Logo Smuikas
UAB Mokesciu srautas


Get Adobe Flash player
Hey.lt - Svetainił reitingai

   217. Mokesčių deklaracijų pildymas. Naujausi mokesčių įstatymų komentarai.
   Lektorius: auditorius Artūras Kapitanovas          2008.04.23 17:00:00
  grįžti atgal
20617 UAB stato pastatą, kurio statybos leidime paskirtis nurodyta "Dvibutis gyvenamasis namas su komercinėmis patalpomis".Realiai ten bus pirmame aukšte prekybos centras, o antrame ofisas, kurį UAB išnuomos kitai UAB-dukterinei įmonei.Ar neturėsim problemų dėl nuomos sąnaudų ir dėl nekilnojamo turto mokesčio?Paskirties pakeitimas ilgai užtrunka.O gal dar kažkokių mokestinių problemų gali atsirasti kol bus pakeista paskirtis, o veikla vykdoma?
20618 UAB išmokėjo savo akcininkui-fiziniam asmeniui dividendus, nuo išmokėtų dividendų išskaičiavo ir sumokėjo 15 proc. GPM. Ar sumokėtas GPM yra leidžiami atskaitymai?
20619 Esame užsienio kapitalo įmonės (ne Europos Sąjunga) filialas (toliau Filialas), registruotas Lietuvoje. Esame PVM mokėtojai. Filialas pradeda didelio statybos objekto statybą Vilniuje. Didžiąją dalį darbuotojų sudaro užsieniečiai, kurie pagal komandiravimo sutartį, sudarytą su Motinine įmone, atvyksta į Lietuvą. Jie atlieka projektavimo, inžinierių, architektų, pirkimo vadybininkų bei pagalbinių darbų paslaugas. Minėtiems darbuotojams yra pildomi darbo laiko žiniaraščiai. Jie pasirašo ant PVM sąskaitų faktūrų priimdami prekes, ant darbų (paslaugų) atlikimo aktų, priimdami darbus. Minėti užsienio darbuotojai uždirba Filialui apmokestinamąsias pajamas. Pagal aukščiau paminėtą komandiravimo sutartį, Filialas turi apmokėti minėtų darbuotojų kelionės, apgyvendinimo bei maitinimo išlaidas. Kadangi tai nėra Europos Sąjungos valstybės įmonė, Filialas turi apmokėti dar ir žyminį mokestį už šių darbuotojų leidimus dirbti bei gyventi Lietuvoje.
Klausimas:
1. Ar Filialo vardu gaunamose PVM sąskaitose faktūrose nurodytos minėtų darbuotojų kelionės išlaidos (nupirkti bilietai kelionei iš Motininės įmonės į Filialą bei atgal ir kelionės draudimo išlaidos), darbuotojų apgyvendinimo (viešbučių paslaugos, nuomojami butai ir namai iš privačių asmenų bei sumokamos nuomojamų butų ir namų komunalinės paslaugos) išlaidos bei maitinimo išlaidos (Filalas sudarė sutartį su Lietuvos įmone, kuri gamina ir pateikia karštą maistą, taip pat Filailo vardu perkami papildomi maisto produktai) yra leidžiami atskaitymai?
2. Ar Filialo vardu gaunamose PVM sąskaitose faktūrose už minėtų darbuotojų kelionės išlaidas, darbuotojų apgyvendinimo išlaidas bei maitinimo išlaidas, išskirtą PVM galima traukti į pirkimo PVM atskaitą?
3. Ar Filialo sumokėtas žyminis mokestis yra leidžiami atskaitymai?

20620 Kadangi 20619 klausime nurodyti darbuotojai dirba Lietuvoje kaip komandiruoti asmenys, jie neturi socialinio draudimo stažo, todėl negali pasinaudoti sveikatos apsaugos teikiamomis paslaugomis nemokamai. Filialas sudarė su sveikatos priežiūros įstaiga sutartį, pagal kurią sveikatos priežiūros įstaiga suteikia reikiamą medicininę pagalbą susirgus ar susižeidus minėtiems darbuotojams, aprūpina reikiamais medikamentais. Už suteiktas savo paslaugas sveikatos priežiūros įstaiga išrašo PVM sąskaitą.
Klausimas:
1. Ar Filialo vardu gaunamose PVM sąskaitose faktūrose nurodytos medicininių paslaugų bei pirktų vaistų išlaidos yra leidžiami atskaitymai?

20621 Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus komandiruote į užsienį nelaikomas darbuotojo išvykimas už Lietuvos Respublikos ribų į užsienį, jei jis vienoje vietoje (vietovėse) užsienyje būna ilgiau kaip 183 dienas, išskyrus darbuotojus, kurių darbas yra susijęs su važinėjimu arba yra kilnojamasis ar pakaitinis (pamaininis). Tokie patys įstatymai dėl komandiruočių į užsienį taikomi ir 20619 klausime paminėtoje Motininėje įmonėje. Motininės įmonės darbuotojai pagal komandiravimo sutartį komandiruojami dirbti į Filialą( turi leidimus dirbti Filiale Lietuvoje nuo vienerių iki dviejų metų).
Klausimas:
1. Ar minėtiems darbuotojams viršijus 183 dienų buvimo Lietuvoje limitą, Filialui atsiranda prievolė mokėti mokesčius (darbo užmokestį, GPM, socialinio draudimo mokesčius, įmokas į garantinį fondą).
2.Filialas pagal susitarimą su Motinine įmone, išmokėjo minėtiems darbuotojams darbo užmokesčio avansus? Ar nuo išmokėtų DU avansų reikia skaičiuoti ir mokėti GPM bei Sodros mokesčius Lietuvoje? Ar minėtos išlaidos bus leidžiami atskaitymai Filialui?

20622 Su autoriumi - dizaineriumi pasirašėmė autorinę sutartį. Po darbų atlikimo - pasirašėmė priėmimo perdavimo aktą. Ar šitų dokumentų (sutarties ir akto) užtenka, norint laikyti šias išlaidas leidžiamais atskaitymais? (jo atliktas darbas susijęs su mūsų įprasta veikla)
20623 UAB nuomoja ofiso patalpas nebaigtos statybos privaciame name is fizinio asmens. 1.Kokiu dokumentu (nuosavybes, turto vertes ar kokiu kitu) reikia prasyti is savininko tokiu atveju?
2. Pagal koki dokumenta reikia skaiciuoti nekilnojamojo turto mokesti?

20624 Ar galima sudaryti autorine sutarti su darbuotoju dirbanciu imoneje p/l darbo sutarti? Siuo atveju vadybininkas sukure irengimu veikimo ir naudojimosi instrukcijas, kas nera jo tiesioginis darbas.
20625 Gavome iš įmonės pardavėjos kreditinę PVM sąskaitą faktūrą tik PVM sumai. Kokia būtų sąskaitų korespondencija?
Paskui įmonė pardavėja perveda pinigėlius už PVM sumą, kurią buvo nurodžiusi PVM kreditinėje sąskaitoje. Kokia sąskaitų korespondencija?

20626 Ar galima Lietuvos UAB akcininkams (lietuviams) dividendus išmokėti doleriais? (Akcininkai taip pageidauja, įmonė banko sąskaitoje dolerių turi).
20627 Ar invoisams (sąskaitoms, kurias išrašom užsieniečiams) registracijos tvarka yra tokia pat griežta kaip ir PVM s-f? (Mes registruojame pagal israsymo data (serija) ir tada didejancia tvarka (saskaitos nr.), jei israsoma kita diena serija keiciasi pagal ta diena ir numeruojama vel nuo pirmo invoiso)
20628 Ar direktoriaus kelionė į Vilnių ar pvz. į Klaipėdą turi būtinai traktuojama kaip komandiruotė? Nes kelionės lape matosi, kad važiuota į Vilnių darbo reikalais, tačiau komandiruotė nėra įforminta.
20629 Ar užsieniečiams (fiziniams asmenims) suteiktoms mokesčių konsultavimo paslaugoms reikia priskaičiuoti PVM?
20630 UAB akcininkas turi ir kitos UAB akcijų, tarp šių įmonių yra tarpusavio sandorių ar tai jau bus traktuojama kaip aocijuoti asmenys ir tuos sandorius reikės atvaizduoti ataskaitoje FR0528?
20631 Įmonės direktorius vyko į komandiruotę, yra elektroninis lėktuvo bilietas, tačiau nėra sąskaitos. Ar pagal pelno mokestį galima traukti į komandiruotės sąnaudas (leidžiamus atskaitymus)?
20632 Jei įmonė nusiperka pvz. kokį daiktą ar kurą pagal čekį (čekio vertė iki 500 Lt) ir sąskaitos neturi. Ar norint nurašyti į sąnaudas (leidžiamus atskaitymus) čekis turi turėti kokius privalomus rekvizitus, t.y. įmonės pavadinimas, kodas, ar PVM mokėtojo kodas?
20633 Sugadinta(apgriauta) kroviniu iskrovimo-pakrovimo rampa.Pastatas buvo apdraustas, draudimas ismokėjo nuostoliu kompensacija. Susiremontavome savo jegomis naudojant jau nurasytu statybiniu medziagu nekondicinius likucius ir nagingu vaikinu iniciatyva per pagrindinio darbo pertraukeles. Ar galime gautas lesas iš draudimo deti i neapmokestinamas pajamas?
20634 Ar pakaks irodymo,kad prekes isveztos ir pristatytos i kita ES valstybe, jei turime tik parasa ( be pareigu Vardo Pavardes)ant CMR.CMR tipinis blankas nurodo tik: parašas, antspaudas.Vietoje sutarties yra prekiu uzsakymas ( emailu).Apmokejo.
20635 Dėl vidutinio darbo užmokesčio:Jei atostogu pradžia 04-10,tai skaičiuoju
I variantas sausis - 1000 Lt 22 d.d
vasaris - 1000 Lt 20 d.d.
kovas - 3000 Lt 18 d.d darbo sutarties pakeit.
Iš viso: 5000 Lt 60d.d
Vid. dienos darbo užmokestis - 83,33 Lt
II variantas:Skaiciuoju nuo 3000Lt,tai vidurkis - 136,36Lt

20636 Jei darbo sutartyje nurodytas atlyginimas LRV numatytas min + 5 procentai nuo apyvartos .Skaičiuojant atostoginius imti tik min. atlyginimą ar ir min. atlyginimą ir priedus .
20637 UAB 2008-03 mėn. gavo debetinę sąskaitą iš pirkėjų, kadangi jie atsisakė paslaugų suteiktų 2007 m. Jeigu dar nepatvirtinta 2007 m. finansinė atskaitomybė, ar turėčiau debetinę sąskaitą traukti į 2007 m. ir mažinti 2007 m. pajamas? (Pardavimo PVM mažinčiau tik 2008-03) Ar reikia traukti į apskaitą ir mažinti pajamas ta data kaip išrašyta debetinė sąskaita, t.y. 2008 m. kovo mėn.?
20638 UAB iš FA nuomoja patalpas, uz komunalines paslaugas, el. enrgiją, kt. paslaugas išrašoma muomojamųjų negyv. patalpų eksploatavimo išlaidų aktą. Ar galima išlaidas pagal aktą traukti į sąnaudas, ar tai leidžiamijei atskaitimai?
20639 Ar tikrai skaičiuojant vidutinį darbo užmokestį, jei skaičiuojamą mėn. jis yra didesnis negu prieš tai 3 buvusius mėnesius, vadovaujantis Tvarkos aprašo punktu 6.12, vidurkis(dienos ar val) negali buti mažesnis negu skaičiuojamo mėn. Kalbame apie didesni darbo užmokesti nei LRV min.dydžiai.Darbo inspekcijos ir Vilniaus ,ir Kauno sako ,kad imame 3 mėn ir išvedame vidurki( ne mažesni negu MMA) proporcingai dirbtam laikui.
20640 UAB moka užsienio įmonėms komisinį mokestį už suteiktas paslaugas. Kas ketvirtį yra sudaromi suderinimo aktai (UAB sudaro ir nusiunčia tiekėjams, nes taip yra numatyta sutartyje), kuriuose nurodoma suma valiuta už suteiktas paslaugas. Ar galima traukti į sąnaudas sumą pagal suderinimo akto datą (tos dienos valiutos kursu) ar reikia būtinai laukti, kol tiekėjai išrašys invoice (kartais tai būna tik po trijų mėn.ar net vėliau) ir tik tada pagal invoice datos kursą pripažinti sąnaudas?
20641 Musu imone veze klientus i konferencija Austrijoje. Buvo apmoketa lektuvo bilietai, nakvynes islaidos ir kitos konferencijos organizavimo paslaugos. Pagal GPM istatymo 2 str. 14p. 5 dali pajamu mokesciu neapmokestiname, PM atzvilgiu tai reprezentacija. Ar mes teisingai apskaiciuojame mokescius? Ir ar mes privalome gauti Komandiruociu isakymus is imoniu, kad ju darbuotojai tuo metu buvo isvyke darbo reikalais?
20642 Ar imone turi teise skaiciuodama atostoginius i Vidutinio darbo uzmokescio baze netraukti priedu,kurie ismokami kas menesi, kaip papildoma darbo uzmokescio dalis?
20643 Nuo 2008-01-01 uz darbuotoju aukstaji moksla apmokama imones lesomis, galima pripazinti leidziamais atskaitymais. O ka daryti su 2006 ir 2007 metu sumoketomis sumomis, jas galima bus pripazinti Nematerialiuoju turtu, kai darbuotojas baigs mokslus ir nudeveti per 4 metus?
20644 Jeigu uzsienieciui buvo padovanota poilsine kelione, PM atzvilgiu- neleidziami atskaitymai, GPM- ne objektas. Ar privaloma pranesineti VMI apie uzsieniecio gauta nauda? Ir kokios sankcijos bus taikomos jei nepranesime?
20645 UAB perka/parduoda kitų įmonių akcijas per finansų maklerių įmones. Ar ši veikla PVM objektas, t.y. apmokestinama nuliniu PVM tarifu, ar PVM neapmokestinama?
20646 Ar įmonėje esančios vaistinėlės papildymas vaistais (pvz.: nuo skausmo, apsinuodijimo ar pan.), arba kitomis priemonėmis (pvz.: pleistriukais, bintu ar pan.) - leidžiami atskaitymai pagal PMĮ? Ačiū
20647 2002 m. mūsų įmonė „A“ pasirašė sutartį su įmone „B“ dėl šilumos tiekimo eksploatavimo.
2006 m. įmonė „B“ patyrė avariją ir apkaltino mūsų įmonę „A“. Iš įmonės „B“ į teismą buvo pateiktas ieškinys, dėl žalos atlyginimo iš mūsų įmonės „A“ .
Mūsų įmonė „A“ pasamdė advokatų kontorą ir gavo PVM sąskaitą faktūrą (2006.10.31d.-1843,75 Lt suma su PVM) už teisinių procesinių dokumentų (atsiliepimo į ieškinį teismui) ruošimą civilinėje byloje su įmone „B“ bei atstovavimą teisme. Patirtos sąnaudos buvo nurašytos į 2006 m. leidžiamus atskaitymus, PVM įtrauktas į PVM atskaitą.
2007.02.14 d. įmonė „A“ dar gavo sąskaitą iš advokatų kontoros už atsiliepimo į ieškovo „B“ apeliacinį skundą (975.00 Lt suma be PVM). Patirtos sąnaudos buvo nurašytos į 2007 m. leidžiamus atskaitymus.
Visos gautos sąskaitos iš advokato kontoros buvo apmokėtos.
2007-05-21d. mūsų įmonė „A“ gavo vykdomąjį raštą iš teismo.
Teismas nusprendė:
1.Priteisti iš įmonės „B“ išlaidas už advokato pagalbą mūsų įmonės „A“ naudai (2006-10-31d.sąskaita).
2.Priteisti iš įmonės „B“ išlaidas už advokato pagalbą apeliacinėje instancijoje mūsų įmonės „A“ naudai (2007-02-14 d. sąskaita ).

Tik 2008-01-24 d. buvo išieškota skola iš įmonės „B“ – advokato pagalbai apmokėti (2818,75 Lt).

Klausimas: Ar galima sumažinti 2008 m. leidžiamus atskaitymus 2818,75 Lt, o gal gautiną sumą reikia pridėti prie apmokestinamųjų pajamų.

20648 2002 m. mūsų įmonė „A“ pasirašė sutartį su įmone „B“ dėl šilumos tiekimo eksploatavimo.
2006 m. įmonė „B“ patyrė avariją ir apkaltino mūsų įmonę „A“. Iš įmonės „B“ į teismą buvo pateiktas ieškinys, dėl žalos atlyginimo iš mūsų įmonės „A“ .
Mūsų įmonė „A“ pasamdė advokatų kontorą ir gavo PVM sąskaitą faktūrą (2006.10.31d.-1843,75 Lt suma su PVM) už teisinių procesinių dokumentų (atsiliepimo į ieškinį teismui) ruošimą civilinėje byloje su įmone „B“ bei atstovavimą teisme. Patirtos sąnaudos buvo nurašytos į 2006 m. leidžiamus atskaitymus, PVM įtrauktas į PVM atskaitą.
2007.02.14 d. įmonė „A“ dar gavo sąskaitą iš advokatų kontoros už atsiliepimo į ieškovo „B“ apeliacinį skundą (975.00 Lt suma be PVM). Patirtos sąnaudos buvo nurašytos į 2007 m. leidžiamus atskaitymus.
Visos gautos sąskaitos iš advokato kontoros buvo apmokėtos.
2007-05-21d. mūsų įmonė „A“ gavo vykdomąjį raštą iš teismo.
Teismas nusprendė:
1.Priteisti iš įmonės „B“ išlaidas už advokato pagalbą mūsų įmonės „A“ naudai (2006-10-31d.sąskaita).
2.Priteisti iš įmonės „B“ išlaidas už advokato pagalbą apeliacinėje instancijoje mūsų įmonės „A“ naudai (2007-02-14 d. sąskaita ).

Tik 2008-01-24 d. buvo išieškota skola iš įmonės „B“ – advokato pagalbai apmokėti (2818,75 Lt).

Klausimas: Ar galima sumažinti 2008 m. leidžiamus atskaitymus 2818,75 Lt, o gal gautiną sumą reikia pridėti prie apmokestinamųjų pajamų.

20649 Ar UAB įsigytus sveikinimų atvirukus (pvz. kalėdų proga, velykų) partneriams ir klientams įteikti galima nurašyti į leidžiamus atskaitymus pagal pelno mokestį? Ar galima šias sąnaudas traktuoti kaip reklamos sąnaudas? Ačiū
20650 Kas kiek laiko turi būti tvirtinamas UAB sąskaitų planas? Jeigu į sąskaitų planą įtraukiama nauja sąskaita ar po kiekvieno naujos sąskaitos įtraukimo privaloma tvirtinti sąskaitų planą iš naujo?
20651 Pagal PVMĮ 98 str. už medieną turi mokėti medienos pirkėjas. Kai bendrovė medieną perparduoda, mano manymu,"perpardavėja" turėtų mokėti PVM kaip ir seniau: skirtumą tarp pardavimo ir pirkimo PVM. Kitaip sakant, galutinis pirkėjas. Be to, neaišku, kas besumokės valstybei pardavimo PVM, jei mediena bus eksportuota į ES. Ar nebus po to problemų, kai VMI nebesurinks iš medienos PVM ir nereikės po to perpardavinėtojams verkti ir primokėti?
20652 Prašome pakomentuoti, jei UAB nupirko lengvajį automobilį iš fizinio asmens (Lietuvos piliečio)?
20653 Gauta PVM sąskaita-faktūra už seminara 2008m. 03mėn. Seminaras įvyks 2008m. gegužės mėn. Ar tai būsimo laikotarpio sąnaudos 03 mėn ir kaip su PVM atskaita?
20654 Įmonė organizuoja metinį konkursą nuo velykų iki velykų lietuvos gyventojams. Įteikėme pagrindinį prizą kurio vertė 1500 . kitų prizų vertė 500 , 250 litų .Kaip šie prizai apsimokestina.
20655 1.Įmonė yra įsigijusi nepilnai įrengtą naują butą. Moka pastato administravimo mokesčius. Ar galima šiais mokesčiais mažinti pelną ir kaip su PVM.
2. Kadangi nekilnojamo turto rinkoj didžiulis sąstingis gali būti, kad įmonė įrengusi šį butą pasiliks sau (įmonė Klaipėdoje, butas Vilniuje). Vilniuje turime dukterinę įmonę, todėl dažnos komandiruotės. Kaip tada su komunaliniais mokesčiais ir PVM.

20656 Fiziniam asmeniui,pagal pasirašytą preliminarią žemės pirkimo sutartį, mokame avansinius mokėjimus.
Ar nuo sumokėtų avansų reikią išskaičiuoti 15% GPM ir pervesti juos į biudžetą?
O jei sandoris neivyks ir bus grąžintos avansinės įmokos?

20657 Įmonė įdarbino sargą. Darbo sutartyje numatytas darbo užmokestis - 3,10 Lt/val., bet ne mažiau LRV nustatyto MMA. Nustatyta darbo dienos (pamainos) trukmė - pamaininis, pagal patvirtintą grafiką.
Suminė darbo laiko apskaita įmonėje netaikoma.
1.Per pamainą išdirbta 12 val. Ar valandos viršijančios 8 valandas bus viršvalandžiai?

20658 Ar grįžtamasis lizingas?
Sukontuota įmonėje B:
1.Įmonė A (Estijos )pardavė įmonei B(Lietuva) ilgalaikį turtą 2007.03.07.,kurį numatyta lizinguoti:
D 24311 PVM K 4484 PVM 18
D20141 Prekės K 4430 Tiekėjai 100
2.Įmonė B pardavė ilgalaikį turtą lizingo bendrovei (Lietuvoje)2007.04.17
D6002 pardav. savikaina K 20141 prekės 100
D 2412 PVM K 502 pardav .pajamos 100
D 2412 PVM K 4484 PVM 18
3.Lizingo bendrovė lizinguoja ilg. turtą įmonei B 2007.04.19
D 12300 Liz.įrangos pirkimas K4011 Ilgalaikiai įsipareigojimai 100
D 24310 PVM K 4011 Ilgalaikiai įsipareigojimai 18
Kokios turėtų būti kontiruotės įmonėje B?
Ar teisingai sukontuota įmonėje B?Ar tai pajamos ir sąnaudos ,kurios turėtų būti atvaizduotos pelno nuostolio ataskaitoje,pelno mokesčio deklaracijoje.

20659 Įmonė sumokėjo už buveinės adreso suteikimą 2007 11 mėn.Suma su PVM.
Atsiskaitė PVM 2007 11 mėn.Bet registracijos adresas nebuvo pakeistas 2007 metais.Gal būt jis bus pakeistas 2008 metais.Ar tai neleidžiami atskaitymai mokestiniu požiūriu ir ar PVM 2007 11 mėn. atskaitytas teisėtai.

20660 Perkant 5 vnt. musu produktu, kaip priedas buvo pridedamas 100 Lt vertes Maximos kuponas. Prekyba buvo vykdoma tik su juridiniais asmenimis. Kuponai perduoti pagal Perdavimo aktus, kuriuos pasiraso, musu klientu igalioti asmenys, tvirtindami imoniu spaudais.
1. Ar mums privaloma tureti imoniu igaliojimu kopijas, kad tam tikras asmuo turi teise periimti kuponus.
2. Jeigu to igaliojimo neturesime, o kiekviena karta periima kuponus tas pats asmuo, ar negali VMI tai traktuoti kaip fizinio asmens pajamas, kurias mums reikes apmokestinti?
3. PM atzvilgiu kuponu nurasymas butu neleidziami atskaitymai, ar galima traktuoti kaip reklama?
4. Jeigu pagal ta pacia situacija, butu surasomas tik Kuponu nurasymo aktas (kaip imones vidinis dokumentas), nurodant, kad tam tikros akcijos metu buvo isdalinta 80 kuponu po 100 Lt, bet tame akte nesimatytu konkreciu klientu. Kaip tada butu traktuojama GPM ir PM atzvilgiu?

20661 2006 metų 12 mėn. Estijos įmonė B Lietuvos įmonei A išrašė sąskaitą :
Royalties for 2006 year( Procentas už kiekvieną parduotą daiktą) sumoje 5000
2007 metais 12 mėn.ta pati įmonė B(Estijos) išrašė " kredit note" tai pačiai sąskaitai (2006 metų 12 mėn.) sumoje 5000.
Kaip turėtų būti sukontuota ši sąskaita.
Ar 2006 metais tai buvo leidžiami atskaitymai.
Kaip tai turėtų atsispindėti pelno mokesčio metinėje deklaracijoje 2007 m.,ar nereikės taisyti 2006 metų pelno mokesčio deklaracijos.

20662 Dėl vidutinio darbo užmokesčio. Atostogos 04 mėnesį
1. Sausis 1000,00 22 d.d.
Vasaris 1000,00 20 d.d.
Kovas 1000,00 18 d.d.
Viso: 3000,00 : 60 d.d.= 50,00 Lt

2. Kovas 1000,00 : 18 d.d. = 55,55 Lt

Koks variantas iš jų teisingas?

20664 UAB X 2007 m. rugsėjo mėnesį įsigijo žemės sklypą. Šio pastato įsigijimo kaina - 60 000 Lt.
UAB X yra UAB Y akcininkė. UAB Y 2008 m. balandžio mėnesį nori išleisti naują akcijų emisiją 60 000 Lt.
UAB X už UAB Y akcijas nori sumokėti turtu (žemės sklypu, įsigijimo kaina).
2008 m balandžio mėn. UAB X turimo sklypo rinkos kaina yra 120 000 Lt.

Klausimas:
1)Ar skaičiuojasi turto padidėjimo pajamos tokiam akcijų apmokėjimui turtu ir ar apsimokestina Pelno mokesčiu?
2)žemė buvo pirkta su PVM. Ar didinant įstatinį kapitalą žeme nefiguruoja PVM?

20665 Gauta PVM sask.-faktūra už bilietus į koncertą 2008 m.kovo mėn.Pagal įsakymą reprezentac.renginys verslo klientams, kuris įvyks 06 mėn. Kurį mėnesį traukti PVM į atskaitą. Ar yra limitas kokią sumą galima skirti vienam verslo klientui?
20666 Gauta PVM sask-faktūra už prenumeratą laikotarpis 2008.03.12-2008.12.31. Užpajamuoju į būsimo laikotarpio sąnaudas (2024).Ar galima metų gale nurašyti visą sumą, ar reikia nurašinėti kas mėnesį?
20667 Įmonė pirko arbatinuka, sulčiaspaude, Tefal puoda. Ar tai leidžiami atskaitymai?
20668 Darbuotojo tarifinis atlyginimas: 01 mėn.-1500 Lt,02 mėn.- 1500 Lt,03 mėn.-2000 Lt,04 mėn.-2500 Lt.Kaip skaičiuojamas vidutinis darbo užmokestis,darbuotojui balandžio mėn.einant į kasmetines atostogas?
20669 Lietuvos įmonė parduoda kitai Lietuvos įmonei metalo laužą. Kokia turėtų būti pridėtinės vertės mokesčio sąskaitų korespondencija?
20670 Prašome pakomentuoti formos PLN204K pildymą.
20671 UAB-Lietuvos įmonė yra dviejų užsienio įmonių savininkė(100proc.akcijų).Užsienio įmonės metus baige pelningai,buvo nuspręsta pelną pervesti Lietuvos įmonei.
1.Ar pervestas pelnas(dividendai) apmokestinami 15proc.,šių įmonių akcijos buvo pirktos ne perparduoti ,o vystyti veiklą ,tarpusavio sandorių nėra.
2.Ar Lietuvos įnonės akcinkam galima išmokėti dividendus iš užsienio įmonių gauto pelno i apmokestinti 15 proc.,ar tai traktuoti kaip kitas išmokas ir apmokestinti 24 proc.keturi iš penkių Lietuvos įmonės savininkų dirba Lietuvos įmonėje.
Ačiu.

20672 UAB "A"(ne PVM moketoja) teikia UTA korteles, su kuriomis UAB "B" pila kurą ir moka už kelius užsienyje. Įmonė "A" padėda grąžinti PVM iš užsienio. Kaip įmonė "B" turi vesti PVM atskaita: 1) pildant kura LR, gauna kvitą kur yra užrašas "ŠIS KVITAS NĖRA PAGRINDAS PVM SUSIGRĄŽINTI", o mėnesio pabaigoje įmonė "B" gauna iš įmonės "A" (ne PVM moketojos) PVM S-F, kurioje atskirtas PVM, pirktas iš LR įmonės, bet PVM suma skiriasi nuo PVM sumos nurodytos pirkimo kvite. (Pvz. kvite: 305,18+54,93(PVM)= 360,11, o PVM S-F: 344.63+62.03(PVM)=406.66 , aiškindama, kad tas skirtumas yra mokestis už kortelę).
20673 UAB pardavė nekilnojamą turtą(parduotuvę),komunalinių paslaugų sutarčių su tiekėjais dar nespėjo nutraukti:
1.Ar gaunamas sąskaitas už komunalinius patarnavimus galima dėti į atskaitą,ar tai bus sąnaudos,mažinančios apmokestinamą pelną ar ne?
2.Kaip su PVM?

20674 UAB teikia mokesčių sugrąžinimo iš užsienio šalių paslaugas. Sugrąžinus mokesčius pinigai į sąskaitą gaunami užsienio valiuta, kuri apskaitoma pagal oficialų gavimo dienos valiutos kursą. Po kurio laiko pinigai yra išmokami klientui. Jeigu klientas pageidauja, kad gautus pinigus išmokėtume kita valiuta nei buvo gauti pinigai, tie pinigai yra konvertuojami pagal komercinį kursą, t.y. pagal kurį išmokėjimo dieną bankas perka ar (arba) parduoda tą valiutą. Klausimas ar konvertavimas iš vienos valiutos į kitą pagal išmokėjimo dienos neoficialų kursą yra galimas? Ar konvertavimui (norint tuos pinigus išmokėti klientui) iš vienos valiutos į kitą turi būti būtinai imamas oficialus išmokėjimo dienos valiutos kursas? Tačiau imant oficialų kursą įmonė turėtų išmokėti daugiau pinigų klientui, nei bankas išmokėjimo dieną perka valiutą negrynais pinigais ir taip patirtų sąnaudas.
20675 Darbas yra susijęs su lauko sąlygomis, ar galima taikyti 50% kompensuojamają mėnesinę algą, kaip padidėjusias išlaidas,kai vairuotojai remontuoja automobilį patys įmonės nuomojamame garaže ir taikyti 15,60 Lt. dienai.
20676 Ar reikia taip pat taikyti prilyginant žmogaus darbo užmokesčiui pagal 6.12. punktą del darbo užmokesčio paskaičiavimo ir atostogų kompensaciją, kai jis išeina iš darbo ir pagal sutartį jo atlyginimas buvo didesnis prieš išeinant 1 ar 2 mėn., nei kiti prieš tai buvę mėnesiai.
20677 Kurioje reikia rodyti deklaracijoje GPM ir išskaitomą sumą - ar metinėje, mėnesinėje, o gal tiek vienoje,tiek ir kitoje (metinėje ir mėnesinėje) kai yra išskaitoma už nuomą daikto ir autorinius atlyginimus.
20678 Parduodant registruojamą daiktą kilnojamą ar ne, kurioje deklaracijoje reikia parodyti - metinėje ar mėnesinėje. Kai daiktas yra išlaikytas 3 metus ir kai nėra išlaikytas. Ar priklauso dar ir nuo pardavimo sumos didumo, kurioje deklaracijoje reikia rodyti, o gal tiek vienoje, tiek ir kitoje deklaracijoje.
20679 Įmonė prie savo pastato turi iškastą tvenkinį ir pirko veidrodinius karpius ir juos ten suleido, ar galima traukti į sąnaudas juos, kaip leidžiamus atskaitymus ir kaip juos apskaityti. Įmonės veikla su jų pardavimu nesusijusi, jie pirkti tik dėl grožio.
20680 Ar galima skaičiuoti nusidėvejimą krovininiui automobiliui nuo sekančio mėnesio, jeigu pirko ir dar tris mėnesius remontuoja ir pajamų neuždirba. Automobilis pirktas iš ES ir Lietuvoje neregistruotas dar, o registruojamas bus tik tuomet, kai visiškai bus sutvarkytas ir pradės uždirbinėti pajamas.
20681 Ar galima direktoriaus įsakymu patvirtinti kuro normą už vertimų skaičių (norma už pravažiuotus kilometrus ir dar plius kai krovinys atvežamas ir išverčiamas, tai už tuos vertimus)
20682 Rengiant trumpą finansinę atskaitomybę ką reikalinga pateikti Registrų centrui su balansu ir pelno nuostolio ataskaita.
20683 Pelno nuostolio ataskaitoje :
XI-Pelnas (nuostolis prieš apmokestinimą) -10 000
XII- Pelno mokestis nėra(nuostolis)
Koks bus grynasis pelnas ?
XIII-Grynasis pelnas (nuostolis)
Ar tai suma iš pelno nuostolio deklaracijos 46,49 eilutės.

20684 Ar pakanka už kelius čekio, kai čekyje yra visi rekvizitai, bet nėra nurodyta kuriam laikui išpirkta. Sumokėta už 12 mėn. ir persikelia į kitus 2009 metus, bet čekyje nėra nurodyta laikotarpio nuo kada iki kada ir nėra 1 mėn.kainos, tik yra pasakyta (Kelių vinjetė "Metų" )
20685 Įmonė perka armatūrą ir kt. metalo gaminius, reikalingus sutvirtinti pamatams, kolonoms. Statybos proceso metu susidaro nemaži kiekiai šių metalinių gaminių atliekų. Šios atliekos vėliau parduodamos kaip metalo laužas. Ar būtina tas atliekas pajamuoti į sandėlį (kokia kaina jas pajamuoti)? Kokias atlikti sąskaitų korespondencijas pajamuojant ir parduodant ?
20686 Įmonė pirko didesnį kiekį kavos,arbatos,cukraus verslo partnerių vaišinimui ir naudojo apie 4 mėn. Ar būtina nurašinėti kiekvieną mėnesį į sąnaudas, t.y. dalimis, ar galima nurašyti viską paskutinį mėn, ar iškart patį pirmąjėžį men. Auditas sakė,kad laikotarpiui už mėn. nuo iki negalima sudaryti tokio akto reprezentacniam sunaudojimui.
20687 Lietuvoje registruota UAB ketina išmokėti savo dalyviui, Latvijos fiziniam asmeniui, nuosavybės teise valdančiam daugiau kaip 25 proc. akcijų , dividendus. Ar gali būti išmokėti dividendai apmokestinti Latvijoje pagal Lietuvos ir Latvijos tarptautinės sutarties Dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo ir fiskalinių pažeidimų išvengimo 01 str. 1 d. nuostatus.
20688 Užsienio kapitalo įmonės filialas vykdo statybos darbus Lietuvoje. Filalo veikla- įvairių pastatų statyba. Statybos objekto pabaiga numatyta 2009 m. gegužės mėn. Filiale nusistatyta, kad turtas laikomas ilagalaikiu, kai įsigijimo kaina viršija 16000 Lt. 2008 m. vasario mėn. filialas įsigijo reklaminį stendą už 56964 Lt (jame nurodyta informacija apie statybos pradžią ir pabaigą, kas pagrindinis rangovas ir užsakovas). Statybos pabaigoje, t.y. 2009 m. gegužės mėn. šis skydas bus nuimtas. Vadovaujantis protingumo principu, būtų netikslinga šį skydą apskaityti kaip ilgalaikį turtą ir nudėvėti per 4 metus. Kaip Jūsų manymu, sumą už minėtą skydą, surašius nurašymo aktą ir išdėsčius svarius argumentus, galima traukti į leidžiamus atskaitymus 2008 m? Ar kaip ateinančių laikotarpių sąnaudas, traukti į leidžiamus atskaitymus iki statybos objekto pabaigos, t.y. iki 2009 m. gegužės mėn?
20689 Iš ES gautoj saskaitoj uz mokymus, kurie ir vyko ES šalyje, yra išskirta PVM suma.Mūsų įmonė nurodė savo PVM mok.kodą paslaugos teikėjui.Ar PVM suma yra leižiami atskaitymai?
20690 Jei paskaičiuotas atostogų rezervas už 2007 metus nevisai tiksliai ir tokį rezervą įdėsim į sąnaudas, kokios gali būti pasekmės?
20691 UAB pirko du daiktus (po 600 su PVM), kurie bus skirti dovanoti verslo partneriams.
Ar dovanojimo metu turi būti surašytas aktas ir apskaitoma kaip reprezentacijos sąnaudos (75 proc. leidžiami atskaitymai, 75 proc. atskaitomo PVM)?
Ar dovanojimo metu UAB rašo PVM sąskaitą sau su prierašu "prekių suvartojimas privatiems poreikiams tenkinti" ir turi 100 proc. leidžiamų atskaitymų? Sąskaitoje priskaitytas PVM leidžiami atskaitymai?

20692 Imones veikla - didmenine prekyba buitine technika. Didziuosiuose centruose buvo vykdoma dziovykles prezentacija. Ar siuo atveju galima sudaryti autorine sutarti su darbuotoju dirbanciu imoneje pagal darbo sutarti, kadangi tai nera tiesiogiai susije su jo darbu? Jei galima, kaip tada Sodra traktuos Autorine sutarti su darbuotoju, ar neatsiras Sodros mokesciu?
20693 Įmonė nupirko skalbimo mašiną darbuotojų darbo drabužiams skalbti. Ar skalbimo priemonės bus leistini atskaitymai?
Įmonė nupirkusi dujinę viryklę darbuotojų reikmėms. Ar viryklei naudojamos dujos bus leistini atskaitymai?

20694 ES šalies įmonei mūsų vilkikas su mūsų vairuotoju po visą Europą vežioja krovinius. Visos išlaidos ir kuras dengiamas tos įmonės. Mūsų įmonė už mėnesį išrašo tai įmonei sutartą fiksuotą sumą. Klausimai:
1. Koks PVM ir pagal kokį PVM strp. bus taikomas šiai paslaugai?
2. Kokioje PVM deklaracijoje šias pajamas rodyti?
3. Kaip įforminti tokią komandiruotę įsakymu, kai iš anksto nežinome į kokią šalį vairuotojas važiuos? Ar rašyti įsakymą pagal tos įmonės adresą, kuri mus samdo? Kurios šalies bus dienpinigiai? Ar tokia komandiruotė negali trukti ilgiau nei 180 dienų?
Ačiū.

20695 Ar visais atvejais, didinant ilgalaikio turto vertę, laikoma, kad ilg.turtas pasigamintas ir išrašomos pirkimo ir pardavimo sąskaitos faktūros?Ar tik tais atvejais, kai įmonė savo jėgomis pasigamina ar pagerina ilgalaikį turtą? Ar turi būti išrašytos pirk.ir pard. sąskaitos faktūros tuo atveju, jei pagerinimą atliko ir sąskaitą už paslaugas išrašė kita įmonė (pvz. hidrotechninių įrenginių remontą, kurio suma didelė). Ar reikėjo išrašyti pirk.ir pard. sąskaitas faktūras, padidinus autobobilių vertę 2005, 2006m., kai paslaugas atliko kita įmonė?
20696 Iš ES įmonės gavome sąskaitą už transportavimo paslaugą be PVM. Ar turime prisiskaičiuoti PVM patys? Kokioje PVM deklaracijos eilutėje tai parodyti? Ar turime tai parodyti pardavimo PVM registravimo žurnale? Ačiū.
20697 UAB iš vieno savo akcininko nupirko jo turimus 3% akcijų. Ar įmonė gali šias nupirktas akcijas išdalinti proporcingai įmonės akcininkams kaip dividendus? Ar tuo atveju GPM 15% reikėtų sumokėti iš likutinio įmonės pelno?
20698 Omnitel salone pirkome telefona. EKA čekis atspausdintas vienos įmonės, o PVM sąskaitą faktūrą išrašė kita įmonė. Ar taip galima? Jie teigia kad visiems taip daro ir kad taip yra teisinga, perrašyti nesutinka. Ačiū.
20699 Fizinis asmuo pardavė UAB"A" akcijas UAB"B", kurioje dirba direktoriumi ir turi akcijų . Parduotų akcijų suma viršija 300000 Lt. Ar tokiu atveju reikia teikti Asociuotų asmenų tarpusavio sandorių ataskaitą FR0528? Pinigai už akcijas nebuvo sumokėti iš karto, bet turi būti sumokėti iki 2016-01-01.Ar teikti reikėtų už tuos metus, kai pasirašyta akcijų pirkimo-pardavimo sutartis, ar už tuos metus, kai sumokėta už akcijas pinigų suma per metus viršys 300000LT?
20700 Įmonė turi dukterinę įmonę Latvijoje.Dukterinė įmonė uždirbo grynąjį pelną ir išmokės motininei įmonei dividendus.Konsoliduotas balansas rengiamas nuosavybės metodu.1.Grynuoju pelnu didinamas finansinis turtas.Kur konsoliduotame balanse nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų dalyje atvaizduojamas šis padidėjimas? 2.Ar reikia tik įmonės (nekonsoliduotame) balanse bei pelno (nuostolių) ataskaitoje parodyti finansinio turto padidėjimą bei gautinas sumas iš dividendų ir nuosavo kapitalo padidėjimą, ar tai atvaizduojama tik konsoliduotame balanse?Mokesčių inspekcijai pateikiamas tik įmonės balansas.
20701 ES šalies įmonei arba gyventojams surengiame konferenciją apie geležinkelius Latvijoje. Koks bus PVM tarifas? Koks PVM įst. straipsnis? Kokia PVM deklaracijos eilutė?Ačiū.
20702 Kelis mėn. iš eilės PVM deklr.11 eil.buvo įrašyta ne apmokestinama vertė, o vertė su PVM. Ar būtina tikslinti PVM dekl.?
20703 Lietuvos UAB (yra deklaravusi patalpų nuomą su PVM) nuomoja patalpas Latvijos įmonei,kuri subnuomoja kitai įmonei Lietuvoje. Ar galima šiuo atveju taikyti 18% PVM tarifą,ogal tai bus 0%?
20704 UAB laivo įsigijimui iš banko paėmė kreditą. Laivas 2007 m. į eksploataciją neįvestas. Planuojama 2008 m. Palūkanas už kreditą sudėjau į sąnaudas. Audituojanti įmonė nesutinka, sako tai formavimo savikaina ir nudėvima per 3 metus. Aš laikausi savo pozicijos, nes formavimo savikainos nėra jau nuo 2004 metų. Ar aš teisi?
20705 automobiliu daliu parduotuve nuraso broka, ar reikia sitas prekes utilizuoti?
20706 kada turi buti ismokami dividendai uz praejusius metus, kada ir kaip jie turi buti apmokestinami?
20707 Lietuvos įmonei, kuri organizuoja konsultacinius seminarus užsienyje, parduodame tokio seminaro suorganizavimo paslaugas(nuvažiavimą, apgyvendinimą, konferencijos salės nuomą). Koks PVM tarifas ir pagal kokį PVM įst. straipsnį bus taikomas tokiai paslaugai?Ačiū.
20708 Jeigu gaunama iš užsienio įmonės sąskaita už suteiktas paslaugas, kurioje yra nurodytas VAT (PVM) ar tai yra leidžiami atskaitymai? Ar išskirtas PVM turi būti nurašomas į neleidžiamus atskaitymus?
20709 Pertvarkant Individualią įmonę į UAB, grąžintas pastatas savininkui už įnašus.Iki grąžinimo pastatas buvo remontuojamas,todėl perėjus į UAB ,koreguojamas PVM,kokia būtų sąskaitų korespondencija ir ar reikia PLN204 deklaracijoje įtraukti į neleidžiamus atskaitymus,jei taip,kurioje eilutėje?
20710 Pertvarkant individualią įmonę į UAB,grąžinamų pastatų vertė viršijo įnašų dydį,kokia sąskaitų korespondencija susidariusiam skirtumui, ir ar tai bus neleidžiami atskaitymai?
20711 Latvijos įmonė yra įregistravusi Lietuvoje savo nuolatinę buveinę, kuri yra PVM mokėtoja Lietuvoje. Ar Latvijos įmonė turi visus pardavimus Lietuvoje vykdyti per nuolatinę buveinę, ar gali tiesiogiai iš Latvijos parduoti prekes pirkėjams Lietuvoje?
20712 Fizinis asmuo dirba dviejose įmonėse - vienoje pilnu etatu, kitoje puse. Jeigu iš vienos įmonės vyksta į komandiruotę, ar būtinai reikia rodyti ir kitoj įmonėj, kas jis komandiruotėj? Kaip tada su dienpinigiais, jeigu antroji įmonė nesunčia jo i komandiruotę?
20713 UAB nuomoja pastatą iš fizinio asmens,įmonė užsiima baldų gamyba,ceche išpilta cemento,klijų,armatūros masė,kuri sukietėjusi sudaro patvarią,nedulkančią dangą,ji pagerina dirbančiųjų darbo sąlygas, ar galima dangos išlaidas kelti į UAB sąnaudas?
20714 Ar galima kelionės autobusu į parodą užsienyje,išlaidas užskaityti į sąnaudas ,neforminant komandiruotės,įsakyme nurodytas vardinis darbuotojų skaičius,bei kelionės į parodą būtinumas?
20715 Įmonė atlieka statybos darbus. Pagal darbų pridavimo aktuose nurodytas sunaudotas medžiagas nurašomos medžiagos iš sandėlio. Darbų pridavimo aktuose bendra eilute nurodoma - papildomos medžiagos, kokiu būdu nurašyti šias medžiagas 1.prie kiekvieno darbų pridavimo akto. 2.Visas sunaudotas papildomas medžiagas nurašyti vienu nurašymo aktu mėnesio gale (ketvirčio gale).
20716 Įmonė pardavinėja prekes biuro patalpose (turi kasos aparatą, bet ne savitarna) ar galima nurašyti 1% į sąnaudas natūralios netekties nuostolių
20717 Jeigu įmonė patalpas (kadastre registruota administracinės patalpos)įsigijo naujame name (iki 5 metų) per kiek laiko skaičiuoti nusidėvėjimą 8 ar 20 metų. Per kiek laiko tokios pat patalpos nusidėvės mokesčių požiūriu senose patalpose.
20718 UAB organizavo akcija: perkant virš 100Lt, pirkėjas gauna 3lt kuponą, kuri gali pakiesti i prekes. kaip sie veiksmai atvaizduojami apskaitoje?
20719 1.Įmonė vietiniams pervežimams samdo indiv.veiklą vykdančius ir su verslo liudijimais dirbančius fiz.asmenis.Ar jų suteiktos transporto paslaugos bus leidžiami atskaitymai,nes neturi licenzijų.
2.Įmonė 2006 m.įsigijo žemės,kuri apskaitoma kaip investicinis turtas.2008 m.atliko žemės detalųjį planavimą.Ar galima planavimo išlaidomis didinti žemės įsigijimo savikainą
3.Užsienio tiekėjui sumokame avansu ir gauname 5 proc.nuolaidą,bet kreditinės sąskaitos jis išrašyti nesutinka,tik sąskaitos pastaboje parašo šią sąlygą.Nuo kokios sumos turime prisiskaičiuoti PVM:ar nuo nurodytos sąskaitoje, ar nuo sumokėtos
Nuoširdžiai dėkoju už atsakymus.

20720 Gauta sąskaita už pastato principinius eskizus, projektavimo sąlygų sąvadą, medžiagą detalaus plano ruošimui.Sąskaita išrašyta pagal sutartį, pagal kurią planavom 2006 metais pradėti statyti pastatą, tačiau pasikeitus šiandieninei situacijai, sutartis nutraukta ir liko tik tokia sąskaita, pastatas toliau nebus statomas ir eksploatuojamas.Kaip suprantu tokias išlaidas dėti į neleidžiamus atskaitymus, ar kaupti, kaip būsimų laikotarpių išlaidas, tikintis, kad sutartis bus atnaujinta?
20721 Prie prekybos centro bus įrengiama automobilių stovėjimo aikštelė.Dalis aikštelės bus įrengiama ant nuosavos žemės, kita dalis ant savivaldybei priklausančios žemės.Kaip teisingai apskaityti patirtas išlaidas, tiek vienu, tiek kitu atveju?
20722 Lietuvos įmonė PVM mokėtoja suteikė Vokietijos įmonei PVM mokėtojai tokias paslaugas:
1) Transporterių juostų klijavimas-žaliavos atvežtos iš Vokietijos ir po apdorojimo išvežtos atgal į Vokietiją. Ar galime neskaičiuoti PVM? Kokie įrodymai būtini dėl išvežimo? Kokią direktyvą reikia nurodyti PVM sąskaitoj faktūroj?
2) Viskas tas pats, tik juostos po apdorojimo LIEKA LIETUVOJE. Privalome skaičiuot PVM ir nurodyt PVM sąskaitoj? Jei PVM nepriskaičiavom, kaip atitaisyti klaidą? Ar tokiu atveju vėliau pačių paskaičiuotas ir įtrauktas į deklaraciją (faktūros klientui perrašyt nebegalim) PVM MAŽINS apmokestinamą pelną?

20723 Įmonė nori suteikti 30000 paskolą savo darbuotojui. Ar galima suteikt paskolą be palūkanų? Koks galėtų būti maksimalus paskolos laikotarpis, kuris dar atrodytų padoriai VMI požiūriu?
20724 Ar galioja pgl. VAS periodiškai apskaitomas atsargų nurašymo būdas, nurašant įsavikainą nerastą medžiagų kiekį?Dėkoju
20725 Seminare minėjote, kad PVM sąskaitai faktūrai parašai nereikalingi, galima sąskaitas siųsti ir gauti el. paštu, būtina jas atsispausdinti. PVM įstatyme parašas nėra būtinas rekvizitas, bet Pelno mokesčio įstatyme yra nuoroda į Buhalterinės apskaitos įstatymą, kuriame atsakingo asmens parašas traktuojamas kaip būtinas rekvizitas. Kaip iš tikrųjų dėl pirkimo PVM sąskaitų faktūrų, kurios yra dokumentas sąnaudoms pripažinti? Ar būtinas tiekėjo ir įmonės atstovo parašas?
20726 UAB įmonės akcininkas pardavė akcijas kitam įmonės akcininkui mažiau kaip 10 % akcijų. Prieš pardavimą akcijos išlaikytos apie 8m. Ar atsiranda prievolė mokėti GPM?
20727 Įmonė užsiima leidyba. Su fiziniu asmeniu-rašytoju (autoriumi) pasirašoma autorinė licencinė sutartis, dėl jau išleistos (t.y. jau spausdintos ir skelbtos) knygos (kurinio) leidimo versti į lietuvių kalbą ir spausdinti bei platinti ribojant ar neribojant teritorijos, ribojant išverstos knygos tiražą, neribojant tiražą tačiau ribojant platinimo laikotarpį. Pagal minėta sutartį autorius taip pat leidžia išverstą kurinį talpinti įvairiose elektroninėse laikmenose. Pagal minėta autorinė sutarti fizinis asmuo (autorius) gauna išmokas (autorinį atl. / honorarą - pavadinimas esmės nekeičia). Autoriai yra nenuolatiniai Lietuvos gyventojai (veikiantis ne per nuolatinę bazę Lietuvoje), kurių rezidavimo vieta yra ES teritorija, Rusija, Baltarusija, JAV.
Ar šio paimėtos išmokos yra Honoraras GPM prasme ?

20728 Ar PASLAUGOS suteiktos ES PVM mokėtojui turi būti atvaizduojamos FR0564 formoje ar tik PVM dekl. 21 eilutėje?
Jei išrašydami sąskaitą ES PVM mokėtojui už prekes, atskira eilute nurodėm sumą už prekių transportavimą, ar galima viską traukti į PVM dekl. 17 eilutę ir vėliau į FR0564, ar reikia išskirti paslaugos sumą į 21 eil?

20729 Buvo padaryta klaida (UAB atidavusi finansinę atskaitomybę registrui),: nepriskaityta nekilnojamo turto mokesčio sąnaudos. Sumokėtas avansu nekilnojamo turto mokestis liko 263.. sąskaitoje. Ar galima 2007 m NT mokesčio sąnaudas priskaityti į 2008 m. ir sudengti 2008 metais? Kaip su PLN204?
20730 UAB draudzia darbuotojus metiniu papildomu sveikatos draudimu. Metu pradzioje sumoka metine sveikatos draudimo imoka uz visus darbuotojus. Metu viduryje UAB nutraukia su keliais darbuotojais darbo sutarti kartu nutraukdama ir sveikatos draudimo sutartis del siu darbuotoju ir is draudimo bendroves gauna atitinkama grazinima imokos sumoketos uz siu darbuotoju metini sveikatos draudima. Klausimai:
1. ar grazinama imoka mazina sanaudas (leidziamus atskaitymus?
2. ar gazinama imoka atitinkamai mazina mokestine baze 15% GPM nuo papildomo sveikatos draudimo?

20731 Lietuvos įmonė A (PVM mok) suteikė Vokietijos įmonei B (PVM mok) įrengimų montavimo paslaugas Lietuvoje. Įrengimus į
Lietuvą įsivežė vokiečiai. Po sumontavimo, jie išrašys faktūrą už įrengimus ir jų montavimą Lietuvos įmonei C, kuri toliau naudosis tais įrengimais Lietuvoje.
Ar įmonė A turi skaičiuoti PVM, išrašydama sąskaitą Vokietijos įmonei B?

20732 Ar israsant PVM saskaita faktura uz prekiu pardavima, butina pacioje PVM saskaitoje fakturoje pateikti parduodamu prekiu detalizacija ar galima sia detalizacija pateikti priemimo perdavimo akte (neturinciame privalomu PVM sask.fakturos rekvizitu), o pacioje PVM sask. fakturoje deti nuoroda i atitinkama priemimo perdavimo akta, parasant pvz. "Prekes pagal priemimo-perdavimo akta Nr.XX, data yy/mm/dd"
20733 Ar israsant PVM sask. faktura uz paslaugas butina pateikti paslaugu valandu skaiciu, valandini ikaini? Ar teisinga nurodyti tik bendra paslaugu suma ir paslaugu apibudinima, nenurodant valandu skaiciaus ir ikainiu?
20734 Lietuvos įmonė PVM mokėtoja išvežė prekes Estijos įmonei, kuri yra Maltos įmonės padalinys Estijoje.Nurodė Maltos PVM mokėtojo kodą.Ar šiuot atveju nėra kažkokių išimčių taikant 0 PVM tarifą?
20735 Dėl kuro nurašymo.
Ar būtinai reikalinga kortelių automatos UAB NESTE Lietuva
KVITAS, jeigu yra sąskaita kur viska nurodyta:litrai, kaina, suma ?

20736 Kur rasti nuorodų į ES direktyvas sąrašą?
Prekių tiekimo į ES atveju, kuri nuoroda teisinga?
a) 2006/112/EB 138 (1)
b) 77/388/EEB 28(c)(A)(a)

20737 UAB nuomuojasi automobilius veiklos nuoma. Kuro sanaudas pripazista pagal menesinius marsrutinius lapus ir kuro pirkimo kvitus. Marsrutiniuose lapuose darbuotojai pateikia informacija apie per menesi turetas keliones imones automobiliu imones tikslais: keliones tikslas, keliones laikas, keliones metu nuvaziuotu kilometru skaicius, automobilio kuro normos (ziema, vasara, uzmiesty, mieste), visas sunaudotas kuro kiekis per menesi imones tikslais). Ar tokio turinio dokumentacija yra pakankama pripazinti atitinkamas kuro sanaudas leidziamais atskaitymais? Ar tam butini ir automobilio spidometro parodymai (pvz. menesio pradzioje ir menesio pabaigoje)? Ar nefiksuojant ir nenurodant automobilio spidometro parodymu, galime tureti neigiamu mokestiniu pasekmiu?

20738 Įmonė buvo padariusi išankstinį apmokėjimą viešajai įstaigai. Po metų jos pasirašo susitarimą, kad viešosios įstaigos skola įmonei įskaitoma kaip parama tai viešajai įstaigai. Ar tokia forma suteikta parama, apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną, gali būti atskaitoma iš įmonės pajamų (gali būti priskirta ribojamų dydžių leidžiamiems atskaitymams) ?
20739 Lietuvos įmonė įdarbino užsieniečius. Prieš juos įdarbindama, agentūrai apmokėjo už jų kelionę į Lietuvą (lėktuvo bilietus). Ar išlaidos už lėktuvo bilietus yra leidžiami atskaitymai ?
20740 Įmonė iš ES šalies tiekėjo kartais atsiveža ir nekokybiškas prekes. Tiekėjas tų prekių sumai išrašo kreditinę sąskaitą, tačiau joje nenurodo priežasties, dėl kurios išrašomas kreditinis dokumentas. Kaip įmonei įrodyti, kad nurašytos būtent tos nekokybiškos prekės, kurioms gauta kreditinė sąskaita ? Ar nereikia įmonei šioms nurašytoms prekėms apskaičiuoti pardavimo PVM kaip prekių suvartojimą saviems poreikiams tenkinti ?
20741 Įmonė planuoja į kitą ES šalies įmonę išsiųsti dirbti kelis savo darbuotojus, sumontuos toje įmonėje Lietuvos įmonei priklausančią įrangą, su kuria tie darbuotojai gamins ES šalies įmonei reikalingą produktą. Lietuvos įmonė iš dar kitos įmonės toje ES šalyje pirks žaliavas (su 0 % PVM)tam produktui pagaminti ir parduos pagamintą produktą (su 0 % PVM)tai ES šalies įmonei, kurioje tie darbuotojai dirba. Ar teisingai įmonė įformins pardavimus, taikydama 0 % PVM ? Ar neatsiranda įmonei prievolė registruotis PVM mokėtoja toje ES šalyje ?
20742 UAB priklausantis pastatas liūties metu 2007 vasarą buvo užlietas. UAB X remontą atlikto 2007 m. Draudimas parašė raštą, kad kompensuos ir UAB pinigus iš draudimo gavo 2008m. sausio mėn. Ar galima Pelno mokesčio deklaracijoje už 2007 m. įtraukti 2008 m. gautą draudimo išmoką (neapmokestinamas pajamas)?
20743 Ar reikia vesti atskirą gaunamų PVM sąskaitų - faktūrų registrą medienos pirkimams, remiantis LR PVM įstatymo 96 str. 1 dalyje numatytu punktu, kai PVM už tiekiamas prekes išskaito ir sumoka į biudžetą šių prekių pirkėjas (klientas)?
20744 UAB X, Lietuvoje registruota PVM mokėtoja, atlieka krovinių pervežimo paslaugas maršrutu Belgija-Prancūzija. Paslaugos pirkėjas - Belgijos PVM mokėtojas. Lietuvoje šios paslaugos- ne PVM objektas. Ar reikia registruotis UAB X PVM mokėtojais Belgijoje?
20745 UAB deklaravusi patalpų nuomą su PVM. Ar NUOMODAMA PATALPAS Švedijos įmonei gali taikyti 18% tarifa(patalpos Lietuvoje)
20746 UAB A siunčia darbuotojus atlikti statybos darbų iš Kauno į Vilnių. Darbuotojams mokamos kopensacijos už kilnojamą darbą. Ar gali įmonė išsinuomoti butą Vilniuje (darbuotojams apsistoti)ir sumas už nuomą priskirti leidžiamiems atskaitymams? Ar darbuotojams bus tai pajamos natūra?
20747 Įmonė iš fizinio asmens nusipirko naudotus baldus sumoje 4500,00.Kokios tai bus pajamos ir kaip jos apsimokestina ir kurioj deklaracijoj pateikti VMI?
20748 UAB X užsiimanti statybų veikla, užsakė autorinį darbą- studiją apie galimybę pradėti gaminti baldus (studija apima rinkos tyrimus, detalius paskaičiavimus apie reikalingas lėšas,pardavimų prognozes ir t.t.). Ar UAB X tai bus leidžiami atskaitymai?
20749 Mūsų įmonė dukterinei įmonei yra suteikusi beprocentinį "reikšmingos sumos" kreditą dukterinei įmonei.Kokiu pagindu VMI mums gali priskaičiuoti palūkanas?
20750 Įmonė sudariusi transporto priemonių nuomos sutartį, kurioje yra punktas: nuomininkas sumoka 50000,00 Lt sumą kaip užstatą, kuris bus užskaitomas kaip nuomos mokestis už vėliausias nuomos mokesčio įmokas. Sutartis sudaryta iki 2011 m. Ar tokiu atveju atsiranda prievolė apskaičiuoti PVM?
20751 Iš Lizingo išsipirkom pastatą už 100 000,00Lt,(Lizingui buvo parduota už 70 000,00Lt ).Kuri suma nueis į savikainą parduodant šį turtą ?
20752 1.UAB nori didinti "istatini kapitala" is akcininku paskolu. Paskolu sutartys sudarytos tiek 2007 tiek 2008 metais. Kokia procedura?
2.UAB vienas akcininkas kitiems akcininkams sutikus, perleidzia akcijas naujam asmeniui. Kokia procedura?

20753 Jei ES tiekėjas savo sąskaitoj atskira eilute nurodo prekių paruošimo, išsiuntimo ir pan. paslaugas, ar jas galime rodyti kartu su prekių verte PVM deklaracijos 19 ir 29 eilutėj?
20754 Akcininkai nepatvirtino finansinės atskaitomybės,nes pastebėjo ,kad per mažai priskaičiuota atidėjimų del profesinės ligos ,nepriskaičiuota palūkanos už suteiktą kreditą.Ar privalo buhalteris tikslinti atskaitomybę?
20755 Įmonė ruošia naują produktą, kuriam kuriamas naujas IT technologinis kompleksas. Projektavimo darbus atlieka specializuota įmonė. Darbai pradėti 2007 metais, Dalis sąskaitų apmokėta etapais 2007 metais, likusios 2008 metais. Eksploatacijos pražia numatyta 2008 metais. Ar galės įmonė pritaikyti pelno mokesčio lengvatą visai investicijos sumai skaičiuodama pelno mokestį už 2008 metus?
20756 Įmonė į direktoriaus kabinetą nupirko laikrodį, kurio vertė 3500,00 Lt.At galima pajamuoti kaip ilgalaikį turtą?
20757 2007 m. kovo mėn. antstolis pardavė pastatą, priklausantį fiziniam asmeniui. FA turi Nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažymą (18 kodas, finansinis tarpininkavimas, nekilnojamas turtas, nuoma, kita verslo, konsultacinė veikla). FA pastatą įsigijo už 728 625,00 Lt, o bendra pastato pardavimo per antstolį suma yra 748 625,00 Lt. FA iš antstolio turi pažymą, kurioje yra nurodyta, kaip pinigai paskirstyti:
728 625,00 Lt pirkėjas sumokėjo už pastatą;
20 000,00 Lt antstolės vykdymo išlaidos.
Klausimas: Kokią sumą FA turi deklaruoti metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje ( 728 625,00 ar 748 625,00 Lt)? Ar antstolio vykdymo išlaidos yra traktuojamos kaip FA pajamos ir apmokestinamos 27 proc. GPM, ir ar tai yra sąnaudos, susijusios su turto pardavimu?

20758 Pakomentuokite PVM įstatymo 13 straipsnio 5 dalį, būtent šitą vietą: "o po šių paslaugų atlikimo daiktai išgabenami iš šalies teritorijos"
Jei atlikom paslaugą ES PVM mokėtojui, remiantis šituo strapsniu ir norim neskaičiuoti PVM, kokie reikalingi įrodymai dėl daiktų išgabenimo iš Lietuvos?
Jei suteikėm paslaugą pagal 13 str. 5 dalį ES įmonei ir tai yra ne PVM objektas Lietuvoje, ar reikia rodyti PVM deklaracijoje- kurioje eilutėje?

20759 Motininė įmonė(užsienio) yra sudariusi su dukterine įmone(Lietuvoje) sutartį, pagal kurią teikia verslo, valdymo ir kitas konsultavimo paslaugas dukteriniai įmonei. Konsultacijų sumos yra reikšmingos dukteriniai įmonei. Ar šios išlaidos yra leidžiami atskaitymai mažinantys apmokestinamąjį pelną?
20760 2000m.UAB prekybinės patalpos pirktos gyvenamam name,kai jos buvo pirktos,namo palėpė buvo neįteisinta.Palėpė įteisinta ir pažymėjimas iš registrų sk. gautas neseniai su nurodyta verte.Kokia verte pajamuojama,nes palėpė kaip tokia nebuvo pirkta?
20761 UAB A nuomoja žemės sklypą (iš dukterinės UAB B). UAB A apmokėjo už sklypo paskirties keitimą (planuojama statyti sandėlius, patalpas ofisams), detalų planą, topografinę nuotrauką. Ar tai leidžiami UAB A atskaitymai?
Gali būti, kad nebaigus paskirties keitimo, sklypas bus parduotas. Kokios mokestinės prievolės būtų tuo atveju?

20762 Ar galima nurašyti seną įmonės skolą tiekėjams į pagautę , nes niekas nepasigedo apmokėjimo?
20763 UAB darbuotojas teismo keliu prisiteisė nedamokėtą atlyginimą už praėjusį laikotarpįir delpspinigius,tai bus neleidžiami atskaitymai?
20764 Įmonės direktorius į darbą ir iš darbo važinėja įmonės automobiliu per dieną tai sudaro apie 300km, ar patiriamos kuro ir automobilio išlaikymo sąnaudos yra leidžiami atskaitymai pelno atžvilgiu? Ar patirtas sąnaudas reikia dėti prie atlyginimo ir apmokestinti bendra tvarka?
20765 Prie 20671 Lietuvos įmonė turi ne Europos sąjungos įmonių akcijas
20766 Darbuotojas toje pačioje įmonje dirba pusė etato vadybiniku,kitą pusė etato kasininku,ar priskaičiuotas kasininko atlyginimas pajamų mokesčiu apmokestinamas nuo visos priskaičiuotos sumos?
20767 1.Del nekilnojamo turto mokescio.Imone turi garazus , kuriu mokestines vertes israsa is Registru centro gavo 2007.01.30 .Ar nuo 2007.02men jau galima skaiciuoti nekiln.turto mokesti nuo sios vertes?
2. Kokias deklaracijas turime teikti VMI gavus ir skyrus parama iki 50 000lt ir virs 50 000 lt? Dekoju!

20768 UAB X skolinga motininei įmonei už prekes . Motininė įmonė nereikalauja apmokėjimo ir nori šią skolą panaikinti. Kaip tai galima padaryti ir kaip reiks atvaizduoti apskaitoje?
20769 Mūsų motininė įmonė ( Danijos įmonė) surengė savo konferenciją Vilniuje. Jos pageidavimu dalį išlaidų (konferencijos techninis aptarnavimas, garso bei vaizdo technikos nuoma) apmokėjome mes pagal mums Lietuvos įmonės pateiktą PVM sąskaitą-faktūrą ir sutartį su verslo liudijimą technikos nuomai turinčiu asmeniu (mūsų įmonės veikla su tuo nesusijusi). Dabar mes Danijos įmonei išrašome tokio pat dydžio sąskaitą, kiek už visa tai sumokėjome. 1)Tai bus ne mūsų pajamos, o išlaidų mažinimas, ar teisingiau tai rodyti kaip avansinį mokėjimą ir jo grąžinimą? 2)Ar teisinga, jeigu sąskaitą išrašome be pardavimo PVM ?
20770 UAB AAA israse pretenzija uz sugadintas prekes UAB BBB. Pretenzijoje isstatyta suma yra 500.00 Lt. didesne negu prekiu savikaina.
Ar 500.00 Lt. bus neapmokestinamos pajamos?

20771 Imone privalejo brokuotas prekes nurasant is sandelio jas sunaikinti spec.imoneje(kadangi buvo kenksmingos chemines prekes).Ar patirtos sunaikinimo sanaudos bus leidziami atskaitymai?

  į pradžią© Mokesčių Srautas, Sėlių g. 33/2, LT-08109 Vilnius
Įmonės kodas: 124388313, PVM mokėtojo kodas: LT243883113, Registras: VĮ Registrų centras.
tel. (8 5) 263 9922, faks. (8 5) 263 9920, el. paštas info@countline.lt