Sveikatos priežiūros paslaugų ir su jomis susijusių prekių bei paslaugų apmokestinimas PVM. Aktuali ESTT praktika

Mokymų trukmė
5 ak. val.
Organizacijos tipas
Privatus
Lektorius (-iai)
Aprašymas

- KONSULTACINIS SEMINARAS -

Tai, kad sveikatos priežiūros paslaugų apmokestinimas kelia nemažai PVM taikymo klausimų, parodo gana gausi Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktika. Sveikatos priežiūros paslaugų neapmokestinimas PVM yra nustatytas Tarybos direktyvoje 2006/112/EB, kuri siekia griežtai reglamentuoti visus sveikatos priežiūros paslaugų teikimo atvejus. LR PVM įstatyme taip pat, atrodytų, gana aiškiai nustatytos sveikatos priežiūros ir su jomis susijusių prekių bei paslaugų apmokestinimo taisyklės, tačiau taikant šiuos teisės aktus praktikoje iškyla nemažai klausimų – kokios tiksliai sveikatos priežiūros paslaugos yra neapmokestinamos, kokios prekės ar paslaugos laikomos susijusiomis su sveikatos apsauga, kaip nustatyti tokių paslaugų teikimo ir prekių tiekimo vietą ir kt. Tai tik maža dalis probleminių klausimų, kurie bus aptarti seminare, nagrinėjant aktualiausią teismų praktiką ir konkrečias situacijas.

APIE LEKTORIŲ. Karolina Jogminaitė – teisės mokslų magistrė. UAB „KJ & Associates“ vadovė. Mokesčių teisės srityje Karolina dirba nuo 2002 m.; jos specializacija – netiesioginių mokesčių klausimai. Karolina dirbo mokesčių patarėja „Deloitte Lietuva“ ir Netiesioginių mokesčių skyriaus vedėja Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Savo kvalifikaciją Karolina kėlė stažuodamasi Olandijos ir Švedijos mokesčių inspekcijose. Ji taip pat buvo įvairių Europos Komisijos suformuotų darbo grupių sudėtingiems tarptautiniams klausimams spręsti narė.

Temos:

 • Sveikatos priežiūros paslaugų apmokestinimo nuostatos Lietuvos ir ES teisės aktuose;
 • PVM objektas, prekių tiekimo, paslaugų teikimo sąvokos:

  • Kas yra laikoma sveikatos priežiūros paslaugomis PVM tikslais?
  • Sudėtiniai / mišrūs sandoriai (gydymas ir prekės, skirtingos paslaugos paslaugų pakete ir pan.). Kas realiai teikiama?
 • Sveikatos priežiūros įstaigų sandoriai su užsienio šalimis. Aktualūs PVM aspektai;
 • Paslaugų ir prekių tiekimo vietos nustatymo taisyklės;
 • Sveikatos priežiūros įstaigų pareiga registruotis PVM mokėtoju;
 • PVM neapmokestinamos sveikatos priežiūros paslaugos;
 • PVM apmokestinamos sveikatos priežiūros paslaugos / prekės ir joms taikomi PVM tarifai;
 • Prekės ir paslaugos, susijusios su sveikatos priežiūros paslaugų teikimu;
 • PVM atskaita ir atskaitos tikslinimas;
 • Sveikatos priežiūros įstaigų „PVM taupymas“. Galimybės ir rizikos;
 • ES ir Lietuvos teismų praktika sveikatos priežiūros paslaugų apmokestinimo PVM srityje;
 • Praktinės situacijos;
 • Klausimai–atsakymai.

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 10.00–14.15 val. Registracija 9.00–10.00 val. Pertrauka: 12.00–12.30 val. (kava, arbata, saldumynai, užkandžiai).

Mokymų forma
Seminarai
Mokymų data ir vieta
Data: 2019-04-18 Miestas: Vilnius Vieta: Viešbutis „Artis“, Į kalendorių 2019-04-18 10:002019-04-18 14:15Europe/VilniusCountline Seminarai: Sveikatos priežiūros paslaugų ir su jomis susijusių prekių bei paslaugų apmokestinimas PVM. Aktuali ESTT praktikaUAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Sveikatos priežiūros paslaugų ir su jomis susijusių prekių bei paslaugų apmokestinimas PVM. Aktuali ESTT praktika Seminaro data: 2019-04-18 Seminaro vieta: Viešbutis „Artis“, Vilnius , Kursų laikas: 10:00 - 14:15 val. Seminaro trukmė: 10.00–14.15 val. Registracija 9.00–10.00 val. Pertrauka: 12.00–12.30 val. (kava, arbata, saldumynai, užkandžiai). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Viešbutis „Artis“, Vilnius , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt

Registracija į renginį „Sveikatos priežiūros paslaugų ir su jomis susijusių prekių bei paslaugų apmokestinimas PVM. Aktuali ESTT praktika"

Renginio vieta

Dalyvių kiekis
be pietų 110.00 Eur + PVM
DĖMESIO! Toliau nurodyta informacija bus naudojama išrašant sąskaitą faktūrą, todėl prašome patikrinti:
 • ar teisingai nurodytas įmonės (asmens) kodas;
 • ar tikslus įmonės adresas (kuriuo ji užregistruota, arba tas adresas kurį Jūs norėsite matyti sąskaitoje faktūroje).
Fizinio asmens registracija
Informacija apie dalyvius Vardai ir pavardės reikalingi pažymėjimams
 
Pridėti dalyvį

Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.* Visi laukai pažymėti žvaigždute yra privalomi.
Tiesioginė nuoroda: http://www.countline.lt/events/sveikatos-prieziuros-paslaugu-ir-su-jomis-susijusiu-prekiu-bei-paslaugu-apmokestinimas-pvm/