius pirkėjo rekvizitus nurodyti PVM sąskaitoje faktūroje
jei paslaugos pirkėjas yra užsienio fizinis asmuo.
Ar užtenka įrašyti varda, pavardę ir adreso vietoje pvz. Italija.
(įmonė teikia transporto nuomos; keleivių vežimo paslaugas)

12136 Ar bus pripažinta sąnaudos pagal PVM sąskaitą faktūrą , jei
sąskaitoje neatskirta kur yra serija, o kur numeris.
Pvz. PVM sąskaita faktūra KDS 125666;
serija ir numeris R2 125633.
Arba pagal OMNITEL išrašytas sąskaitas kur užrašyta tik sąskaitos numeris 12123333, o paprašius perrašyti sąskaitą jie motyvuoja, kad keturi skaičiai yra serija, o likusieji sąskaitos numeris.

12137 Įmonė teikia keleivių vežimo paslaugas.
Kokiais dokumentais bus galima pagrįsti 0 tarifo taikymą keivių vežimui tarptautiniais maršrutais.Ar užteks VMI tik tokių įrodymų, kaip sutarčių ir paslaugos apmokėjimą patvirtinančių dokumentų, juk vežant keleivius pvz. į Latviją kelionė trunka tik vieną dieną ir prakriškai jokių kitų dokumentųkartais nebūna.

12138 Ar galima, darbuotojui pageidaujant, pervesti jam darbo užmokestį į kortelę eurais?
12139 AB iš gyventojo 90 m laikotarpiui išsinuomojo žemę.Mokestis
už nuomą gyventojui išmokamas iš karto,pasirašius nuomos sutartį.Gyventojas žemę paveldėjo,mirus tėvams.Žemė buvo atgauta atstačius nuosavybę.Ar reikia iš gyventojui mokamos sumos išskaičiuoti 15 proc.pajamų mokesčio?Ar gali šią sumą
AB sumokėti iš savo lėšų?Ar šis įmonės sumokėtas pajamų mokestis nebus skaitomas gyventojo pajamomis ir jį vėl reikės apmokestinti pajamų mokesčiu ir priskaičiuoti Sodrai?

12140 Patvirtinus metinę finansinę atskaitomybę ir pateikus Registrų centrui pastebėta klaida. VMI atskaitomybė ir pelno mokesčio deklaracija dar nepateikta. Kaip atlikti koregavimą? Jei dabar pataisysim pelno mokesčio deklaraciją, tai nesutaps su pelno(nuostolio) ataskaita, akcininkų patvirtintos atskaitomybės taisyti negalima.

12141 2003m.baigėme su nuostoliu. Akcininkai priėmė sprendimą nuostolius padengti akcininkų įnašais ir nuostolio dydžio sumą įnešė į įmonės kasą. Ar tai apmokestinamosios pajamos?
12142 Įmonė A pirko lengv. automobilį iš Vokietijos įmonės B. B išrašė sąskaitą A įmonei be PVM. 1.A tą PVM priskaičiuoja ir sumoka į biudžetą? 2.Tą automobilį vežė Lietuvos įmonė C ir išrašė PVM sąskaitą-faktūrą su 18 proc. PVM(maršutas Vokietija -Lietuva)įmonei A. Kadangi buvo tartasi, kad Vokietijos įmonė B šią sumą apmokės, tai mūsų įmonė A turime sąskaitą išrašyti vokiečiams. Su kokiu PVM tarifu išrašyti sąskaitą?
12143 UAB perka lengv.automobilį.Ar sumą už valstyb.numerius, techninę apžiūrą traukti į lengv. automobilio savikainą, ar galima iš karto į sąnaudas?
12144 1.Krovinys vežamas maršrutu Italija-Vokietija.Užsakovas Šveicarijos įmonė.
2.Krovinys vežamas iš Rusijos į Šveicariją per ES.Užsakovas
Rusijos įmonė.
Kaip apmokestinamas PVM šiais atvejais?

12145 Ar galima sumą traukti į sąnaudas, jei yra tik kasos čekis?
12146 Mūsų įmonė pagal Reikalavimo perleidimo sutartį iš įmonės A perėmė įmonės B skolą (pvz. 10 000Lt), už tai sumokėjusi įmonei A 5000Lt.
1.Kaip atvaizduoti šį įvykį apskaitoje?
2.Ar įmonė A turėjo išrašyti PVM sąskaitą faktūrą , ar užtenka tik sutarties tokiai operacijai atlikti?
3.Ar mūsų įmonė turės sumokėti nuo gautų pajamų (10000Lt) PVM?

12147 UAB-PVM moketoja vykdo mišrią veiklą. Laisvos piniginės lėšos investuojamos į trumpalaikius vertybinius popierius, obligacijas, arba padedamos į terminuotus indėlius. Pagal PVM įst. 28str. finansinės paslaugos neapmokestinamos. Kokia paslaugų vertė rodoma PVM dekl. 12eil.-tik palūkanos, ar visa parduodamų VVP ir terminuotų indėlių suma? Ar terminuoti indėliai laikomi išvestinėmis finansinėmis priemonėmis?
12148 UAB vykdo statybos ir rekonstrukcijos projektą Latvijoje. Užsakovas-Latvijos PVM mokėtojas. Ar galima parduoti projektą su PVM O tarifu, o visą iš subrangotų (Lietuvos) įsigytų paslaugų, prekių, darbų pirkimo PVM traukti į atskaitą? Ar nėra būtinumo registruotis PVM mokėtoju Latvijoje?
12149 Lietuvos įmonė (PVM mokėtoja) atliko personalo paieskos ir atrankos paslaugą. Paslauga atlikta Lietuvoje. Užsakovas - Suomijos įmonė. Pagal PVM įstatymo 13 str, 6 p. tai būtų ne PVM objektas, tačiau klaidina paslaugos atlikimo vieta - Lietuva. Ar reikės skaičiuoti pardavimo PVM?
12150 Ar galima iki birželio 30d. pateikti VMI seno pvz. metinę pelno mokesčio deklaraciją už 2003 metus FR0475? Ar poto nereikės ją pildyti iš naujo pagal naują formą? Ar mokesčių deklaracijų tikslinimui naudojamos naujos, ar tikslinamu periodu galiojusios pelno mokesčio deklaracijos?
12151 UAB išnuomavo patalpas PVM mokėtojui, pasirinko skaičiuoti PVM nuo nuomos mokesčio. Pagal sutartį patalpų remontu rūpinasi ir vykdo Nuomotojas.Ar gali Nuomotojas pilnai atskaityti pirkimo PVM nuo remonto išlaidų?
12152 UAB (PVM mokėtoja) įsigyjo seną pastatą aukcione. Pastatas bus ilgai remontuojamas, išlaidos kaupiamos nebaigtos statybos sąskaitoje. Ar galima iš karto atskaityti pirkimo PVM už remonto medžiagas, darbus, teisinį registravima ir pan, jeigu dar neaišku kokiai veiklai(PVM apmokestinamai ar PVM neapmokest.) bus naudojamas pastatas. Jeigu negalima atskaityti - ar mažins apmokestin.pelną minėtas pirkimo PVM?
12153 Lietuvos įmonė pasirašė sutartį dėl konsultacinių paslaugų atlikimo Estijos įmonei-užsakovei.Paslaugos suteiktos Estijoje,tačiau dirbo subrangovų įmonė (Latvijos). Subrangovai(Latvija) išrašė Lietuvos įmonei sąskaitą už konsultacines paslaugas Estijoje. Ar reikės skaičiuoti PVM už subrangovus?
12154 Darbuotojas įmonės vadovo įsakymu buvo komandiruotėje, įskaitant šeštadienį ir sekmadienį.Ar įmonė privalo mokėti darbo užmokestį už šias dienas?Ar tai bus leidžiami atskaitymai?
12155 Jei įmonei beveik neįmanoma vykdyti VMĮ įsakymą Nr.VA-55, kaip Jūs manote, kokios laukia sankcijos?
12156 Jeigu išrašytoje PVM s/f prenumerata išdėstyta mėnesiais ,ar galima pagal pvm s/f išrašymo data traukti į atskaitą iš karto visą PVM, ar tik už kievieną mėnesį atskirai.
12157 Kurios dienos valiutos kursu reikia pajamuoti gaunamas prekes - pagal gavimo ar pagal invoiso data?
12158 Ar netampa misri veikla del: 1. darbuotojams suteiktu paskolu ir gaunamu palukanu, 2. del israsomu saskaitu uzsienieciams uz reklama ?
12159 Turim tarpininkavimo paslaugas kurias mums atlieka Latvijos ind.įmone(ne PVM mokėtoja)Latvijoje.Už gegužės mėn.gavom sąskaitą iš Latvijos įm.už tarpininkavimą.Kaip šiuo atveju yra su PVM ar mums reikia jį prisiskaičiuoti,mes esam PVM mokėtojai.Kurioje eilutėje PVM deklaracijoje parodyti?Ir kaip bus jai ta Latvijos įmonė būtų PVM mokėtoja?
12160 Ar gali įmonė po gegužės 01d.turėti dvi PVM sąskaitų faktūrų numeracijas.
12161 2003 metais įmonė vykdė PVM apmokest.ir PVM neapmokestinama veiklą. PVM atskaitai buvo skirstomas tiesiogiai (pagal veiklas).
1) Ar reikės įmonei pildyti metinę PVM deklaraciją?
2) Ar turės įtakos 2003m. mišri veikla 2004 m. PVM atskaitai, jeigu 2004 metais vykdoma 100 proc.PVM apmokestinama veikla?

12162 Įmonė pagal autorinę sutartį užsakė reklaminės kampanijos vizualinę išraišką, vėliau spaustuvėje pagal kūrinį atspausdinti bukletai, kurie išdalinti (per 1 metus) potencialiems klientams ir siaip svečiams. Ar autoriaus honoraras ir spaustuvės paslaugos būtų reklamos ar reprezentacijos sąnaudos? Ir ar būtinas aktas reklamos sąnaudoms?
12163 Parduodame prekes ofšorui(žinom kad ofšoras prekes išveža į Rusiją).Ar teisingai jai prekes parduodam su nuliniu PVM tarifu.Kitas variantas ofšoras prekes parduoda ES valstybei.Ar mes PVM mokėtojai šiuo atveju išrašydami PVM sąskaitą faktūrą turim prekes parduoti su PVM.
12164 Prekes samdytu transportu atsivežam patys iš ES. Prekes pasiėmėm gegužės 10d.o į Lietuvą jos atvažiavo gegužės 13d. Ant invoiso užrašyta FCA sąlygos. Kurios dienos data mums pajamuoti apskaitoje,nes prekės pirktos USD,nuo to priklauso USD kursas.
12165 Gavome prekes iš Vokietijos gegužės 2d.per paštą.Invoisas išrašytas balandžio 28d.(ant invoiso nenurodė mūsų PVM kodo).Kurią dieną pajamuoti prekes gegužės 2 tada kada mes jas gavom ar kada išrašytas invoisas.Prekių suma nedidelė 55 EUR.
12166 Mūsų atskaitingas įm.darbuotojas važiuoja pas klientą į namus ir vežasi pinigų priėmimo kvitą, nes turi paimti avansą iš fiz.asmens pagal jam paruoštą samatą.Buhalterė gavusi tą kvitą pinigus įneša į įmonės kasą išrašydama kasos pajamų orderį.Ar teisingai daro išrašydama kasos pajamų orderį ir ar nuo gauto avanso reikia rašyti PVM sąskt.fakt.fiziniam asmeniui ir ar reikia paskaičiuoti PVM (koks tai bus PVM?).Paslaugos pagal samatą klientui bus įvykdomos vieno mėnesio bėgyje.
12167 Ind.įmonės savininkas vyko į komandiruotę birželio 3-7 d.į Lenkijos resp.Ar galima jam mokėti 100 proc.padidntus dienpinigius.Įmonėje nėra direktoriaus tik ind.įm.savininkas.
12168 Įm.darbuotoja dirba 6 dienų darbo savaitę.5 d.d.dirba po 7 darbo val.o šeštadienį 5 darbo val.Darbo sutartyje numatytas darbo laikas.Ar teisingai apskaičiuojamas darbo laikas?
Įm.darbuotojo darbo sutartyje nurodyta 5 d.darbo savaitė t.y.40 darbo val.Bet esant darbui (jis dirba deklarantu) dirba ir šeštadieniais.Tabelyje pildoma 4 darbo dienos po 8 darbo val. ir 2 dienos po 4 darbo val.(kai dirba 6 dienas viso 40 val.).Jo darbo užmokestis pastovus t.y.1000lt.Ar apskaičiuojant darbo užmokestį nereikia jam skaičiuoti už šeštadienį dirbtą laiką dvigubai?

12169 Įmonė perka krovininį automobilį iš ES pas fizinį asmenį. Automobilis bus naudojamas įmonės veikloje.
Kaip parodyti PVM, kada mokėti, kada rodyti atskaitoje

12170 Įm.turi 2 sandėlio darbuotojus kurie dirba 2 d. po 12 valandų ir po to turi 2 dienas išeigines.Jų atlyginimas yra pastovus 1200lt.Dirba slenkančiu grafiku todėl kartais papuola kad turi dirbti per šventes ar savaitgaliais.Kaip šiuo taveju ar reikia už dirbtas dienas per šventes skaičiuoti dvigubai ir kaip teisingai tai nurodyti darbo sutartyje.
12171 Advokatas,PVM moketojas, teikia teisines paslaugas klientui, uzsienio valstybes, ES nares, PVM mok. moketojui.Sios teisines paslaugos laikomos ne PVM objektu.Taciau, saskaitoje-fakturoje prie teisiniu paslaugu nurodomos ir papildomos islaidos (pvz.vertimai,mokejimai Registru centrui,Centr.hipotekos istaigai uz infomacija ir t.t.).Klausimas:Ar sios papildomos islaidos taip pat ne PVM objektas? O gal joms turi buti skaiciuojamas PVM?
12172 Iš kitos valstybės narės gauta sąskaita už suteiktas paslaugas (konferenciją Londone).Sąskaitoje išskirtas PVM. Ar galima šį PVM traukti į PVM atskaitą? Jei negalima, ar tai bus sąnaudos, mažinančios apmokestinamąsiąs pajamas?
12173 Iš kitos valstybės narės gauta sąskaita už suteiktas paslaugas (konferenciją Londone).Sąskaitoje išskirtas PVM. Ar galima šį PVM traukti į PVM atskaitą? Jei negalima, ar tai bus sąnaudos, mažinančios apmokestinamąsiąs pajamas?
12174 Lenkų įmonei,PVM mokėtojai, atliksime marketingo paslaugas.Ar turi būti sutartis? PVM s-f.išrašysime ar su o%PVM ir kaip įrodysime, kad sąskaitą gavo lenkai, jei nebūtinas gavėjo parašas. Kaip turėtume viską apiforminti?
12175 Šiais metais susidarė nuostolis. Norint jį padengi akcininko įnašu, bus koks nors mokestis akcininkui? Akcininkas-užsienio įmonė.
12176 Viešosios įmonės steigėjas yra UAB.Ar laikoma,kad tos UAB akcininkas(100 proc.)valdo 2 juridinius vienetus ir VšĮ (kol kas ne PVM mokėtojas)PVM mokėtoju turėtų registruotis,kai abi įmonės kartu pasiekia 100 tūkst.ribą?O jei tas pats akcininkas dar turi patentą(nakvynės ir pusryčių paslaugos),be to dar skaito paskaitas ir už tai gauna autorinį atlyginimą,taip pat gauna nuomos pajamų už nekilnojamojo turto nuomą ,ar irgi turėtų registruotis PVM mokėtoju?Ar galima paskaitų skaitymą laikyti atsitiktiniu įvykiu,jei jų būna 1 per metus,t.y. gal tai nėra ekonominė veikla?
12177 Ruosiames isivezti pramonine saldymo iranga is Rusijos. Iranga pagaminta ES. Ar reikes moketi muito mokesti, jei taip, koks galetu buti procentas?
12178 UAB,dirbanti reklamos srity,suorganizavo renginį savo esamiems ir potencialiems klientams-samdė atlikėjus,nuomavo patalpas,svečius vaišino restorane bei dalijo dovanas(1-nos dovanos vertė-100 Lt).Gal galėtumėte patarti ,kaip tinkamai įforminti tokį reprezentacinį renginį,ar būtini dalyvių sąrašai,kokios mokestinės prievolės dėl išdalintų dovanų?

12179 Darbuotojas siunčiamas i komandiruotę Lietuvoje.Komandiruotės tikslas-susitikimas su vienu verslo partneriu.Komandiruotės metu patiriamos reprezentacinės sąnaudos(pietūs).Ar visos dienpinigių ir nakvynės išlaidos bus leidžiami atskaitymai,ar tik 75 proc.? Jei verslo pietuose dalyvauja tik 2 asmenys,t.y.įmonės darbuotojų 50 proc., ar tai bus reprezentacinės išlaidos,jei ne,kokie mokesčiai bus nuo tokios komandiruotės?
12180 Įmonė teikia keleivių vežimo paslaugas, dideliuose autobusuose yra mini baras ir keleiviai yra vaišinami kava, arbata, min.vandeniu.Ar tokios sąnaudos, kaip vienkartiniai puodeliai;šaukšteliai;kava;cukrus yra traktuojamos kaip reprezentacinės sąnaudos, ar galime šias prekes nurašyti pagal nurašymo aktą, kaip atitinkamo užsakymo savikainos sąnaudas?
12181 Kaip teisingai parašiti įsakyma "dėl ilgalaikio turto vertės nustatymo",ar reikia pristatyti VMI.
12182 Fizinis asmuo nuomoja įmonei,su kuria yra susijęs,viešbučio patalpas(ne visas,o 2/3,kitu trečdaliu disponuoja pats-turi patentą nakvynės paslaugoms).Nuomos sutarty numatyta,kad už komunalines paslaugas bei telefoną sumokės įmonė-1/3 išskaitys iš nuomos mokesčio,o 2/3- pačios įmonės išlaidos.
Sąskaitos išrašomos fizinio asmens vardu.Ar sumokėtus mokesčius už kom.paslaugas 1/3 laikyti kaip asmens nuomos pajamas ir išskaičiuoti GPM(už nuomą savininkui kol kas nemokama,tik priskaičiuojama,bet sumokama už komunalines paslaugas ir telefoną-tarsi išmokama dalis nuomos mokesčio)?Ar 2/3 komunalinių išlaidų bus įmonės leidžiami atskaitymai ir kaip su PVM?Ar šios 2/3 nebus fizinio asmens pajamos(nuomos ar kitos)?

12183 Įmonė,ne PVM mokėtoja,teikia nakvynės ir pusryčių paslaugas fiziniams asmenims.Ar būtina išrašyti sąskaitą -faktūrą fiziniam asmeniui,jei jis to nereikalauja?Ar pakanka pajamų pripažinimui kasos pajamų orderio arba apmokėjimo kreditine kortele?O jei įmonė būtų PVM mokėtoja-kaip su PVM s-f išrašymu fiziniam asmeniui?Ar būtina ,išrašant fiziniam asmeniui,tiek Lietuvos piliečiui,tiek užsieniečiui ,kasos pajamų orderio kvitą,nurodyti jo asmens kodą?
12184 Įmonė, PVM mokėtoja, teikia nakvynės ir pusryčių paslaugas, tačiau yra sudariusi sutartį su kavine, kur kartais klientai pusryčiauja. Kavinė išrašo mums PVM s-f, PVM tarifas 18 proc. Ar, rašydami PVM s-f savo klientui, turėtume atskirai išskirti-nakvynė- PVM tarifas 5 proc., pusryčiai- 18 proc., nes patys pusryčių paslaugos neteikiam, ar visos šios paslaugos bus vienu 5 proc. tarifu (klientai nepageidauja išskirti pusryčių)?Kokiu PVM tarifu apsimokestins konferencijų salės nuoma?
12185 Akcininkas pagal panaudos sutartį 1 m.perdavė įmonei nekilnojamąjį turtą.Jei tą turtą remontuosim arba rekonstruosim,tai ar pakaks sutarty pačių nurodytos to turto vertės(pagal registro pažymą),ar būtinas turto vertintojų įvertinimas?Kadangi remonto išlaidos paskirstomos tolygiai per visą nuomos laikotarpį,o sutartį pratęsim dar vieniems metams,tai ar tas išlaidas reikės skirstyti 2 metams?gal geriau sutartį nutraukti,o už kokio mėnesio pasirašyti kitą?Ar bus galima remonto išlaidų PVM atskaita?
12186 UAB, PVM mokėtojas, sudarė lengvojo automobilio veiklos nuomos sutartį (nuosavybėn nepereis). Ar tokios nuomos PVM galima dėti į atskaitą?
12187 Įmonė, PVM mokėtoja, gauna sąskaitas iš kitos įmonės kurioje prievolė išskaičiuoti ir sumokėti PVM perduodama pirkėjui. Sąskaitas apmoka, be PVM. Kur PVM deklaracijoje rodyti tą PVM, kaip rodyti apskaitoje, o gal visai nerodyti
12188 UAB, PVM mok., Lietuvoje atliko reklamos paslaugas Europos bendrijos įmonei-PVM mokėtojai. Ar išrašant PVM s-f būtina nurodyti užsieniečio įmonės kodą, ar užtenka tik PVM kodo?
Ar PVM tarifas-18 proc.?

12189 UAB,teikianti reklamos paslaugas,pasamdė operatorių,kad nufilmuotų ir meniškai sumontuotų reprezentacinio renginio eigą(kaip katalogą,kad būtų galima parodyti kitiems klientams,kaip organizuojami renginiai).Ar galima laikyti,kad operatoriaus darbas-kūrybinis ir sudaryti su juo autorinę sutartį,ar būtina normali darbo sutartis?Savininkai norėtų,kad toks renginys(atlikėjai,fejerverkai,vaišės ir.t.t.)būtų laikomas mūsų įmonės reklama,tarsi parodoma,kaip mes galim dirbti,bet manyčiau,kad tai-reprezentacija.Ką manot Jūs?
12190 Įmonė užsakė pagal autorin.sutartį firmos ženklo sukūrimą. Ar tai bus reklamos sąnaudos ar nematerialus turtas?
Toks pat klausimas apie elektron.svetainę,kurios paskirtis - informuoti klientus apie save ir pan.(pardavimo internetu nėra).Ačiū.

12191 Klientas sumokėjo avansą už darbus (2001 m.).Darbai dar neatlikti. Klientas avanso grąžinti nereikalauja.Ar reikia apmokestinti avansą PVM,pelno, ir perkelti į 5 klasę; ar yra terminas,po kurio nurašomos tokios skolos?

12192 Užsienio gamintojas konsignacijos pagrindais įveža naują transporto priemonę į Lietuvą. Ar jis privalo registruotis PVM mokėtoju Lietuvoje? Ar atsiranda prievolė skaičiuoti menamą pardavimo, pirkimo PVM?
12193 Užsienio įmonė (PVM mokėtoja)atliko transporto paslaugą Lietuvoje, sąskaita išstatė su 0 PVM.Užsakovas Lietuvos įmonė.Ar mes turime už juos priskaičuoti PVM?Kur turi but užrašyta PVM deklaracijoje?
12194 Ar išformuojant nepaskirstytinus rezervus,kaip to reikalauja AB įstatymas,galima juos palikti kaip nepaskirstytą pelną?
12195 Kaip teisingai užpajamuoti supirktus senus automobilius, kurie po to ardomi ir pardavinėjami detalėmis? Kaip teisingai nustatyti parduodamų detalių savikainą?Ar galima vesti suminę apskaitą ir nurašinėti kiekvieną mėnesį savikainą procentaliai mėnesinei realizacijai ir bendrai automobilių sumai mėnesio pradžiai? Kaip tvarkoma apskaitą panašuose įmonėse? Kur apie tai rašomą?
12196 Užsienio imonė (PVM mokėtoja) išstatė sąskaitą už transporto paslaugą iš Lietuvos į Italiją su 0 PVM. Ar mes turim už juos sumokėti PVM? Ar reikia traukti tą faktūrą į registrus ir PVM deklaraciją?
12197 Krovinys vežamas maršrutu Vilnius-Kaunas.
Užsakovas - Voketijos įmonė (PVM mokėtoja).
Vežėjas - Lietuvos įmonė (PVM mokėtoja).
Krovinys nepriklauso užsakovui (tarpininkavimas).
Ar reikia vežimo paslaugas apmokestinti PVM ir kokį tarifą takyti jeigu:
a) krovinys - PVM apmokestinamos prekės;
b) krovinys - PVM neapmokestinami vaistai.

12200 Ar valiutos keitimo išlaidos (valiutos kurso pasikeitimas, banko komisiniai) bus leidžiami atskaitymai, jei valiutos keitykla išduoda kasos aparato kvitą, kuriame nėra mūsų įmonės pavadinimo ir kodo (Kvite išskirtas komisinis mokestis ir valiutos kursas)?
12201 Užsieniečiai už paslaugas atsiskaito pavedimu. Bankas išskaičiuoja mokestį už tarptautinį pavedimą ir tas išskaitymas matyti tik banko išraše. Ne visose sutartyse su pirkėjais numatyta, kad pavedimų išlaidas apmoka
pinigų gavėjas. Ar tai leidžiami atskaitymai?

12202 Ar verslo partnerių maitinimo ir vaišinimo alkoholiniais gėrimais išlaidos-reprezentacija? Ar neribojama alkoholinių gėrimų PVM atskaita, apart 25 proc.reprezentacijos?
12203 Ar būtina registruoti atskiruose žurnalose prekių pardavimus i ES ir prekių pirkimus iš ES?
Ar būtina registruoti atskiruose žurnalose eksportą (už ES teritorija) ir importą (ne iš ES)?

12204 Jei galite pakomentuokite praėjusio seminaro klausimą Nr.
12008. PVM įstatymo 4str. rašoma apie prekių perdavimą pagal sutartį, kuris numato už perduodamas prekes atidėjimą.
Mano atveju įrengimai gauti nebuvo. Tai yra niekas nieko neperdavė. VMI 2004-02-10 raštas R-1545 dėl PVM 4str. taip pat nerašo, kad pagal sudarytas sutartis iki 2004-02-01 PVM
įstatymo pakeitimas lizingo sutartims negalioja. Ačiū.

12205 Ar gali akcininkas suteikti įmonei paskolą valiuta? Kokio dydžio paskolos palūkanos būtų įmonės leidžiami atskaitymai, ar tokios palūkanos apsimokestintų GPM ir SoDra?
12206 Vežėjas - Lietuvos įmonė (PVM mokėtoja).
Užsakovas - JAV įmonės atstovybė Rusijoje.
Maršrutas - Lenkija-Lietuva.
Ar reikia apmokestinti PVM?

12207 Vežėjas - Lietuvos įmonė (PVM mokėtoja).
Užsakovai:
a) Latvijos įmonė (PVM mokėtoja);
b) Latvijos įmonė (PVM mokėtojo kodo nenurodė).
Maršrutai:
1. Lietuva-Latvija;
2. Latvija-Lietuva.
Ar reikia apmokestinti PVM?

12208 Ar galima PVM atskaita jei PVM sąskaitoje faktūroje nėra nurodyta serija o tik numeris.
PVZ:PVM sąskaita-faktūra Nr.PAL00005. Išrašėme gegužės mėn.
pirkėjams kelis šimtus taip numeruotų sąskaitų. Dalis pirkėjų reikalauja perrašyti sąskaitas. Suprantame, kad nėra serijos, o tik numeris. Kaip pasielgti? Mes taip pat gavome iš VB lizingas, Telekomo ir Omnitel sąskaitas-faktūras kuriose irgi nėra serijos. Iš UAB"Mokesčių srautas" taip pat gavome PVM sąskaitą-faktūra Nr.MS-SI 000008. Joje taip pat nėra serijos tik numeris. VB"Lizingas, Telekomas, Omnitel išrašytos PVM sąskaitos-faktūros už 06 mėn. jau yra įrašyta serija ir numeris. Ar reikia perrašyti sąskaitas jei nėra nyrodyta Serija?

12209 UAB teikia vežimo paslaugas. PVM s-f išskiriame sumą už transporto paslaugas ir kartais, jei būna-už prastovas(sąskaitoj nepažymim, kad tai bauda už prastovas-tiesiog už prastovas). Ar sumas už prastovas reikia rodyti PVM deklaracijoje, ar skaičiuojamos įmokos į Kelių p.p.p.f.sąskaitą?
12210 Atlikom vežimo paslaugą Rusija-Vokietija, užsakovas Lietuvos PVM mok., krovinys-grąžinama paroda-ekspozicija (ne importuojamos prekės). VMI paaiškino, kad tokios paslaugos yra ne PVM objektas. Ar teisingai supratome, ar nereikia tokių pajamų rodyti PVM deklaracijoje?
12211 Už vežimo paslaugas išrašome PVM s-f Vokietijos PVM mokėtojui:
1.maršrutas Vokietija-Rusija- PVM 0%;ar teisingai?
2.maršrutas Vokietija-Lietuva-PVM prievolė pereina Vokietijos PVM mokėtojui-ar tai 0 tarifas, ar PVM neapmokestinama, į kurią Direktyvą daryti nuorodą? Ar pakanka nuorodos į mūsų PVM įst.atitinkamo str.nuorodą?

12212 Atliekama vežimo pslauga maršrutu Rusija-Baltarusija (dar pervažiuojama Latvija ir Lietuva). Kur yra paslaugos suteikimo vieta, kai užsakovas:
1.Lietuvos PVM mok.
2.Lietuvos ne PVM mok.
3.Europos sąjungos PVM mok.
4.Europos sąjungos ne PVM mok.
5.trečiosios šalies?
Kokie atskirais atvejais PVM tarifai?

12213 Įmonė kitai įmonei organizuoja seminarą. Ar būtini dalyvių sąrašai? Ar būtinas, atliekant ar gaunant bet kokią paslaugą, darbų priėmimo-perdavimo aktas, ar paslaugų sąnaudoms pagrįsti užtenka PVM s-f?
12214 Vežimo paslaugų užsakovas-Vokietijos įmonė-nenurodė PVM kodo.
1.Maršrutas Vokietija-Rusija.Ar PVM -0 tarifas?
2.Maršrutas Vokietija-Lietuva-palsauga atlikta Vokietijoje-gali tekti registruotis PVM mok.Vokietijoje, ar patiems prisiskaičiuoti PVM (lietuvišką ar vokišką)?

12215 Lietuvos įmonė nuomoja iš Latvijos įmonės nekilnojamąjį turtą, esantį Latvijoje. Gauna sąskaitą iš Latvijos su PVM.
a)Ar galės Lietuvos įmonė prašyti grąžinti Latvijos įmonei sumokėtą PVM.
b)Ar tai bus PVM atskaita, ar tą PVM iš karto pripažinti sąnaudomis, ar kai bus grąžintas PVM reikės pripažinti pajamomis.
d)Ar galės Lietuvos įmonė prašyti grąžinti PVM pagal užsienyje įsigyto kuro pirkimo kvitus.

12216 Redakcija priima skelbimus į laikraštį ir išspausdinusi skelbimą, išsiunčia laikraštį skelbimo autoriui, kaip patvirtinimą apie išspausdinimą. Ar sąnaudos, patirtos spaudinant tokius laikraščius yra normalios sąnaudos mokesčių požiūriu. Ar nereikia skaičiuoti PVM kaip privatiems poreikiams tenkinti, jeigu tas išspausdintas laikraštis ne parduodamas, o nemokamai išsiunčiamas skelbėjui.
12217 Ilgalaikis turtas apskaitoje užpajamuotas 2003-12-31, nusidėvėjimas pradėtas skaičiuoti 2004-01 mėn. Turtas išnuomotas 2004-01 mėn., o pripažinimo tinkamu naudoti aktas (po valstybinės komisijos priėmimo) surašytas 2004-06-10. Ar teisingai įmonė pasielgė užpajamuodama turtą 2003-12-31 ir pradėjusi skaičiuoti nusidėvėjimą.
12218 Ką pateikti VMI spalio 1 d. jei įmonė gruodžio 31 d. prijungta prie kitos įmonės reorganizavimo būdu, o iš įmonių registro išregistruota 2004-01-15
12219 2003 m. įsigyta 100proc. kitos įmonės akcijų. 2003-12-31 po reorganizacijos įmonės susijungė. Kaip ir ką atvaizduoti ataskaitoje FR0438 (kontroliuojamų ir kontroliuojančių vienetų).
12220 Ar ne PVM mokėtojai turi pildyti įsigytų prekių pagal PVM SF registravimo žurnalą.
12221 Įmonė įsigijo pastatą prieš du metus iš fizinio asmens. Atliko pastato remontą. Parduodant pastatą ar reikės skaičiuoti PVM.
Ar galima traukti į atskaitą naujo krovininio automobilio PVM.

12222 Ar apskaičiuojant įsivežtų prekių iš ES pirkimo PVM apvalinamas.
Kuria data reikia apskaičiuoti pirkimo PVM, kai pristatymo sąlygos EXW ir CPT.

12223 Danijos pilietis, įregistravęs Lietuvoje įmonę, iš Danijos atsivežė automobilį (pagamintą 1999m.) ir čia Lietuvoje nori tą automobilį parduoti Lietuvoje registruotai įmonei. Danijos pilietis ne PVM mokėtojas. Ar reikės Lietuvos įmonei prisiskaičiuoti PVM nusipirkus tą automobilį.
12224 Mergelių salose registruota įmonė teikia konsultavimo paslaugas Lietuvos įmonei. Kokios prievolės atsiranda Lietuvos įmonei naudojantis tomis paslaugomis.
12225 Ar gali individualią veiklą (konsultavimo paslaugos)registruoti užsienietis, laikinai gyvenantis Lietuvoje. Ar gali tikėtis mokesčių lengvatų dėl dvigubo apmokestinimo (Danijos pilietis).
12226 Įmonei nepakanka apyvartinių lėšų. Ar reikia VMI teikti žinias apie paskolas iš įmonės savininkų ir akcininkų, ar tai pačių gyventojų reikalas. Ar tebegalioja riba virš kurios privaloma pranešti VMI.
12227 Ar laikomos autorinėmis sutartimis tokios sutartys: a) autorius savarankiškai sukuria autorinius kūrinius: naujas etiketes, plakatus, reklaminius lipdukus, naują įmonė logotipą, bukletą, paveiksliuką. b)autorius įsipareigoja sukurtiir sukuria plakatų reklaminius tekstus, reklaminius tekstus interneto svetainei, tekstus etiketėms, bukletams, brošiūroms.
12228 Nekilnojamo turto registro kadastro išraše apie įregistruotą nekilnojamąjį turtą yra įrašas : Kiemo statinys (aikštelė) arba Kiemo statinys (tvora) -ar už šitokius statinius reikia skaičiuoti nekilnojamojo turto mokestį, jei ta aikštelė yra prie sandėlio, už kurį mokamas nekilnojamo turto mokestis, o tvora aptverta dalis teritorijos. Įmonė - pelno siekianti.
12229 IĮ 2004 m. pavėluotai sumokėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokas už 2003 m. bei įmokas papildomai pensijos daliai už 2002 m. Ar šios įmokos gali būti priskirtos 2003 m. leidžiamiems atskaitymams? Ačiū.
12230 Imone suteikia vezimo paslaugas marsrutu Lietuva Vokietija, Vokietijoje issikrove t.y. atliko paslauga 2004-06-30 d., taciau vairuotojas su visais krovinio vezimo dokumentais i Lietuva grizo 2004-07-06 d. del sios priezasties uzsakovui PVM saskaita faktura israsome 2004-07-06d.
Kaip teisingai iforminti paslaugos atlikima nepazeidziant PVM ist. 79 str. 2d.?
1. Israsyti saskaita krovinio iskrovimo diena t.y. 2004-06-30?
2. Israsyti saskaita 2004-07-06 ir joje irasyti, kad paslauga atlikta 2004-06-30 d.? Tuomet i kurio men. PVM deklaracija itraukti sios paslaugos pardavimo PVM - 06 ar 07 men?
3. Ar ???

12231 Imone griauna savo sena pastata, jo vietoje bus statomas naujas.
Kaip traktuoti PVM ir Pelno mokescio atzvilgiu siuo metu patiriamas islaidas: leidimai griovimams,griovimas, sklypo formavimo, projektavimo darbai ir kt...)

12232 Direktorius yra vienintelis įmonės akcininkas. Nuspręsta išsimokėti dividendus už 2003 m. 12000 Lt. Direktorius pageidauja gauti tuos dividendus dalimis, t.y. po 1000 Lt. kas mėnesį. Ar taip daryti galima? Ar GPM nuo dividendų reikia sumokėti tik išmokėjus juos?
12233 Įmonės darbuotojo atlyginimas 1000 Lt. Visą mėnesį jis buvo komandiruotėje užsienyje. Grįžus darbuotojui buvo išmokėta alga ir dienpinigiai, nuo kurių neskaičiavau nei GPM, nei Sodra'i. Ar gerai padariau? Ar reikia išmokėtus dienpinigius rodyti formoje 0572?
12234 Įmonės veikla - verslo konsultacijos ir mokymai, nustatyta 5 darbo dienų savaitė. Būna atvėju, kai klientai užsako mokymus/konsultacijas šeštadieniais ir sekmadieniais. Ar gali įmonės konsultantai šeštadienį dirbti ne pagal darbo sutartį, o pagal indiv.veiklos(konsultacijos) sutartį? Tas pats ir su autoriniais atlyginimais - ar gali tas pats konsultantas už paskaitas šeštadieniais gauti autorinį atlyginimą?
12235 Įmonė gavo Phare subsidiją savo mokymo centro įsteigimui, remontui. Ar galima atskaityti pirkimo PVM remontuojant patalpas, tvarkant aplinką, ir kt.(Subsidija sumai be PVM). Pagal projektą Phare subsidiją yra 90 proc.bendrų kaštų, 10 proc. - pačios įmonės lėšos. Ar mažins pelną įmonės dalis -10 proc.?

12236 Jeigu bendrovė įsigydama prekę po 2004-05-01 žino iš karto kad ji nebus naudojama PVM apmokestinamoje veikloje, o sunaudosime privatiems poreikiams ir nepasinaudojame PVM atskaita ir pirkimo PVM iš karto priskiriame neleidžiamiems atskaitymams, ar teisingai suprantu, kad pakanka surašyti tik aktą dėl šios prekės panaudojimo privačioms reikmėms, o PVM s-f dėl tokių prekių sau išrašyti nereikia, t.y. tokios sąskaitos išrašomos kai buvo pasinaudota PVM pirkimo atsakita?
12237 Ar dantų techniko laboratorijoje gaminami ir stomatologinėms klinikoms tiekiami dantų protezai yra apmokestinami PVM ir kokiu tarifu?
12238 Ar galima traukti pirkimo PVM į 2004 birželio mėn.atskaitą, jeigu paslaugų atlikimo data 2004 gegužės mėn., o PVM s-tos faktūros išrašymo data už šias paslaugas 2004-06-15?

12239 Darbuotojo atlyg.pagal sutartį MMA taip pat sutartyje numatyta mokėti mėn. priedus prie atlyg. atsižvelginat į įmonės rezultatus. Ar apmokestinami dienpinigiai užsienyje?
1.2003m.lapkričio mėn. pagr.atlyg.450 lt.+priedas prie darbo užmokesčio 1000Lt.Dienpinigiai užsienyje 1200 Lt.
Ar apmokestinama GPM ir sodra ?
2.Tas pats klausimas tik komand. 2004m. vasario mėn.?

12240 Naujos UAB steigėjas (jis yra vienintelis akcininkas ir įmonės direktorius) veiklą vykdys, jam kaip fiziniam asmeniui priklausančiose patalpose.
1. ar įmonė turi su patalpų savininku (t.y. su tuo pačiu žmogum, kuris yra ir įmonės direktorius) sudaryti nuomos, panaudos ar kokią kitą sutartį?
2. jei įmonė įregistruota birželio mėn, veiklą pradės vykdyti rugpjūčio mėn, kaip ir kada gali būti steigėjui kompensuotos įmonės steigimo išlaidos?

12241 Perkam prekes iš ES, tačiau jų į Lietuvą neįvežam, o parduodam trečiom šalim. Ar mums pajamuojant šias prekes apskaitoje reikia priskaityti PVM ir iš karto atskaityti PVM?
12242 Lietuvos transporto imone "A" sudariusi sutarti su Prancuzijos imone "B" del dyz.degalu pirkimo imoneje "B". Taip pat imones "A" vardu kura gali piltis ir kita Lietuvos imone "C". Uz imoniu "A" ir "C" pirkimus imone "B" israso saskaita imonei "A". Imone "C" kompensuoja skola imonei "A".
Ar imone "A" privalo israsyti PVM saskaita faktura imonei "C" su 18 proc. PVM tarifu, imone "A" neturi leidimo prekiauti degalais?
Ar uztenka israsyti mokestini reikalavima, pagal kuri imone "C" kompensuotu skola imonei "A".

12243 Advokatui už paslaugas apmokame pagal pateiktą sąskaitą. Ar tai leidžiami atskaitymai? Ar reikia apmokestinti 15proc. tarifu ir atvaizduoti formoje Nr.0572?
12244 Pirkėjams, fiziniams asmenims (neprašantiems PVM sąskaitų-faktūrų), parduodant prekes duodami kasos aparato čekiai, ar reikia išrašyti PVM sąskaitas-faktūras tam,kad galima būtų PVM traukti į atskaitą.
12245 Įmonė dalyvavo parodoje, kuri vyko Maskvoj. Buvo nupirkti skėčiai (vieno vertė-35Lt be PVM) ir rašiklių rinkiniai su įmonės simbolika. (23Lt be PVM), kurie išdalinti potencialiems klientams. Ar galima visa PVM atskaita?
12246 Prekės perkamos iš Švedijos. Krovinys išsiųstas 06 23 dieną- gautas 06 28 dieną. Tiekimo sąlygos DDU, FOB ir CIP. Invoisų datos yra 05 mėn. ir 06 mėn. Kokiu kursu ir kada pajamuoti prekes ir kokiu kursu ir kada skaičiuoti PVM? Kurio mėnesio PVM deklaracijoje rodyti 05 ar 06 mėn? Ar reikia taisyti 05 mėn. deklaraciją? Kada rodyti intrastate?
12247 Įmonė suteikė paramą savo gaminiais įmonei, kuri turi paramos gavėjo statusą. Paramos vertė 800 Lt. Ar reikia atstatyti PVM.
12248 Ar išliko nuostata, kad jei padarę klaidą nuskriaudėm biudžetą, tai taisome tų mėnesių PVM deklaracijas, kai buvo padarytos klaidos, o jei nenuskriaudėm - tai galima rodyti einamoje PVM deklaracijoje? Ar dabar visas klaidas ir praleistas PVM sąsk.-fakt. reikia traukti pagal jų datas ir koreguoti visas su tuo susijusias ataskaitas, deklaracijas ir žurnalus?
12249 Bendrovė įvykdė eksporto procedūrą į Rusijoje esančią firmą, kuri nėra įregistruota ten kaip mokesčių mokėtoja (ofšorinė įmonė). Buvo taikytas O% tarifas. Ar gerai įforminta apskaitoje ir kokios gali iškilti mokestinės problemos su ofšorine įmone.
12250 Išrašant laisvos formos kreditinę PVM SF ar galima suteikti seriją ir Nr. skirtingą nei laisvos formos PVM SF. Ar būtinai turi būti didėjančia tvarka suteikta SF serija ir numeris tik su prierašu "Kreditinė"

12251 Ar 2004m galios nulinis pelno mokesčio tarifas įmonėse, kuriose dirba daugiau kaip 50% riboto darbingumo darbuotojų?
12252 Įmonėje dirba daugiau kaip 50% riboto darbingumo darbuotojų. Ar galima ir iki kada pardavimo PVM sumažinti jų darbo užmokesčiu ir soc. draudimu.
12253 Danai, siųsdami krovinį mums į Lietuvą, užsako transportą (kitą įmonę, pvz.DFDS) ir mums išrašo invoisą už transporto paslaugas be PVM, kuriame Danai-tiekėjai, o mes-pirkėjai. Kas turi priskaičiuoti PVM ir deklaruoti - danai ar mes.
12254 UAB suteikė beprocentę paskolą įmonės darbuotojui (jis yra ir įmonės akcininkas). Skaičiuojant pelno mokestį ar reikės buhalteriui įvertinti negautas palūkanas nuo paskolos, suteiktos susijusiam asmeniui? Beprocentė paskola suteikta
akcininku sprendimu.

12255 Jei su 2004 05 24 d. kroviniu gauti kovo ir balandžio invoisai ar reikia jiems forminti muitinės deklaraciją, ar prašyti, kad juos perrašytų į gegužės mėn. (tik neįsivaizduoju ar tai įmanoma)?
12256 1997m. rugpjūtį pirktas ir atiduotas eksploatuoti įrengimas, kurio vertė 4392Lt+PVM nusidėvėjimas pradėtas skaičiuoti nuo 1997.09. Nusidėvėjimo normatyvas buvo nustatytas 7m. 2001m. 09mėn. paskutinis mėnuo kai šis įrengimas buvo naudojamas, nes įmonė nevykdo jokios veiklos. Iš viso nusidėvėjo už 4metus dar liko 3 metai, bet kad įmonė nevykdo veiklos tai jis niekada nenusidėvės! 2003m. sausį įmonė išregistruota iš PVM mokėtojų.
Ar reikia atstatyti PVM?
Kaip tuo atveju jei vietoj nustatyto 7 metų normatyvo būtų 5 metai. (Čia turiu omenyje išregistruojant iš PVM mokėtojų 2003m. sausį) ar tikslinti visgi irgi reikia?
Kokios baudos už nepatikslinimą PVM atskaitos?

12257 Įmonė A lizingu išpirkinėjo pastatą ir tuo pačiu įmonei B nuomavo dalį šio pastato patalpų. Kadangi nuomoti ne savo turtą negalima tai gautos pajamos buvo įforminamos kaip avansas. Išpirkus šį pastatą kas mėnesį įšrašomos PVM s/f ir nuoma apmokestinama PVM mokesčiu.
Ar turės įtakos jog praėjo daugiau kaip metai nuo sumokėto avanso ir jis nebuvo apmokestintas PVM? Juk dabar kas mėnesį išrašoma ir sumokama.

12258 Pirktas įrengimas, kurio vertė 800Lt, įmonėje IT laikomas turtas kurio verte ne mažesnė negu 1500Lt. Ar galima šį turtą iškart nurašyti į nematerialaus turto sąnaudas.
12259 Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašas gautas 2004 04 20d. Šio išrašo NUOSAVYBĖS DALYJE parašyta sekančiai
Daiktas:inžineriniai tinklai Nr. 1997
įregistravimo pagrindas Apskrities virš.įsak. 2001 03 26 Nr.
įrašas galioja nuo 2001 04 18d.
Kaip reikia skaičiuoti nekilnojamojo turto mokestį už laikotarpį iki mokestinės pažymos išėmimo
a)įmonės apskaitoje turtas buvo, bet negalėjome kreiptis i kadastrą dėl mokestinės pažymos išdavimo nes tinklai nebuvo inventorizuoti.
b)įmonės apskaitoje trąsų nebuvo. Jos užpajamuotos per pagautę 1lito verte. Trąsų perdavimo akto nėra, kadangi kai kuriais atvejais trąsos buvo bešeimininkės

Kokios informacijos trūksta?

12260 2002 metais naujai įsigytam ilgalaikiam turtui finansinėje apskaitoje nusidėvėjimą skaičiavome pagal įmonėje patvirtintus normatyvus. Pvz.trąsoms 20 metų.Ar galime pelno mokesčio skaičiavimui šiam turtui taikyti Lietuvos respublikos 2001 m. gruodžio 20d. įstatymo Nr. IX-675 1 priedėlyje nurodytus normatyvus pvz. trąsoms 15 metų ir patikslinti pelno mokesčio deklaraciją už 2002 metus, taip pat šiam turtui ir už 2003 metus daryti tokį pat perskaičiavimą.

Ar gali AB,apskaičiuojanti pelno mokestį pagal 15 proc. tarifą, naudoti turtui, įsigytam po 2002 01 01, PMĮ 1 priedėlyje nurodytus nusidėvėjimo normatyvus pelno mokesčiui apskaičiuoti, jei apskaitoje šis turtas nudėvimas per ilgesnius laikotarpius pagal valdybos patvirtintus normatyvus?
Jei gali, ar galima taip skaičiuoti nusidėvėjimą turtui, gautam kaip subsidija (nemokamai)?

12261 Ar reikia anuliuotas PVM sąskaitas faktūras traukti į išrašytų PVM sąskaitų registrą, ar atskirai jas registruoti?
12262 Perkainuotos prekės tikrąją verte(mažesne negu gauta). Kokios tai sąnaudos ir kokia sąskaitų korespondencija?
12263 Įmonės darbuotojams priskirti telefonai. Už pokalbius virš 20,00 Lt moka patys darbuotojai. Ar teisinga tokia sąskaitų korespondencija: D 2560 "Gautinos sumos iš darbuotojų" 6,40
D 6117 "Ryšių sąnaudos" 20,00
D 2510 "Gautinas PVM" 3,60
K 4500 "Skolos tiekėjams" 30,00

12264 Rezervo atostogoms neformuojame. Kaip reikėtų pradėti ir kokios sąskaitų korespondencijos?
12265 2004m. nurašomas IMT-kompiuteris (pagal Pelno mokesčio įstatymą mažiau 4m nusid.normatyvas), įsigytas 1996m. (PVM buvo atskaitytas) Likutinė vertė 1 Lt. Ar reikia tikslinti PVM atskaitą, jeigu reikia, tai nuo kokios sumos?
12266 2002 m. įmonė nupirko plastmases pakuotes ir atskaitė PVM.
Dalis pakuočių buvo parduota, likutis liko sandėlyje.
2004-06-01 inventorizacijos metų buvo rastos 17 vnt. sulaužytų pakuočių. Ar reikia priskaičiuoti (atskaityti)
PVM ir priskaičiuotai PVM sumai išrašyti PVM sąskaitą faktūrą?

12267 Užsienio įmonė (ES) PVM mokėtoja mokės Lietuvos įmonei PVM mokėtojai kompensaciją už naujai sukurtą darbo vietą. Tai yra mokės atlyginimą, Sodros mok. ir įmoką į Garantinį fondą. Kaip teisingai įvardinti tokias paslaugas išrašant PVM sąsk. fakt. užsieniečiams? Kokiu PVM tarifu apmokestinti - 0% ar neapmokestinti? Ir jei 0% arba neapmokestinta kokį direktyvos straipsnį nurodyti sąskaitoje?
12268 Prekės grąžinamos tiekėjui į ES remontui (vienos jų -garantiniam remontui, kitos - pogarantiniam). Tiekėjas PVM mokėtojas.
Klausimai:
1. Koks dokumentas išrašomas grąžinant tokias prekes (debetinis/ Proforma
invoice)?
2. Ar reikia rašyti dokumente, kad PVM 0 % ir nurodyti PVM įstatymo 49 str.1d. (prekės tiekiamos į kitą ES valstybę) - Direktyvos 77/388/EEB 28(c)(A)(a) straipsnį?
3. Kiek yra svarbus prekės vertės nustatymas (išrašomame dokumente,jei pabrėžiama - "value for customs purposes only")?

Po kurio laiko gauname prekes po remonto su Commercial Invoice, kuriame paminėta, kad:
- return after repair to customer,
- value for customs purposes only (vertė paprastai buna plius/minus keli EUR nuo issiuntimo vertės)
(pagal šiuos dokumentus mokėjimas nevykdomas, nes jei būna negarantinis remontas, vėliau gaunamas invoice)
Klausimai:
3. Pardavimo PVM? (skaičiuojamas/neskaičiuojamas)
4. Skirtumas tarp išsiuntimo ir gavimo vertės - kur jis atspindimas ir ką jis įtakoja?
Bendras klausimas:
5. Kas reglamentuoja garantinio ir pogarantinio remonto apskaitą?
Ačiū.

12269 IDV pirko 2003.09.29 seną automobilį ir pradėjo eksploatuoti spalio mėn. Pirkimo PVM pagal įstatymą neatskaitytas. Jis pateko į rugsėjo mėn. bendrąsias sąnaudas. Ar Pildant 2003m. pelno mokesčio deklaraciją visą pirkimo PVM galima laikyti leidžiamais atskaitymais? Ar reikia išskirti jį į atskirą deklaracijos eilutę, ar galima nurodyti kartu su administracinėm sąnaudom (32 eil.)
12270 Vilniaus įmonė nupirko patalpas Palangoje, kurios naudojamos darbui su Klaipėdos rajono klientais, kartais darbuotojų nakvynei komandiruotės metu. Ar gali 100 proc. patalpų nusidevėjimo sąnaudos mažinti apmokestin.pelną?

12271 Lietuvos įmonė PVM mokėtoja pirko vežimo paslaugą, atliktą Lietuvoje iš įmonės PVM mokėtojos, įsiregistravusios užsienyje (ES). Pagal PVM įstatymą Lietuvos įmonė turi už vežėją priskaičiuoti pardavimo PVM ir įtraukti į prekių paslaugų, pirktų iš ES šalių žurnalą? Ar galima daryti PVM atskaitą jei vežėjas išrašė sąskaitą-kvitą, kuriame ne visi rekvizitai; nėra pirkėjo adreso ir kodo; yra pirkėjo PVM mok. kodas, pavadinimas, paslaugos pavadinimas, mokestis už paslaugą ir visi reikalingi pardavėjo rekvizitai?
12272 Ar inventorizacijos metu rastos neužpajamuotos prekės apmokestinamosios pajamos?
12273 Metu begyje, sandely nustatomas prekiu persirusiavimas, surasomas persirusiavimo aktas, prekes perpajamuojamos pagal fakta. Kokias prekes skaityti vienarusiais? Pvz.Yra laikikliu perteklius, apkabu trukumas, isoriskai jos yra panasios, priklauso tai paciai lietaus nuvedimo sistemai, ar galima skaityti kad jos vienarusies, ar nereikia atstatyti PVM ar prekiu trukumas ne bus priskiriamas neleidziamiems atskaitymams?
12274 Ar privalomos sveikatos draudimo įmokos leidžiami atskaitymai (įmonė IDV)? Jei taip, kurioje deklaracijos FR 0475A eilutėje tai įrašyti?
12275 Įmonė reklamos tikslais atidavė pirktas prekes (PVM įtrauktas į atskaitą) nemokamai sumoje 187,- Lt. Pagal pelno mok. įstatymą ar tai neleidžiami atskaitymai? Pagal PVM įstatymą ar nereikia atstatyti PVM? Prekės pirktos ir išdalintos 2003m.
12276 Ar įmonė turi pati sau išrašyti PVM sąskaitą faktūrą:
1.atlikusi turto esminį pagerinimą
2.įsigijusi prekes is ES valstybės narės
3.Iš užsienio asmens, neįsiregistravusio PVM mokėtoju Lietuvos Respublikoje, šalies teritorijoje įsigijusi prekes ar paslaugas?

12277 Įmonė perka ilgalaikį materialųjį tyrtą (fasavimo liniją) iš ES valstybės narės, kurio vertė virš 500000 litų. Kadangi perka iš ES valstybės narės, importo deklaracijos nėra. monė pati prisiskaičiuos pirkimo PVM ir tuo pačiu pardavimo PVM. Ar teisingai darome, ar nereikės už ilgalaikio turto įsigyjimą sumokėti PVM?
Jei ši fasavimo linija būtų perkama ne iš ES valstybės narės, kaip tada su importo PVM?

12278 Įmonė sudarė lengvojo automobilio ilgalaikės nuomos sutartį. Nuomuotoja išrašė PVM s/f sutarties sudarymui ir išskyrė PVM. Ar sutarties sudarymo mokestis-leidžiami atskaitymai, ar PVM traukti į atskaitą ?
12279 Ar reikia parodyti PVM deklaracijoje pajamas gautas už prekiu kilmės sertifikatus, kurioje eilutėje (turim išaiškinimą, kad ne PVM objektas) ir kaip paskirstyti išlaidas ir kur parodyti atskaitoma PVM šiuo atveju?
12280 Gaunamos lėšos iš Leonardo da Vinčio fondo projekto vykdymui
nuo 05.01.neleidžiami pirkimai be PVM iš šių lėšų. Kur apskaityti pajamas ir išlaidas,pvm ? Kaip parodyti PVM deklaracijoje?

12281 Kaip apskaityti kompensacinio pobudžio pajamas, kada darbuotojas vyko į seminarą (ES), o organizatorius kompensavo bilieto išlaidas? Ar tai pajamos, jei taip -tai kokios, ar reiktų mažinti sąnaudas?
12282 Kaip elgtis su autobuso bilietais, ar galima PVM atskaita, ar reikia juos registruoti?
12283 Įmonė- ne pelno siekianti iki 2002-12-31 mokėjo mokeščius į garantinį fondą. Ar tokiai įmonei reikėjo mokėti? Jei ne,tai kaip atsiimti?

  į pradžią© Mokesčių Srautas, Sėlių g. 33/2, LT-08109 Vilnius
Įmonės kodas: 124388313, PVM mokėtojo kodas: LT243883113, Registras: VĮ Registrų centras.
tel. (8 5) 263 9922, faks. (8 5) 263 9920, el. paštas info@countline.lt